hipofiz bezi

Hatice27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2008
875
1
doktor bey benim prolaktinim yuksekti,doktorum mr cektirmemi istedi.sonuç bende hipofiz bezi buyumesi varmis.8 mm buyumus.size sorum su, bunun tedavisi hapla gecer mi?yoksa ameliyat mi olmam gerek? sonra ayni rahatsizlik tekrar eder mi?

tesekkurler.

doktor bey benim prolaktinim yuksekti,doktorum mr cektirmemi istedi.sonuç bende hipofiz bezi buyumesi varmis.8 mm buyumus.size sorum su, bunun tedavisi hapla gecer mi?yoksa ameliyat mi olmam gerek? sonra ayni rahatsizlik tekrar eder mi?

tesekkurler.

Merhaba Hatice 27,

Durumunuzun doğru değerlendirebilmemiz için prolaktin hormon değerlerinizin düzeyinin de nasıl olduğunun bilinmesi gerekmektedir. O değerleri de bize bildirmeniz durumunda daha sağlıklı bilgi verebiliriz. Belirttiğiniz kadarı ile, size hemen bir cerrahi müdahale planlanması gerekli görünmemektedir. Sağlıklı günler ve doğru tedavilerle buluşmanız dileği ile…

Sağlıklı günler dilerim.

mrb doktor bey haşimato tiroidi hastasıyım bundan dolayı prolaktinimde 61 çoktı hamile kalmama nedenimin bu olduğu söyleniyor doğrumu..

Mrb ben hamileyim ve hamilelikten önce adet gecikmem yada göğüsten süt gelme gibi bir sıkıntım yoktu ths değerlerim şuan da bile normal ama hipofiz bezinde 9 mm büyüme var gebelikten dolayı olmuş dediler birsey yapilmadi bir ay kaldı doğumuma acaba doğumdan sonra küçülme olasılığı var mı hormon salgilamiyor birdemerak ediyorum normal doğuma engel olur mu

X