Tatlı Tarifi Yalancı Tavuk Göğsü Tatlısı

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
bu tatlımı sık sık yaparım Eşimin en çok beğendiği tatlıdır.

1 kilo süt
Yarım paket margarin
1 su bardağı un
1 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
8-10 tane sade büskivi
Üzerine tarçın

margarini tencerede eritin ve unu ekleyin 1-2 dk kavurun. bu işlemi yaparken tel çırpıcı kullanın ki topak topak kalmasın. Üzerine sütü ve şekerini ekleyip kısık ateşte sürekli karıştırın . kaynamasına yakın vanilyasını ekleyin ve kaynadıktan sonra 1-2 dk daha kaynasın. Ocağı kapattıktan sonra tel çırpıcıyla bir müddet çırpıyorum komik bulacaksınız ama miksere üşeniyorum . Aslında kollarım çalışsın istiyorum bu teknolojiyle iyice otomatiğe bağlandık gibi geliyor bana. Kekimi dahi miksersiz çırparım ve kocaman kabarır :)) borcama büskivileri dizin ve üzerine tatlıyı dökün. soğuduktan sonra tarçın serpin. büskivinin amacı tatlının daha kolay dilimlenmesi için ..

Bende bu tatlıyı sizin gibi yapıyorum.Tek fark yağ hiç koymuyorum.Altını kapattıktan sonra 10 dakika çırpıyorum.Bisküvide koymuyorum.Ellerinize sağlık buda farklı bir tarif.

Haklısınız çeşit çeşit tavuk göğsü tarifi okudum. büskivileri dizince dilim olarak daha güzel çıkıyor daha güzel görünüyor. ama yağsız tavuk göğsünü hiç tatmadım.

X