Genç Kalmak İçin Önerilerime Kulak Verin...

E

EU2

Ziyaretçi
Yaşımız 30 u geçtiğinde genç kalma telaşına kapılırız çoğumuz. Eh haksızda sayılmayız yani kadın her yaşta güzel olmak ve daha iyi görünmek ister. Ben şuan 38 yaşındayım ama çevremdeki insanlar inanmayıp şaka yaptığımı düşünürler hep. Benimde kendimce sırlarım var tabii ve şimdi burada herkesle paylaşmak istiyorum ki sizlere de yararım dokunsun :)-
-Her sabah aç karnına daha doğrusu kahvaltıdan 20 dk kadar önce bir tane ESTER-C içiyorum.( Asidik olmayan ve emilimi diğer vitamin C formlarına göre dört kat daha fazla olan Ester C hem yağda hem suda çözünebilen bir vitamin türüdür. Cildin yenilenmesini sağlar, antioksidandır. Kırışıklık önler, sivilceleri iyileştirir, cildi yeniler...faydası saymakla bitmez. Ayrıntılı bilgiyi internetde bulabilirsiniz)
-
-Öğle yemeklerinde 1 adet CO ENZİM Q10 tableti alıyorum. (Vücutta da bulunan bir madde olan Q 10 hücreler için adeta yenileyici bir madde olarak algılanıyor. Vitamin benzeri Co-enzim, hücrenin enerji kazanımında önemli bir rol üstleniyor ve serbest radikallerin nötralize ediyor. Araştırmacılar son dönemlerde yaşlanma sürecinin Q 10un hücrelerde azalmasıyla hızlandı ını keşfetmişler.)
-
-Yine öğle yemeğinde 1 adet ALFA LİPOİK ASİT tableti alıyorum (cilt hücrelerini serbest radikallere karşı korur ki buda yaşlanmayı geciktirir.daha fazla bilgiyi internetde bulup okuyun bence
-Sigara içmiyorum!
-Yaşantımdan meyve ve sebzeyi eksik etmiyorum
-Fırsatım oldukça yürüyüş yapıyorum

-Hergün en az 1 lt su içiyorum

Tüm bu yazdıklarım orta ve uzun vadede size gençlik olarak geri dönecektir...Herkese sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu vitamin desteklerini solgar ,gnc,yayınlarından ve medyadan bende takip ediyorum.çinko,selenyum,beta caroten,vitamin e,lipi asit bende evde bulunduruyorum.fakat düzenli içtiğimi söyleyemem.ayrıca bu kadar hapa gömülmek ne kadar doğru bilmiyorum.arada bir içiyorum.üstelik bana biraz masraflı geldi uzun vadede.ama yaşlanmayı yavaşlatmanın da başka yolu yok.yakında yine biotin alacam.vegetal silica da cilt ve tırnak için faydalı diyorlar.senin tavsiye edeceğin var mı?şu Q10 nasıl bir etki yaptı sende?

Canım, öncelikle şunu söyleyim düzenli kullanmazsan hiçbir işe yaramıyor.Düzenli olarak kullanmak gerek ve masraflı oldukları konusunda sana katılıyorum. Belki bunları doğal yollarla almak daha iyi diyenler olucaktır ama biraz araştırırsanız ne kadar çok çeşitili besini ne kadar çok miktarlarda yemeniz gerektiğini görüp vazgeçeceksiniz. Ben solgarın Co enzim Q10 unu yaklaşık 4-5 senedir kullanıyorum ve çok memnunum yaşıtlarımdan 10 yaş genç görünüyorum inanki. Birde likopen içeren haplar var halk arasında domates hapı deniliyor. Kullanan bir arkadaşım tavsiye etti düzenli alırsan gözle görünür değişim yapıyormuş ciltte... Ama eğer bu kadar hap kullanamam diyosan sana öncelikli olarak Ester-c ve Co enzim Q10 kullanmanı tavsiye ederim, ama lütfen aralıksız kullanki işe yarasın. Özelliklede sigara içiyoorsan Ester- C yi ihmal etme....Tabi bunlarla birlikte cilt bakımına devam....

beyhanbanu,verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.seninle bu konuda ilgi konusunda ortak yanlarımız var.33yaşıma geldim.kılık kıyafet vs.bunlara hemen hemen hiç para harcamıyorum.benim yatırımım hep vitamin destekleri ,antioksidanlar falan.likopen i ben de okudum bir hapında 2 kilo domatese eşdeğer likopen varmış.çok da mantıklı geliyor bana.ben hepsini birbirine karıştırmaktan ve düzeni bozmaktan endişe duyuyorum.c vitamini olarak normal olanından aldım.ester pahalı geldi.ama kullandığımdan beri 2 yıl oldu grip falan olmadım.eşim bile dalga geçer benimle ne içiyon bunları diye.oysa bu zaman zarfında oher sene en az 2 kere hasta oldu..
yani faydası var.
Q10,c ester,likopen ,denemediğim ürünler(bunlar da en pahalılar zaten)ama senden faydalarını duymak isterim.senin yaşın kaç bu arada.
bu yaş göstermeme takıntısı ben de de var.bir kere eşimin işyerine gittim eşim yoktu o göndermişti sağlık sevki almaya.ordaki arkadaşı bana desin?
sen oktayın kızımısın.yani beni eşimin kızı sandı...gerçekten komik oldu yan...
eeeeeeeee aynı zamanda iltifat da syılır değil mi?

saygılarımla

[B]Mertcim insanın en iyi yatırımı kendisine yaptığıdır bence o yüzden eşine falan kulak asma sen doğru yoldasın. Ben 38 yaşıma girdim canım ama daha önce de dediğim gibi kimse buna inanmıyor. 27-28 diye tahmin ederler bu konuda çok iyi olanlar bile. Ben yaşlanmak istemiyorum daha doğrusu kolay yenilmek istemiyorum yaşlılığa, bu nedenlede elimden geleni yapacağım. Saçma sapan şeylere para harcamaktansa bu tip şeyler kullanırım daha iyi. Burada yazışarak fikir alışverişi yaparız... Söylemek istediğim en önemli şeyse;SAKIN SİGARA İÇME! Ben hiç içmedim, içmiycem de. Sigara yaşlandırıyor.....[/B]

haklısın .insanın en önemli varlığı vücudu ve sağlığıdır.mal mülk bir tarafa her daim yanında olan vücudundur.
sigara konusuna gelince eşim kullandığı için ara ara ben de kullanıyorum.izmirdeki bio rezonansa yolladım eşimi tedavi gördü.2 ay içmedi.snra tayin olduk taşındık stress falan yeniden başladı.önemli olan ortamda bulunmamak ozaman etkilenmez insan.b devirde de öyle içmeyen bir çevre bulmak ta zor..

beyhanbanu bişey sorcam bu tabletlere sence kaç yaşında başlamak lazım yani ben 26 yaşındayım ve kullanmayı düşünüyorum bende araştırmıştım bu co enzymri

lily cim bence yaşın başlamak için uygun. Sonuçta geleceğine yatırım yapıyosun. Aslında hiç bir yaş başlamak için geç değil önemli olan devamlı kullanmak. Ben 30-32 yaşında başladım tüm bunları kullanmaya . Ama kendime ve cildime bakmaya 20 li yaşlarımda başlamıştım. Önemli olan hem içten hem dıştan vücudu desteklemek. Ama lütfen aralıksız kullan. Sevgiler...

teşekkür ederim beyhanbanucum peki bu yaşlanmayı geciktiren güzellik gençlik tabletleri hakkında ne düşünüyorsun mesela evelle veya imedeen,bunlarıda araştırdım ama karar veremiyorum

lily cim açıkçası ben bu tür haplara pek güvenemiyorum. Zayıflama hapları da dahil böyle mucize denilen şeylerin zamanla bazı sakıncaları çıkıyor ortaya. Hem içeriklerine baktığında öyle ahım şahım bişiler yok . C vitamini, selenyum, likopen dışındakilerin ne gibi yararı olacağı şüpheli... Bu tür haplara itibar etme bence . Hem bunlar daha çok orta yaş ve üstü kadınlar için öneriliyormuş. Bence Ester-C ve Co Enzim Q10 la başlaman en iyisi. (solgar ınkini tavsiye ederim) Daha sonra Likopen (domates hapı) ve Alfa Lipoik Asit ekleyebilirsin ve bu 4 ü yetrede artar bile.....

ben im elimde şuan betacaroten, e vitamini ,biotin , selenyum,çinko,cla,c vitamini var.diğerlerini de eklersem ne şekilde kullanacağımı da bilemiyorum.içten beslenme takviyesi yaparken aşırıya kaçmaktan korkuyorum.beyhanbanu sen bu konuda bizlerden daha tecrübelisin .bir fikir verirmisin ne yapsam acaba?coenzimQ,ve diğerlerini de denemek isterim .birde etkilerini ne kadar sürede hissettin sen.

Mertcim bu konuyla ilgili en doğru bilgiyi öğrenebileceğin bir kitap var. Ben tüm bu destek haplar konusunda herşeyi, ne zaman ve ne şekilde kullanacağımı ordan öğrendim. Mesela selenyum, çinko, Co enzim... vb. Hepsini ne kadar miktarda günün hangi saatlerinde alman gerektiğini çok güzel açıklıyor. Kitap şuanda evde ve bende ofiste olduğum için sana hepsiyle ilgili bilgi veremiyorum. Kitabın adı KIRIŞIKLIK KÜRÜ yazarı DR. NİCHOLAS PERRİCONE. Bence bu kitabı mutlaka edin, benim inandığım ve uygulayarak sonuçlarını gördüğüm tek kaynak diyebilirim sana. Kullandığın desteklerin etkilerini görmek 3 yada 6 ay arasında bünyeye göre değişiyor, sabırlı olmak gerek...

arkadaşlar aranızda nasıl yaşlanılır onuda bilen varsa lütfen söylesin benim de yaşlanmam lazım kocam öyle istiyorrr heheheh:1yes2: :1yes2: :1yes2:

Aslında bunu kocalara sormak lazım, bizi yaşlandıran en büyük etmenin erkekler olduğu düşünülürse :1yes2: Bu konudaki önerim koca kahrı çekmek olucak. Tabi sevgili ve nişanlı olmak üzere bilumum erkekleri listeye eklemede de sakınca yok:içelim:

o kitap bende de var.2 defa okudum.orda da bir takım diyet tarzı beslenme kürleri var.hatırlamak için tekrar okurum.
bir keresinde beslenme programında bahsettiği somon dan alıp pişirdim.inanırmısın o gece sabahı sabh ettik.çok fena zehirledi gibi olduk.oysa birer dilim yemiştik.belki ağır gelmiştir.neyse...
ama kitabı hatırlattığın iyi oldu.tekrar okurum.sağol.

Arka sayfalarda vitaminleri ne kadar miktarda ve günün hangi saatinde alman gerektiğini gösterir bir liste var, ordan yararlan canım. Aman balık alırkende dikkatli ol muhtemelen bayatmış. Güzellik uğruna zarar görmeyelim. Bana kalırsa çok fazla kafanı yorma. Ester C, Co enzim Q10 ve Likopen al birde istersen Omega 3 (ki bunu herkese öneririm) zamanla eğer gerek görürsen başka takviyelerde yapar yada dönüşümlü kullanırsın.

Arka sayfalarda vitaminleri ne kadar miktarda ve günün hangi saatinde alman gerektiğini gösterir bir liste var, ordan yararlan canım. Aman balık alırkende dikkatli ol muhtemelen bayatmış. Güzellik uğruna zarar görmeyelim. Bana kalırsa çok fazla kafanı yorma. Ester C, Co enzim Q10 ve Likopen al birde istersen Omega 3 (ki bunu herkese öneririm) zamanla eğer gerek görürsen başka takviyelerde yapar yada dönüşümlü kullanırsın.

tavsiyelerin için sağol.dikkate alacağım.eve gidince de kitaba tekrar bir göz atarım .sağlığımız ile oynarken komik duruma düşmeyelim tabi..

ya kitap mitap tamamda arkadaşlar,hani her diyet nasıl her bünyeye uymuyorsa bu bahsettiklerinizde öle olmasın.bide bunları eczaneden mi alcaz,reçete felan isteniyomu?cahilliğimi mazur görün,şimdiden teşekkür ederim ilginize...

evet. eczaneden alınıyor.reçeteye gerek de yok.solgar ın sitesinden de inceleyebilirsin canım.

Çilemcim bunlar vitamin, enzim ..vs destekleri yani vücuda bir zararları yok. kaldı ki ben yıllardır kullanıyorum. Eczanelerden temin edebilirsin

X