Anne sütünü artırmanın yolları

merhaba,
benim sorunum 3 aylık oğlumun doğduğundan beri sürekli emmek istemesi. kilo alışı normal. bu yüzden sütümün az geldiğini sanmıyorum. gündüzleri hemen hiç uyumadan sürekli süt istiyor. anne sütünden başka hiç bir şey vermedim ve sütümün artması için bol bol su ve rezene, melisa vs. çayı içiyorum. 4 aylık olmadan da mamaya başlamayı istemiyorum. ancak gündüzleri uyumaksızın ve hiç aralıksız emmesi, sürekli açmış gibi meme istemesi beni zor durumda bırakyor. çok fazla emdiğinden 2-3 haftadır kusamaya da başladı. yalancı memeyi vermeyi denedim ama almadı.benzer sorun yaşayıp da çözen anneler varsa yardımlarını rica ediyorum.

benim kızımda 4 aylık başta yalancı meme almadı markette satılan tüm marka ve çeşitleri denedik olmadı. arkadaşım bakkal memesini tavsiye etti allaha şükür onu emiyor. normal bakkallarda satılan marka olmayanlardan.

merhaba,
benim sorunum 3 aylık oğlumun doğduğundan beri sürekli emmek istemesi. kilo alışı normal. bu yüzden sütümün az geldiğini sanmıyorum. gündüzleri hemen hiç uyumadan sürekli süt istiyor. anne sütünden başka hiç bir şey vermedim ve sütümün artması için bol bol su ve rezene, melisa vs. çayı içiyorum. 4 aylık olmadan da mamaya başlamayı istemiyorum. ancak gündüzleri uyumaksızın ve hiç aralıksız emmesi, sürekli açmış gibi meme istemesi beni zor durumda bırakyor. çok fazla emdiğinden 2-3 haftadır kusamaya da başladı. yalancı memeyi vermeyi denedim ama almadı.benzer sorun yaşayıp da çözen anneler varsa yardımlarını rica ediyorum.

canım benimkide akşamları öyle akşam saat 6 gibi memeye yapışıyo yatana kadar (11-12 ye kadar aralıksız kucağımda. tuvalete bile koşarak gidip geliyorum kıyameti kopartıyo. doktora sorudum bazı bebekler emmeyi severmiş. yani bizi yalancı meme niyetine kullanıyolar:) e tabi okadar emmeyede fazlasını kusuyolar. yalancı memeye alıştır dedi doktor. ama ben şimdilik şikayetçi değilim. emsin napalım kuzum mutlu olsunda:)

humananın çayı inanılmaz arttırdı.. çaya başladıkdan sora göğüs pedi kullanmak zorunda kaldım..

bulgur pilavi eşliginde sogan yiyom gögsüm taş oluyo süt akıyo resmen birhafta usanmadan yiyom ama bide bozaaa süper süt yapıyo

bişey soracam göğüslerin küçüklüğü sütün miktarını etkiler mi? benimkiler küçük iki tane emsin fossss diye iniyo. zaten zor tutturuyorum memeyi bide süt gelmeyince daha da sinir oluyorum

valla etkilemez herhalde çünkü göğsün dolu dolu olması bile pek önemli değilmiş göğüsler dolu die içinde süt var demek anlamına gelmiyormuş ben internette okumuştum süt gelen bir damar varmış bebek çektikçe o damardan devamlı süt gelirmiş bence küçüklüğünden dolayı değil sütün azalmış olabilir dönem dönem azalır hemen takviye et bolca rezene ısırgan çayı iç 3 lt su iç dereotu yoğurt tüket neler değişecek göreceksin maddi durumun iyiyse de humana al 3-4 fincan iç

göğsün büyüklüğü yağ oranı ile ilgiliymiş sütle bi ilgisi yokmuş. benimkilerde küçük.

arkadaşlar bitki çayları işe yarıyor.ama en önemli şey su !
içebildiğiniz kadar su için.yemeği abarmayın ! psikolojinizi güzel tutun.
su
su
su
su
su

benimde sütüm cok az yetmiyor gündüzleride doymadi oglum hatta ilk hafta hic yoktu süt...su iciyorum sadece milupanin süt cayini kulaaniyorum..komposto yiyorum 3 ltye yakin su meyve suyu iciyorum ama yok yok geceye bisiy kalmiyor gündüzleride cok az mama olmadan doymuyor kafayi ycemm:KK43:(

Ben o çayı bir internet sitesinden çok daha ucuza aldım.Bilirsiniz git....yor'dan.3 tanesini 45 liraya bir de yanında iyi geceler bitki çayı göndermişler üstelik kargoyu da onlar karşıladı.İşe yardı mı bilemiyorum.Dediklerinizin hepsini yaptım.Bir işe yaramadı.Bunları dışında börülce,kuru incir,bulgur da süt yapıyor diyorlar.Bir de malt içeceği var alkolsüz bira olarak da biliniyor.Maltana diye piyasada satılıyor.Benim de memişler yumuşacık.Nerede o fışkıran sütüm:KK43:Anne adayları varsa okuyan sütlerinin kıymetini bilsinler.Bol sütü bulunca iç beklemeden sağıp buzluğa atsınlar.Özel süt saklama kapları var ya da poşetleri.Benim cahilliime geldi ilk bebek:KK43:Şimdi düşünüyorum da ah ediyorum:KK43:

süt için kuru börülce yemenizi şiddetle tawsiye ediyorummm ... acayip sütü arttırıyo gaz sorunuda olmuyorr

Arkadaşım ben de aynı sıkıntıları yaşamıştım.Geceleri sütüm yetmiyordu.Arkadaşımın önerisiyle eczaneden malt içeceği aldım.Süper bişey.Sütüm gece gündüz azalmıyor,aksine artıyor.Tavsiye ederim:)

herkesi bünyesi farklı.ne kadar düzenli besleniyorum,3 lt den fazlaa su içiyorum.1 lt ye yakın süt içiyorum.ısırgan otu ve malt hapı içiyorum.vitamalt içiyorum.aktardan özel çay aldım onu içiyorum.milupa ve humananın still teasini ve milupanın rezene çayını içiyorum.kaymaklı bisküvi yiyorum.meyve olarak ayva yiyorum.yemeklere bol soğan koyuyorum.gayet stressizim,mutluyum..bunlara rağmen mama takviyesi yapıyorumdelikafadulden yetiremiyorum kızıma sütsempatiksalakcinni

komşum ise ymek yememiş düzenli,sigara biçmiş sütü fışkırıyomuş.varın siz düşününsempatiksalakcinni

herkesi bünyesi farklı.ne kadar düzenli besleniyorum,3 lt den fazlaa su içiyorum.1 lt ye yakın süt içiyorum.ısırgan otu ve malt hapı içiyorum.vitamalt içiyorum.aktardan özel çay aldım onu içiyorum.milupa ve humananın still teasini ve milupanın rezene çayını içiyorum.kaymaklı bisküvi yiyorum.meyve olarak ayva yiyorum.yemeklere bol soğan koyuyorum.gayet stressizim,mutluyum..bunlara rağmen mama takviyesi yapıyorumdelikafadulden yetiremiyorum kızıma sütsempatiksalakcinni

komşum ise ymek yememiş düzenli,sigara biçmiş sütü fışkırıyomuş.varın siz düşününsempatiksalakcinni

katılıyorum canım tamamen bünye meselesi

merhabalar,
benim de 28 günlük bir kızım var. kızım ilk 23 gün boyunca gece gündüz sürekli ağladı. gece doktora bile gittik. gaz sancısı dedi. biz de inandık. nihayet 23. günde doktorumuzu değiştirip başka bir doktora gittik. kızım 23 günde sadece 200 gr almış. doktor 20 günde en az 600-700 gr alması gerekirdi diyor. yani sütüm yetmiyormuş. hemen mamaya başladık. 4 satte bir 60 cc mama veriyorum. ama kızımı sütümle besleyemiyorum diye de çok üzülüyorum. günde 4 lt su içiyorum. her sabah tahin helvası yiyorum. her yemeğin yanında taze soğan yiyorum. still tea içiyorum. rezene çayı da çabası. artık siyah çay içmiyorum hiç. rezene, papatya içiyorum. ama yok yok yok :KK43:
çok moralim bozuluyor. kendimi çok yetersiz ve kötü bir anne gibi hissediyorum. kızıma süt bile veremiyorum diyorum. psikoloji önemli biliyorum ama elimde değil. kafayı yicem. napacam bilmiyorum. sütümün artmasını istiyorum artık :KK43:

merhabalar,
benim de 28 günlük bir kızım var. kızım ilk 23 gün boyunca gece gündüz sürekli ağladı. gece doktora bile gittik. gaz sancısı dedi. biz de inandık. nihayet 23. günde doktorumuzu değiştirip başka bir doktora gittik. kızım 23 günde sadece 200 gr almış. doktor 20 günde en az 600-700 gr alması gerekirdi diyor. yani sütüm yetmiyormuş. hemen mamaya başladık. 4 satte bir 60 cc mama veriyorum. ama kızımı sütümle besleyemiyorum diye de çok üzülüyorum. günde 4 lt su içiyorum. her sabah tahin helvası yiyorum. her yemeğin yanında taze soğan yiyorum. still tea içiyorum. rezene çayı da çabası. artık siyah çay içmiyorum hiç. rezene, papatya içiyorum. ama yok yok yok :KK43:
çok moralim bozuluyor. kendimi çok yetersiz ve kötü bir anne gibi hissediyorum. kızıma süt bile veremiyorum diyorum. psikoloji önemli biliyorum ama elimde değil. kafayı yicem. napacam bilmiyorum. sütümün artmasını istiyorum artık :KK43:

Canım asıl hatayı böyle düşünerek yapıyorsun. Ben 1 ay önce çalışmaya başladığımda aynı şeyi yaşadım. iki aydır kilo almıyor doğru dürüst oğlum hep sütüm yetmiyor diye stres yaptım sütüm bir dönem öyle azaldı ki bir öğününü karşılamıyordu nerdeyse.Amacım mama vermeden 6 ayı sadece anne sütü ile tamamlamaktı. Kastım kastım ama değişen bişe olmadı aksine giderek süt azaldı. Burda okuduğun herşeyi denedim ama nafile... Taaa ki ne zaman stres yapmayı inadı bırakıp ufaktan ek gıda tattırmaya başladım (yani sadece anne sütü olayını kafaya takmayı bıraktım) Sütüm arttı ve eskisinden daha iyi durumda. Bebeğinin gelişimi önemli süt yetmiyorsa mama verceksin ve kendinin iyi hissedeceksin. Kimsenin lafına bakmayacaksın. Emzirirken bebeğini ne kadar sevdiğini düşünüp ana ninniler şarkılar söyle. Sütünün zamanla arttığını göreceksin. Sütün azda olsa emzirmekten vazgeçme.Unutma mutlu anne mutlu bebek. İnşallah en kısa zamanda artar sütün.

İşe başladığımdan beri sütüm çok az, bende bol su, rezene içiyorum ama yeterli olmuyor sanırım, birde dinlenemiyorum sürekli ayakta koştur koştur. bebeğim yaşına kadar emsin istiyorum ama zor gibi, çok üzülüyorum.

X