SSK lı olarak özelden Diş muayenesi ve tedavisi olabilir miyim ?

unbendable

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009
303
1
Arkadaşlar ssk lı çalışan olarak diş hekimlerine özelden muayene olabilir miyim ?Ekstra ne kadar ücret alıyorlar ,bursada yaşıyorum ve büyük ihtimalle dolgu gerektirecek bir diş kırılması yaşadım çok rahatsız ediyor şu an ,hem çalıştığım yerden izin almam güç hem de ssk dışında muayene olmam.Fakat ssk da diş tedavisi olan akrabalar hiç tavsiye etmiyor hep şikayet ediyorlar ve yanlış tedavi yüzünden dişimi de kaybetmek istemiyorum .

Bu konuda bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim...

SSK diş bölümü ile ilgili söylediklerinde haklısın ama iyi araştırırsan muhakkak SSK'ya ait diş bölümünde iyi tedavi yapan yerlerde var hepsi kasap değildir herhalde bunların.:)))

Aslında burda fiyat bakımından ne söylense yalan olur 3 denilir 5 ödersin eğer özel muayenehanede tedavi şansın varsa direkt olarak oraya sorman daha net olur.

SSK diş bölümü ile ilgili söylediklerinde haklısın ama iyi araştırırsan muhakkak SSK'ya ait diş bölümünde iyi tedavi yapan yerlerde var hepsi kasap değildir herhalde bunların.:)))

Aslında burda fiyat bakımından ne söylense yalan olur 3 denilir 5 ödersin eğer özel muayenehanede tedavi şansın varsa direkt olarak oraya sorman daha net olur.

Diş konusunda özele muayene olunca ssk nın bir katkısı oluyor mu peki bilen var mı ?

benim bildiğim artık ssk lılar özel hastaneden yararlanamıyo ki
kaldırıldı o kanun CADIARZU

SSk lılar özel hastahaneden faydalanıyor ama diş için çekim vs. gibi zorunlu işlemler benim bildiğim ama siz deseniz ki ben dolgu veya kanal tedavi yaptıracağım veya komple diş onu yapmıyorlar. En son benim bildiğim öyle idi.

SSK'lıya 'özel' diş tedavisi

Serbest diş hekimlerinin muayenehanelerinin kapısı Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) hastalarına fark ödemeyecek şekilde, ancak 'sevk' şartıyla açıldı.

İzmir Dişhekimleri Odası'nın, kamuda tedavi olamayan hastaların özel diş hekimlerinden hizmet almalarını engelleyen Bütçe Uygulama Talimatı(BUT) ve sağlık Uygulama Tebliği'nin (SUT) ilgili maddelerinin iptali için Danıştay'da açtığı davalarda yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

İzmir Dişhekimleri Odası Başkanı Turgan Ülker, 'Kamuda hizmet alamayan hastalar sevkle gittikleri muayenehanelerde tedavilerini yaptıracak. Asgari ücret tarifemizden ödeyecekleri fatura bedelini de bağlı bulundukları kurumdan geri alacak. Bu devrim niteliğinde bir karar ve uygulama' dedi.

ağustos 2008 den itibaren bu uygulamaya geçilmiştir.

Şimdiden geçmiş olsun.

Bende Bursa'da oturuyorum. Hayır ozelden muayene olunmuyor hatta ssk yla alakası yok ama hastahanelerde dolgu,dis cekimi yaptırabiliyosun. Sevket Yılmaz hastahanesini biliyor musun? Ben oraya gitmeyi dusunuyorum dolgularım icin telde taktırmam gerekiyor ama onu ozelden yaptırıcam ssk karsılamıyormus.

Bende Bursa'da oturuyorum. Hayır ozelden muayene olunmuyor hatta ssk yla alakası yok ama hastahanelerde dolgu,dis cekimi yaptırabiliyosun. Sevket Yılmaz hastahanesini biliyor musun? Ben oraya gitmeyi dusunuyorum dolgularım icin telde taktırmam gerekiyor ama onu ozelden yaptırıcam ssk karsılamıyormus.
şevket yılmaz ı duydum ama dah aönce gitmedim hiç tavsiye edilen doktorları araştırmak lazım ssk nın adını hiç iyi duymadım çünkü :KK43:(

Merhaba kızlar bende bursadayım
Ssk lılara duaçınarı ağız ve diş sağlığı merkezi hizmet veriyor tavsiye ederim dolgu kanal ve diş çekimi hatta diş temizlemesi bile yaptırdım benyerimseniben
Şevket Yılmaz hastanesinin ordaki diş hastanesindeyse geçen bir arkadaşıma tel takıyorlarmı diye sordurdum maalesef benim yaşım geçtiği için bana olumsuz yanıt verdiler-tatlicadiarzu-

Ama özel hastane veya diş hekimlerinin fark ücreti dahilinde hizmet verdiğini bilen varsa lütfen paylaşsın.
Sevgiler...

Meraba,

Bursa'nın neresinde oturuyorsun desert-rose ? Duaçınarı'nı hic duymadım sevket yılmazı falan duydum ama daha gitmedim.

Ben de SSK'Lıyım. Geçtiğimiz iki hafta içinde iki tane çekim ameliyatı oldum.3 tane de dolgu yaptırdım. Dolgulara toplam 20 küsür TL verdim. Ameliyatın da tanesi 20 TL. Başkent Diş Hekimliği'nde yaptırdım bu arada. Çok korkarım normalde ama her seferinde seve seve gittim. Çok rahattı her şey.

meraba bende istanbuldayım,3 tane dolgu olması gerekiyor.ssklıyım.ama bit türlü randevu alamıyorum.b.eveler ağız ve diş sağlığından.haberlerden duyuyorum,ssklılar özelde fark alınmadan işlem yaptırabilecek diye,bu uygulama başladı mı? ne yapmalıyız,sevke mi alınıyor,bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...

Ben direkt gidip randevu almıştım. Dolgular için 1ay sonraya gün vermişlerdi, 1 dolgu 8,5TL'ye mal oldu. Beklediğime değdi hihoyyyt

hera^^----------------
başkent diş hastanesi erde tam olarak tarif edersen cok sewincem..benimde dolgu yaptırmam lazım ama ssk yı sewmiyorm..eger belirttiğin rakamlarsa gercekten de ii..şimdiden saol:Saruboceq:

X