Genç Kalmak İçin Önerilerime Kulak Verin...

Yaşımız 30 u geçtiğinde genç kalma telaşına kapılırız çoğumuz. Eh haksızda sayılmayız yani kadın her yaşta güzel olmak ve daha iyi görünmek ister. Ben şuan 38 yaşındayım ama çevremdeki insanlar inanmayıp şaka yaptığımı düşünürler hep. Benimde kendimce sırlarım var tabii ve şimdi burada herkesle paylaşmak istiyorum ki sizlere de yararım dokunsun :)-
-Her sabah aç karnına daha doğrusu kahvaltıdan 20 dk kadar önce bir tane ESTER-C içiyorum.( Asidik olmayan ve emilimi diğer vitamin C formlarına göre dört kat daha fazla olan Ester C hem yağda hem suda çözünebilen bir vitamin türüdür. Cildin yenilenmesini sağlar, antioksidandır. Kırışıklık önler, sivilceleri iyileştirir, cildi yeniler...faydası saymakla bitmez. Ayrıntılı bilgiyi internetde bulabilirsiniz)
-
-Öğle yemeklerinde 1 adet CO ENZİM Q10 tableti alıyorum. (Vücutta da bulunan bir madde olan Q 10 hücreler için adeta yenileyici bir madde olarak algılanıyor. Vitamin benzeri Co-enzim, hücrenin enerji kazanımında önemli bir rol üstleniyor ve serbest radikallerin nötralize ediyor. Araştırmacılar son dönemlerde yaşlanma sürecinin Q 10un hücrelerde azalmasıyla hızlandı ını keşfetmişler.)-
-Yine öğle yemeğinde 1 adet ALFA LİPOİK ASİT tableti alıyorum (cilt hücrelerini serbest radikallere karşı korur ki buda yaşlanmayı geciktirir.daha fazla bilgiyi internetde bulup okuyun bence
-Sigara içmiyorum!
-Yaşantımdan meyve ve sebzeyi eksik etmiyorum
-Fırsatım oldukça yürüyüş yapıyorum

-Hergün en az 1 lt su içiyorum

Tüm bu yazdıklarım orta ve uzun vadede size gençlik olarak geri dönecektir...Herkese sevgiler.

Merhaba bende
nature's bounty ----- ester c vitamini
Voonka ------ Kril yağı
new life ------- coenz qh
solgar--------- green tea

içiyorum daha başlayalı 2 ay oldu pek bişey hissedemedim

Slm konu ilgimi çekti okuyordum aklımdan bende alayım kullanayim diye geçirdim.Sonra ablamın bana bunları düzenli kullan diye tembihleyip verdiği vitaminler geldi aklıma bakayım ne var dedim.Birisi solgarın selenıum 100 mg öbürü OmePa-Q10, voonka nın vitamin C+çinko ve mucovit -C 😮.Bahsettikleriniz bunlarmı

Merhaba bende
nature's bounty ----- ester c vitamini
Voonka ------ Kril yağı
new life ------- coenz qh
solgar--------- green tea

içiyorum daha başlayalı 2 ay oldu pek bişey hissedemedim

Kril yağının faydaları nelerdir? Bilen arkadaşlarımız paylaşırsa sevinirim.

Ben özellikle vitaminlerin dr kontrolünde kullanılması gerektiğini düşünüyor ve ESTER-C adlı ürünün dikkat edilmesi gereken noktalarını ve yan etkilerini yazıyorum:paratiroid hormonların verilmesi ve aşırı doz vitamin D verilmesi gibi hiperkalemi durumları ile kalsiyum metabolizması bozukluklarında kontrendikedir.Hiperoksalürili kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.Uzun süreli yüksek doz kullanımı tolerans gelişimine neden olabilir.Yüksek dozda diyare,gastrointestinal bozukluk,hiperoksalüri,renal kalsiyum oksalat oluşumuna neden olabilir.Varfarinle birlikte kullanıldığında hipoprotrombinemik etki azalır.Amfetamin gibi bazı ilaçların ve trisiklik antidepresanların etkinliğini azaltır.Aliminyumlu antiasitlerle birlikte kullanıldığında aliminyumun absorbsiyonunu arttırır.Östrojenin etkisini arttırabilir.B12 vitamininin inaktivasyonuna neden olabilir.Etanolün vücuttan atılışını arttırır.Diyabetin kontrolden çıkmasına neden olabilir.Demirin absorbsiyonunu arttırır.Şimdi burada yazılanlardan kaçımız ne anladık?Yada eczaneden almadığımız üründe bunlar yazıyor mu?Yada buradaki hastalıklardan sizde olmadığına emin misiniz?Lütfen eczanelerde ilaç olarak satılan ürünleri keyfi olarak kullanmayalım ve önermeyelim.

Bunlar ester-c nin yan etkileri mi :KK57: :KK57: :KK57:

X