çok kaşınıyorum

sece

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
452
3
önce karnımdaydı kaşıntım 2-3 haftadır çatlak falan dedim gerçektende çatladım ama tüm vücuduma yayıldı özellikle akşam olunca gece bile uykudan uyandırıyo kolum bacağım hart hart diyorumki eşime doğuam gidicem diceklerki bu kızın her yeri yara bere içinde sürekli krem sürüyorum acaba kurumadan mı diye ama yine kaşınıyo çarşamba yada perşembe gidicem dr.a söylicem ama sizinde başınızda aynı sorun varmı?

Kaşıntı yazısını görünce atladım hemen:) Bende de başladı birkaç gündür.Çıldıracağım kaşınmaktan.Benim ayaklarım ve ellerim kaşınıyor.İnternetten 'gebelikte kaşıntı' diye aradım.Normal olabileceği gibi, karaciğer ve safra daki bir sorunun da belirtisi olabilirmiş.
Doktoruna danış derim ben.Persembe randevum var ben de soracağım.
Kaşıntısız günler...

kızlarrr bu kaşıntıyla ilgili başka bir konu açılmıştı ve ben oradada yazdım ben kurban bayramının son gününden beri full kaşınıyorum bu gecede 3 den beri kaşıntıdan dolayı ayaktayım biran önce hayırlısıyla doğursamda kurtulsam diye bekliyorum yemin ederim artık bebeği unuttum kaşıntıdan

mrb arkadaşlar yaklaşık 3 -4 gündür kaşınıyorum özellikle el ve ayaklarım aşırı uykudan bile uyanıyorum bugun dr.gittim.normalmiş doğumda geçermiş:KK43:
bana mustela-ultımate hydratıon diye bi ilaç verdi anlaşmalı eczanelerde bulabilcemi söledi biraz sonra almaya gidicem umarım işe yarar..biraz pahalı bi ilaç ama işe yarasında uyuz gibi oldum:))

canım aynı şey benim başıma gelmişti ılk gebeliğimde allerji olmuşsun demişti doktor.ama ilaç kullanamıyoruz tabiki.doğumdan hemen sonra geçiyor.ben çemenli yumurta yemiştim yiyiş o yiyiş başladım kaşınmaya....:)))

bende nette araştırdım gebelikte kaşıntı diye gebelik zehirlenmesi diye bişeyde oluyormuş karaciğer bozukluğ ve bebeği zehirleyeceği için erken doğum yaptırıyorlarmış

yarın 10.45 e randevu aldım dr.umdan inşallah kötü bişey çıkmaz ve kızımada bişey olmaz

kızlar aynı dert bendede var..ama benım sadece bacaklarım daha dogrusu diz kapagımdan ayagıma kadar olan kısım..kaşımaktan kanatıyorum bazen..dayanamıyorum.mahvoluyorum yaa..karnımda kalcamda gögsümde fılan yok..çok şükür hıc catlagımda yok henüz..nedne kaşınıyorum bılmıyorum..doktorum ödemden dolayı cıltaltı dokusu artar ve kaşıntı yapabılır dıyor ama..bılemıyorum:1no2:

Hamileyken bendede olmuştu,sonra geçti.
Bişey yapmamıştım ben.Ama çok olursa ilaç kullanın.

kızlar kaşıntıyla ilgili yazdıklarınızı okudum.bendede başlamıştı doktorum kan tahlılı yaptı kan içinde bir degerim yüksek çıktı.gebelik sarılıgı dedi doktorum.losyon falan fayda etmedi.şimdi karaçiğerle alakalı bir ilaç kullanıyorum.doktorum bebegi erken alalım dedi.özellikle elinizin içi ve ayak tabanlarınızda kaşıntı varsa doktorunuzdan mutlaka tahlıl yapmasını isteyin.bebek için tehlikeli bir durummuş.hepinize geçmşiş olsun.

kızlar kaşıntıyla ilgili yazdıklarınızı okudum.bendede başlamıştı doktorum kan tahlılı yaptı kan içinde bir degerim yüksek çıktı.gebelik sarılıgı dedi doktorum.losyon falan fayda etmedi.şimdi karaçiğerle alakalı bir ilaç kullanıyorum.doktorum bebegi erken alalım dedi.özellikle elinizin içi ve ayak tabanlarınızda kaşıntı varsa doktorunuzdan mutlaka tahlıl yapmasını isteyin.bebek için tehlikeli bir durummuş.hepinize geçmşiş olsun.

cnm bebekle ilgili naıl bir tehlike olabilir benim ellerim kaşınıyorda dr um bana böyle birşey demedi

sevocan eller ve ayak tabanı kaşıntısı karaciğer probleminden kaynaklanıyor ve bebeğin hayatını tehlikeye sokan bir risk o yüzden bebeği sezaryanla apar topar alıyorlar belli bir zamandaysa tabi benim bahsettiğim o allahtan 37 haftaya yaklaştım ben hazırlıklı gidiyorum testlerde çıkarsa zaten artık beni beklemez direk sezaryan tarihi verir vallahi kızıma bişey olmasında artık sezaryan falan umrumda değil sen dr.una kontrole gidince söyle yada kan testi yaptırdıysan bak testine alt ast karaciğer enzim testleri 30 küsürden küçük olması lazım onlar önemli

kan testine baktılar ve bir problem çıkmmadı.. offff p.tesi olsada dr bi daha sorsam

bende geldim dr.dan kan testinde bişey çıkmadı gebeliğin son zamanlarında görülen olağan bir kaşınma doğumla geçicek dedi dr.um nemlendirici sür cildini kuru tutmamaya çalış dedi

benimde karnım göğsüm kaşınıyor her zaman değil ama bazen bir başlıyo çok kötü oluyorum

cnm bebekle ilgili naıl bir tehlike olabilir benim ellerim kaşınıyorda dr um bana böyle birşey demedi

canım ben çok sık doktora gidiyorum.kan tahlılı yaptırıyorum degerlerim düşmedi doktor bebek anne karnında ölebilir dedi.yakında bebeği sezeryanla alacak.

Kızlar geçmiş olsun öncelikle ben ihmal etmeyin derim . Benim bu sabah vajinamda vardı kaşıntı hemen dr.umu aradım ilk sorduğu kaşıntının nerede olduğu idi eğer vucüdumda olsaymış hemen çağıracakmış karaciğer sorunu olabilir diye Vajinada olduğundan mantar olabilir dedi fitil verdi bu gece kullanıcam

Kızlar bu kaşıntıları hafife almayın gebeliğimin ortalarında benimde kaşınma problemim vardı göğüs ve karın bölgem aşırı derecede kaşınıyordu hatta gece uyuyamıyordum heryerim yara içindeydi denemediğim nemlendirici, çatlak kremi kalmamıştı herkes cildimin gerildiğini ve çatladığımı söylüyordu çok üzülmüştüm harita gibi olacağım diye ama bir süre sonra kendi kendine geçti( bu arada hiç çatlağım yok:) ) ama gel gör ki doğumdan 1 ay sonra bir gece çok şiddetli bir sancıyla sarsıldım mide ağrısı sandım ama felaketti herneyse meğer safrakesesiymiş kırkım çıktı ve ben tekrar bir ameliyat daha oldum safrakesesini aldırdım mecburen ,kaşındığım zaman okumuştum bunu ama önemsememiştim bu kaşıntı onun belirtisiymiş şimdi anlıyorumo yüzden size tavsiyem siz önemseyin ve benim düştüğüm duruma düşmeyin

canım ben çok sık doktora gidiyorum.kan tahlılı yaptırıyorum degerlerim düşmedi doktor bebek anne karnında ölebilir dedi.yakında bebeği sezeryanla alacak.

allah yardımcın olsun canım inşallah değerlerin düşmeye başlar ve rahat rahat geçirirsin hamileliğini

ahh ahh artık bende sizdenim kızlar 15 gündür ara ara kaşınıyorum malesef.ama dün gece saat 3,5 tan 7,5 kadar hatır hatır kaşındım.çok kötü bişeyy bu :KK43: tırnaklarımıda kestim bilerek yoluyorum diye kendimi ama çok zorlanıyorum.dr sordum eğerki hersaniye kaşınıyorsan araştıralım ama ara araysa normal yapılacak bişey yok dedi.sürekli nemlendirmek gerekiyor tabi.elimden kremler yağlar düşmüyor.ama genede karnıma 1,2 tane çatlağım oldu malesef :KK43: napalım yapcak bişey yok....

X