Tatlı Tarifi Orman Meyveli Cheesecake ( Resimli)

frambuaz

SIKINTI ve MUZ KABUĞU
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
4.217
25
Benim gibi cheesekek bağımlısıysanız mutlaka deneyin.Bir sürü tarif denedim hiç biri bunun kadar güzel olmadı.

Tabanı:2paket burçak bisküvi
125gr margarin
Dolgusu: 1 bardak şeker
2 yumurta
2 paket pınar beyaz
2 paket labne peyniri
Üstü: 1 paket ahududu-çilekli sos

Taban için bisküvileri ufalayıp yumuşamış margarin ile yoğurun. 20cm kelepçeli kek kalıbının tabanına döşeyin.
Dolgusu için yumurta ve şekeri çırpın. Bütün peynirleri de ekleyin. Hazırladığınız tabanın üzerine döküp 190derecelik fırına verin. 45dk kadar pişirin. Fırından çıkıp soğuyunca buzdolabına kaldırın. En az 3-4 saat bekletin.( Bir gün beklerse daha iyi oluyor)
Üstü için, hazır satılan meyveli sosları tarifine göre pişirip cheesekekin üzerine yayın. Soğuyunca servis edin.

Son düzenleme:
Bu da fotoğrafı

img0333ka2.jpg

a.s
ellerine sağlık
canım çok güzel ve lezzetli görünüyor, mutlaka deniyeceğim
cokacimcoook

çok teşekkür ederim hemen cvp vermişsiniz ben yeni teflon küçük kalp ve kelebek şeklinde kek kalıbı aldım onlarda denesem olurmu sizce?

nefis görünüyor cokacimcoook
ellerinize sağlık,bayılırım cheesecakee :icecream:

peynirler biraz fazla gibi geldi bana,acaba 1er tane yapsak yarım ölçümü yapmak gerek ozamanCADIARZU

çok teşekkür ederim hemen cvp vermişsiniz ben yeni teflon küçük kalp ve kelebek şeklinde kek kalıbı aldım onlarda denesem olurmu sizce?

Tek kişilik kekler ya da tart için kullanılan kalıplardansa onlarla da olabilir. Sadece bisküvileri tabana yayma işi biraz zahmetli olabilir.Her biri için uğraşacağın için çok zaman alabilir.Denersen yorumlarını bekliyorum..

nefis görünüyor cokacimcoook
ellerinize sağlık,bayılırım cheesecakee :icecream:

peynirler biraz fazla gibi geldi bana,acaba 1er tane yapsak yarım ölçümü yapmak gerek ozamanCADIARZU

Bu benim verdiğim tarif zaten yarım ölçü :) Esas tarifte peynirler 3er paketti!!!:1shok:

Bu benim verdiğim tarif zaten yarım ölçü :) Esas tarifte peynirler 3er paketti!!!:1shok:

3 paket mi aman tanrım:1shok: biraz hafifletmek gerek diye düşündüm,ben en iyisi 1er paketle deniyeyim bakalım nasıl olacak..belki biraz kreması ince olur o kadar..ne dersin?

3 paket mi aman tanrım:1shok: biraz hafifletmek gerek diye düşündüm,ben en iyisi 1er paketle deniyeyim bakalım nasıl olacak..belki biraz kreması ince olur o kadar..ne dersin?

Doğrusunu istersen biraz ağır oluyor. Ama sen de diyet labne ve diyet krem peynirle deneyebilirsin. Labnenin yerine susuz yoğurt da kullanılabileceğini duymuştum. 1er paketle ben hiç denemedim ama küçük bi kalıba yapılırsa öyle de olabilir heralde. Ama şekerini biraz azaltman gerekir bence.

evet sonunda bu cheesekeki yaptım ve nefis oldu...ama foto ekleyemedim çünkü hemen bitti:sm_cool: çok leziz, çok pratik,bayıldım:jeyyar:

yiyenler benim yaptığıma inanamadı...peynirlerden birini koymadım yani 2 beyaz 1 labne koydum,geriyede pek bir değişiklik yapmadım hiçbir sorunda olmadı..peynirli tatlıları sevmeyenler bile yedi hatta...delikafadulden
tekrar teşekkürler bu pratik tarif içina.s.

YAsper görünüyo ama içine sadece şeker yumurta labne peyniri ve pınar beyaz o da peynir değil mi. hiç krema falan yokmu. birde bunları fırına verince peynirler erimiyomu,aynı keke gibi mi çıkıyo.anlamdım orasını ama harika görünüyo,hemen yapmak istiyorum.

X