Aşılama Progestan hap veya jele kaçıncı gün başladınız.

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

biricik mericik

Büyü de gel melegimm :D
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
864
502
Merhaba kızlar. Doktor bana aşılamadan sonra progestana adetimin 18. günü başlayıp günde 2 tane içmemi söyledi. Eski doktorum hemen aşılamadan sonra başlatıyodu. Size jel mi hap mı verdiler ve ne zaman kullanmaya başladınız.
Biraz araştırdım da jel daha etkili gibi bi kanıya vadım kendi aklımca. Hap değil jel almayı düşünüyorum.
Son olarak da eğer benim yumurtalarım çatlamamış ve kiste dönüşmüşse progestan bu kistin düşmesine olu mu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür edrim.

Son düzenleme:
canım aşılama günüde dahil olmak üzere hala kullanıyorum. sanırım 14 gün falan sürecek. ve aynı saatlerde kullanmaya dikkat ediyorum jel olması daha ii tabi daha hızlı etki eder bence.

Kızlar bence bu ilaca başlama ve adet sayısı dr.un rahmimizi nasıl gördüğüne bağlı,ilacın amacı rahmi beslemek ve tutunmayı kolaylaştırmak zaten...

MErhaba ben aşılamadan bir gün sonra başladım jele. 1kutu bitti. Dr. devam etmemi önerdi. Gebelik süresince kullanıcakmıyım bilmiyorum

ben asilamanin yapildigindan 30 saat sonra basladim..asilamam sabah yapilmisti ertesi gün sabahinkini degil ögleden sonrakini vajinal yoldan günde 3 kere alarak baslamistim.14 gün demisti bana doktor

X