Anne sütünü artırmanın yolları

sutunu arttirmak isteyenlere bira mayasi ve fenugreek(cemen) tavsiye ederim.Ikisini birden ictigim donemde sutum cok artmisti,gerci benim sutumum maksimumu azmis zaten(her kadinin sut uretme kapasitesi farklidir,bazen ne de yapsaniz belli bir miktarin ustune cimaz,bende bu miktar 500 ml oldu).Ama o donem sudyen ve iki kat elbisemden bile damla damla yere damliyordu sutum.Bira mayasi tableti eczanelerden,fenugreek de bitkisel kapsul yada sporla ilgili takviye vitamin vs satan magazalarda bulunur(Turkiyede GNR di sanirim tam hatirlamiyorum magazanin ismini).

kızlar benimde sütüm azaldı çok sıvı içmediği için heralde yazın doğum yaptım haziranda sıcaklara çok içiyodum su göğüslerim bile ağrıyodu şimdi her seyi yiyorum hamur işi ve ekmek hariç bebeğime süt olsun ve her vitaminden sütümden alsın diye

vişne suyu, ama taze veya dondurulmuş vişneden evde yapılmış olacak. geçen gün bi arkadaşa yemeğe gittik. eve geldiğimde sabaha kadar bebeğim sütümü eme eme bitiremedi. sabah hala göğsüm doluydu. ben ne yedim acaba diye düşünürken bi arkadaşım vişne suyunun sütü artırdığını söyledi. işte o zaman bende jeton düştü, evde yapılmış vişne suyu içmiştim. şimdi marketlerde dondurulmuş vişne arıyorum.

hepsini okudum herşeyi denedim...sonra fark ettimki o kadar sütüm az mı çok mu diye düşünüyorumki neredeyse dakika ve cc hesaplamaya başlayacağım.sonra bıraktım....ne yapıyorum???
şekerpare...kilo almaya oğlum için değer ama özellikle şekerpare günde 2 3 tane
kuru incir....günde 5 6 tane
yaş hurma...günde 4 5 tane..çok pahalı valla ama değer napim.kilosu 28 lira...
humana still tee yeni aldım günde iki fincan..valla psikolojik olarak etkiler diye aldım hani ilerde almadım dememek için :))
bol su bol su bol su komposto komposto komposto...
çok şükür gayet güzel sütüm var..hesap yapmama gerek yok çünkü akması anlatıyor yetip yetmediğini..
bir de kafanıza takmayın ve bol uyuyun....
ben faydasını gördüm siz de görürsünüz umarım...:KK56:

bulgur pilavı tahin pekmeziyle helvası acayip süt yapıyor bulgur pilavının içine kimyon atın gazı alıyor

kesinlikle maden suyu vila malt alkolsüz bira öneriyorum ben çok faydalandım bebeğim 1 yaşına giriyor hala emziriyorum.............

şekersiz komposto içtim bol bol
rezene ve ısırgan çayı içtim
bol bol suu..yağsız süt..arada humana sitill tea
valla çok sütüm oldu çok şükür..inşallah bundada olur.

3 gündür bebğimi memeye yaklaştırdığım gibi çığlık çığlığa ağlamaya başlıyor

kuru inciri alin kaynatin ve suyunu sicaga yakin ilik sekilde icin. Sut patlamasi yasayin, tarafimdan denenmistir ve kurani kerimde gecmektedir.

kesinlikle maden suyu vila malt alkolsüz bira öneriyorum ben çok faydalandım bebeğim 1 yaşına giriyor hala emziriyorum.............

Evet benim ablam da 4 sene önce doğum yapmıştı ve sütü 2 ay kadar ancak oldu.Eniştemle bi yere eğlenmeye gitmişlerdi.Bi kadeh bira içmiş sadece,eve geldiğinde göğüs pedi,sütyen,badisi herşeyi sütten mahfolmuştu..

Bende hamileyim kısmet olur da o günleri görürsem inşallah alkolsüz biranın önerisini çok duymuştum..

anne sütünü artıracak bir çay öğrendim.1 yemek kaşığı rezene, 1 yemek kaşığı ıhlamur, 1 tatlı kaşığı ı anason, 1 tatlı kaşığı kimyon, 1 tatlı kaşığı papatya. sıcak suyu dök,3
dakika demle.kaynatma.hem süt yapıyor hem bebeğin gazını alıyor

hanımlar bu işin tek çözümü bol bol su içmek hatta tahin helvasını oturup kaşık kaşık yiyin arkasından su bak nasıl artıyor benim sütüm yetiyor birde sağıp dondurucuya atıyorum bende fazlasında şikayetçiyim fazlası da zarar süt kanallarında tıkanma yaptı yani mastit oldum:KK43:

hanımlar bu işin tek çözümü bol bol su içmek hatta tahin helvasını oturup kaşık kaşık yiyin arkasından su bak nasıl artıyor benim sütüm yetiyor birde sağıp dondurucuya atıyorum bende fazlasında şikayetçiyim fazlası da zarar süt kanallarında tıkanma yaptı yani mastit oldum:KK43:

aynenn tatlıyla falan alakası yokk bol bol suu ve sütünüzü sağmanız gerekiyor göğüste asla bırakmıcaksınız sutu

dut kurusunu kaynatın bir iki taşım ve suyunu tanesiyle için bilimsel olarak ispatlanmış ve ben denedim işe yarıyo, geceleri süt azalınca kalkıp ikisu bardağı suya bir iki çorba kaşığı dut pekmezi atıp şerbetini içiyodum sabahları göğüslerim çeşme gibi akıyodu yerlere arkadaşlar
Bir de ggüzel beslenmek sütü besleyici yapıyo aynı zamanda kilo gitsin diye az yiyip suya yüklenenlerin sütü kalorisiz oluyo bebiş beslenmiyo
Bide bebiş güzel emiyosa göğüsler yumuşak oluyo ama aylık kilo alımı güzelse yumuşak olmak önemli değilmiş
Sütün en büyük düşmanı sütüm yetmiyo, eyvah psikolojisi bunu unutmayın!!!!!!!!
Sakin ve paniksiz gelişimini takip edin duta rezeneye devam edin güzel de beslenince göreceksiniz sonuç iyi olacak...

+1000000
Dut kurusu hoşaf olarak yada sütle haşlanarak tüketmek, mısırın her hali yani haşlama patlatma hatta mısır nişastası ile yapılan herşey, dinlenmek uyuyabildiğin kadar uyumak, sadece bebeğe konsantre olup başka sorunları kafadan silmek, endişeyi bir kenara bırakmak yani psikoloyi düzeltmek bunun için çevredekilerin desteği..

Özellikle sütte haşlanan dut kurusu gerçekten çok işe yarıyor.

sezaryenle doğum yaptım şu an 4 aylık bir kızım var dışarıda olduğum zamanlar haricinde sadece anne sütü alıyor ..günde nerdeyse tek öğün yiyiyorum nescafe çay kola ve maalesef hala sigara içiyorum :KK43: hayatım inanılmaz stresli göğüslerim emzirmeme rağmen 80 beden bile yok ....ama sütüm inanılmaz derecede bol çünkü bebeğimi kucagımda aldıgımda hep güleryüzlüyüm hiçbir endişe tasımıyorum her annenin bebeğine yetecek kadar süt üretebilecegini biliyorum..sezaryenle dogum yaptıgım için ilk günler sütüm damla damla geliyordu herkes tepemde ah ah sütü gelmiyo ay göğüsleri cok küçük nasıl emzirecek vs.. konusmalar yapıyodu ne bulsalar yedirdiler içirdiler 5. günün sonunda kendi annem dahil herkesi usülünce gönderdim evden göğüslerim yara içinde olmasına rağmen yılmadım saatlerce emzirdim bebegimi ve ben kazandım....diyeceğim o ki arkadaslar onu yedim göğsüm süt doldu bunu yedim şöyle oldu hikayeleri tamamen placebo etkisi...sadece sütün kalitesi yediklerinizle değişir ben çok yemediğin için elevit kullanmaya devam ediyorum ve bebeğimin gelişimi 2 ay önde :nazar:

bol su, dereotu, hurma ve sut urunleri..bunlar cok ise yariyor diye biliyorum...ama emzirdikce sut gelirmis..

Konuyu bastan sona kadar usanmadan okudum. Emzirerek :)
Bazilarini deneyecegim.

arkadaşlar benim denediklerimi söylüyorum helva pekmez süt humana çayı karpuz cıvık köfte rezene

X