Genç Kalmak İçin Önerilerime Kulak Verin...

Ben özellikle vitaminlerin dr kontrolünde kullanılması gerektiğini düşünüyor ve ESTER-C adlı ürünün dikkat edilmesi gereken noktalarını ve yan etkilerini yazıyorum:paratiroid hormonların verilmesi ve aşırı doz vitamin D verilmesi gibi hiperkalemi durumları ile kalsiyum metabolizması bozukluklarında kontrendikedir.Hiperoksalürili kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.Uzun süreli yüksek doz kullanımı tolerans gelişimine neden olabilir.Yüksek dozda diyare,gastrointestinal bozukluk,hiperoksalüri,renal kalsiyum oksalat oluşumuna neden olabilir.Varfarinle birlikte kullanıldığında hipoprotrombinemik etki azalır.Amfetamin gibi bazı ilaçların ve trisiklik antidepresanların etkinliğini azaltır.Aliminyumlu antiasitlerle birlikte kullanıldığında aliminyumun absorbsiyonunu arttırır.Östrojenin etkisini arttırabilir.B12 vitamininin inaktivasyonuna neden olabilir.Etanolün vücuttan atılışını arttırır.Diyabetin kontrolden çıkmasına neden olabilir.Demirin absorbsiyonunu arttırır.Şimdi burada yazılanlardan kaçımız ne anladık?Yada eczaneden almadığımız üründe bunlar yazıyor mu?Yada buradaki hastalıklardan sizde olmadığına emin misiniz?Lütfen eczanelerde ilaç olarak satılan ürünleri keyfi olarak kullanmayalım ve önermeyelim.

bence sebze ve meyvelerın dısında hap olarak alacagımız hersey vücudumuzun dengesını bozabılır dıye dusunuyorum
cunku vucudumuz cok hassas dengeler toplulugundan olusuyor bunlar bırbırını cok etkılıyor
gunluk sebze meyve ve bol su yogurt sut gıbı saglıklı besınlerle beslenmek mumkunse organık ve dogallarını bulup tüketerek ve spor yaparak bence en ıyısı budur

arkadaslar bende sadece vitamin c aliyorum aslinda hepsi beyninizde bitiyor neye inanirsaniz olur eger bu bana yario derseniz yarar bana alersi yapiyo diye beyninizi kotlarsaniz alerji yapar ben de sigara icmiyorum günde 2 litre su iciyorum ve cildim cok güzelzemuszemus

Ben Osman müftüoğlunun kitabında okumuştum, Q10 vs antiaging hapları senede bir-iki kez 3-4 aylık kürler şeklinde kullanmalımış. Ester-c vit ide devamlı alınca tolerans geliştiğine göre ve Saraçoğluda bitkileri hep kürler şeklinde uygulattığına göre bu hapları aralıklı kullanmkada fayda var diye düşünüyorum. Birde mesela egzersizden yarım saat önce alırsak artan kan dolaşımıyla daha iyi faydalanırız. Banyodan sonrada birde güzel kremlendik mi harika olur. Ben ebaydan c vit. i tozu aldım, vücut kremime katıp sürüyorum.

Ben Osman müftüoğlunun kitabında okumuştum, Q10 vs antiaging hapları senede bir-iki kez 3-4 aylık kürler şeklinde kullanmalımış. Ester-c vit ide devamlı alınca tolerans geliştiğine göre ve Saraçoğluda bitkileri hep kürler şeklinde uygulattığına göre bu hapları aralıklı kullanmkada fayda var diye düşünüyorum. Birde mesela egzersizden yarım saat önce alırsak artan kan dolaşımıyla daha iyi faydalanırız. Banyodan sonrada birde güzel kremlendik mi harika olur. Ben ebaydan c vit. i tozu aldım, vücut kremime katıp sürüyorum.

c vitamini tozu hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniztam adı nedir ve ne gibi faydaları oluyor?

ben de bugün ester c ye başladım, bir süre içmeyi düşünüyorum sonra ara vericem.sürekli içme taraftarı değilim.arada bir de çinko içiyorum...faydasını görürüz inşallah

selam arkadaşlar konu durmuş ama yine de yorum yapayım merak edip güncel yorum okumak isteyenler için.Bende vitamin kullanıyorum günlük olarak ama doktor kontrolünde.Vitamin de olsalar kullandığımız ilaçlar böbrek ve karaciğeri yoruyor,lütfen ama lütfen doktor kontrolünde gerekli testler yapılmadan tavsiye ile ilaç kullanmayınız.Bitkisel olsa dahi.

bu konuyu güncellesek iyi olur ,kullananlar nerde acaba ?

Maskenin İçindekiler

- 1 adet yumurta sarısı
- 1 tatlı kaşığı süt
- 1 tatlı kaşığı limon suyu
- 1 tatlı kaşığı bal
- Yarım çay kaşığı tuz

Maskenin Uygulanışı

Tüm malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra, daha önceden temizlemiş olduğunuz cildinize hazırlamış olduğunuz maskeyi sürünüz. Gözaltlarınız hariç, tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde yaklaşık olarak 12 dakika kaldıktan sonra üstüne bir kat daha sürerek, 6 dakika bekleyin. Bu süre zarfından sonra son katı geçin ve 5 dakika daha bekletin. Toplamda yüzünüzde 25-30 dakika kalmasını sağlayın. Bütün bu zaman diliminden sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce yıkayınız. Acil durumlar için son derece faydalı olan bu maskeyi haftada 2 ya da 3 kez yapınız.

bu konuyu güncellesek iyi olur ,kullananlar nerde acaba ?

Bende merak ettim simdi :44: Acaba gercekten ise yariyor mu? Bu kadar vitamin kilo yapmiyor mu? Bir ara gozlerim icin vitamin kullanmistim, kilo yaptigini farkedince biraktim.

Yaşımız 30 u geçtiğinde genç kalma telaşına kapılırız çoğumuz. Eh haksızda sayılmayız yani kadın her yaşta güzel olmak ve daha iyi görünmek ister. Ben şuan 38 yaşındayım ama çevremdeki insanlar inanmayıp şaka yaptığımı düşünürler hep. Benimde kendimce sırlarım var tabii ve şimdi burada herkesle paylaşmak istiyorum ki sizlere de yararım dokunsun :)-
-Her sabah aç karnına daha doğrusu kahvaltıdan 20 dk kadar önce bir tane ESTER-C içiyorum.( Asidik olmayan ve emilimi diğer vitamin C formlarına göre dört kat daha fazla olan Ester C hem yağda hem suda çözünebilen bir vitamin türüdür. Cildin yenilenmesini sağlar, antioksidandır. Kırışıklık önler, sivilceleri iyileştirir, cildi yeniler...faydası saymakla bitmez. Ayrıntılı bilgiyi internetde bulabilirsiniz)
-
-Öğle yemeklerinde 1 adet CO ENZİM Q10 tableti alıyorum. (Vücutta da bulunan bir madde olan Q 10 hücreler için adeta yenileyici bir madde olarak algılanıyor. Vitamin benzeri Co-enzim, hücrenin enerji kazanımında önemli bir rol üstleniyor ve serbest radikallerin nötralize ediyor. Araştırmacılar son dönemlerde yaşlanma sürecinin Q 10un hücrelerde azalmasıyla hızlandı ını keşfetmişler.)
-
-Yine öğle yemeğinde 1 adet ALFA LİPOİK ASİT tableti alıyorum (cilt hücrelerini serbest radikallere karşı korur ki buda yaşlanmayı geciktirir.daha fazla bilgiyi internetde bulup okuyun bence
-Sigara içmiyorum!
-Yaşantımdan meyve ve sebzeyi eksik etmiyorum
-Fırsatım oldukça yürüyüş yapıyorum

-Hergün en az 1 lt su içiyorum

Tüm bu yazdıklarım orta ve uzun vadede size gençlik olarak geri dönecektir...Herkese sevgiler.

selam bende artık cildim için birşeyler yapmak istiyorum.26 yaşındayım ve zamanın izleri yüzüme yansımaya başladı.Bu söylediğiniz tabletler kilo aldırır mı acaba?

kesinlikle vitaminler etkili. dusunun kendine bakan biriyle bakmayan biri hemen farkediyor
saglikli beslenme kilo kontrolu icki sigaradan uzak organic agirlikli beslenmek cok onemli
ben ortalama 23 yasindan beri Sabah ilk kalktigimda araliklarla 3 bardak ilik su icerim.
her yedigime dikkata eder cilt bakimlarimi aksatmam.
suan 32 yasindayim ve inanin cogu kisi bana 22.23 diyor 25 diyen duymadim:)
her ne olursa 30 yasdan sonar cilt yaslanmaya baslayacak ve bunu engelleyemesekte kaliteli hale getirebiliriz
30 yasdan sonar daha ozenli olmak gerekiyor vitaminleri hergun alamiyorsaniz mutlaka hafta 1 almaya calisin ama alin
sevgilerle

yavaş yavaş okuyayım ben burayı

bende kullanmak istiyrum artık vitamin takviyesi acaba hangi markaları kullandınız

X