Çocuğu çocuğa emanet etmek nasıl bir sorumsuzluk örneğidir :(

esyn

Guru
Kayıtlı Üye
23 Mart 2007
2.578
14
İki kardeş yangında diri diri yandı
Üsküdar'da bir evde çıkan yangında biri 3 aylık, diğeri 3 yaşında iki kız kardeş yanarak can verdi.

Yarınki gazetelerde böyle bir haber okuyacaksınız, Üsküdarda bir mahallede anneleri hastaneye giden 3 yaşındaki bir çocuğa 3 aylık bebek emanet ediliyor elektrikli ısıtıcının devrilmesi sonucu evde yangın çıkıyor ve muhtemelen kapı üstlerine kilitli çocuklar yanarak hayatını kaybediyor...Bu nasıl bir sorumsuzluktur aklım almıyor bunu yapan bir anne olamaz, kafasını duvarlara vuracaktır ama iş işten geçmiş ne yazık ki...
:Saruboceq:

O haberi bu akşam seyrettim ve emin olun içim parçalandı. O minicik canlar nasıl yanarak can verdiler. Ben oğlum evde düşünce bile canım acıyor, o anne babalar nasıl dayanırlar bu acıya bilmiyorum.

Yaptıkları çok yanlış, 3 yaşındaki çocuğun zaten birçok şeye daha aklı ermiyordur, el kadar bebeği nasıl bırakıp gitmişler. Hiç mi korkmuyolar anlamıyorum. Bu ilk değil ama inşallah son olur. Bence insanlar bunu ya cahillikten yada sorumsuzluktan yapıyorlar.

Ama olan küçücük çocuklara oluyor. Bu vicdan azabı ve acıyla nasıl yaşanır bilmiyorum.
Ama yine de onlara Allah sabır versin diyorum...

İçim acıdı.. Ama bu kadar da yüklenmemek lazım, hangi anne çocuklarının başına birşey gelsin ister, hastahaneye gittiyse acil olabilir, mecbur kalmıştır bilemeyiz.. O bir anne ve ömrü boyunca yaptığı hatanın bedelini evlat acısıyla ödeyecek.

İçim acıdı.. Ama bu kadar da yüklenmemek lazım, hangi anne çocuklarının başına birşey gelsin ister, hastahaneye gittiyse acil olabilir, mecbur kalmıştır bilemeyiz.. O bir anne ve ömrü boyunca yaptığı hatanın bedelini evlat acısıyla ödeyecek.

Yangın esnasında bizzat orada bulunan arkadaşım anlattı, itfaiyeci dışarı çıktığında büyük olan çocuğun küçük çocuğu kucağına aldığını ve o şekilde bulduğunu söylemiş, yavrucak dışarı çıkmak istemiş ama olmamış, iki komşunun çocuğuymuş birbirlerine emanet etmişler, ne kadar acil durum olursa olsun yapılan hiç bir şekilde affedilemez, bir komşuya emanet edebilirler ya da yanlarında götürebilirlerdi, bunların hepsi birer cehalet örneği, seneye bir tane daha doğururlar olur biter (!)

bende izledim o haberi ama haberlerde 18 yasindaki bir kiza emanet etmisler,kizda bakkala gitmis o arada da yangin cikmis:1no2:cok aci bir durum insan nasil dayanir böyle bir aciya.arkadasin yazdigi gibi ölene kadar vicdan azabi cekecek o anneler

ayyyyyyyyyy ben görmedimde duymadimda zaten kizimin yaninda cok fazla haber izlemiyorum az cok oda etkileniyor cünküallahim cok kötü bi olay yaaaaaaaaaa icim acidi resmen bence cocuk hangi yasta olursa olsun cocuk cocukdur adi üstünde...........

X