Doğal Saç Bakım Kürleri Jojoba yagının faydaları

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Caulfield-

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
8.769
1.120
kızlar aktarlarda cok rastladım jojoba yagına. cok da duydum ama dıkkatımı hıc cekmedı. duyduguma gore aktarlada satılan bu jojoba yagını saç sekıllendırıcısi olarak bıle kullanıyorlar(mıs) nem için cok iyi diye duydum .

yag sonucta bu, sacı yaglı bırakmaz mı ? .

Son düzenleme:
jojoba yağı hakkında bildiğim tek şey cilde çok iyi geldiği. cildi nemlendirmek için kullanılır ama saç için bilemeyeceğim canım. hiç duymamıştım.

bende elidorun geçen senelerde raflarda olan şampuanla falan verilen bi bakım yağı vardı onun içeriğine bakmıştım jojoba badem zeytin hint suteresi susam hindistan cevizi yağları vardı yağda susamış kuru saçlar için bakım yağıydı....:nazar:

ben kullaniyorum canim cok iyi geliyo sacima. hafif eline surup uclarina suruorsun zaten uclari cok kru olur saclarin ve iyi geliyo.

adalayda cnm bunla bakımmı yapıyorsn hadı dıplere kadar yoksa sadece uclaramı suruluyor,surduktan sonra yıkamak gerekmezmı,yanı senın dedıgın kuru saca fon cektıkten sonra veya cekmeden once sac uclarına az mıktarda bu yagı surup dururlamamak,etkısı nemmı verıyo sadece

yok canım ben sadece uclarına suruyorum mesela aksam banyo yapcaksam sabahtan suruyorum aksama kadar duruyor o sekılde kullanıyorum.

yanı bı degısle sekıllendırıcı gıbı kullanıyorsn kuru saca sadece uclarına suruyosn nem ıcın sanırım

Saçı nemlendirmek için ilk tercihimdir jojoba yağı.

Jojoba yağı, badem yağı, zeytin yağını sıcak olarak saç diplerine ve saç uçlarına sürmen kırık oluşumunu çok iyi engelliyor.

Saçı nemlendirmek için ilk tercihimdir jojoba yağı.

Jojoba yağı, badem yağı, zeytin yağını sıcak olarak saç diplerine ve saç uçlarına sürmen kırık oluşumunu çok iyi engelliyor.
cnm sen bu ucunu ısıtarak mı kullanıyosn mıktarı kısıye baglı heraldesyse,bıde bısey sorcam bı cok kısı jojoba yagını atıyorm fon cektıkten sonra uclarına cok az suruyorlar yumusak yaptıgı ıcın dogrumu sence bu

ben aynı işlemi hindistan cevizi yağıyla yapıyorum.. hani nası desem saç kremi yerine saç uçlarıma onu sürüyorum şekil veriyorum bırakıyorum öyle durulamıyorum yani.. zaten uçucu bi yağ, yağlı kalmıyo saç bi kaç saatte emiliyo ya da uçuyo.. parlatıyo saçımı, gerçekten çok yumuşatıyo ve uçları kırılmadı çook uzun zamandır.. kokusu da harika! ama bütün saçıma komple hiç sürmedim, hep uçlarına sürerek kullandım en kuru yerler orası olduğu için.. tavsiye ederim..

slm kızlar jojoba yağını saçımda denedim
acayip parlak bir görünüm veriyor
çok doğal bir çekilde saçlarınız bukle bukle duruyor
ama tabiki sürüldüğü gönde akşama yıkamak gerekiyor

hangi marka kullanıyorsunuz. ben bir kere aldım hiç faydasını göremedim. açıkçası bu aktarlarda satılan yağların saflığından şüpheliyim.

kızzlar aktarlarda cok rastladım jojoba yagına cok da duydum ama dıkkatımı hıc cekmedı,ama duyduguma gore ınsanlar aktarlada satılan bu jojoba yagını sekıllendırıcı olarak bıle kullanıyorlarms yag degılmı sonucta bu sacı yaglı bırakmazmı,benımde arkadslar saclarım kuru neme ıhtıyacı var nem ıcın bırebır dıyolar kullanan arkalarımz bılırler banada anlatabılırmsnz ne ıse yarar nasıl kullanılır,a.s.

bu resmdeki sen misin canm maşallah çok güzelsin model misisn?? sen blrsnn güzellik için formullerşi?

hangi marka kullanıyorsunuz. ben bir kere aldım hiç faydasını göremedim. açıkçası bu aktarlarda satılan yağların saflığından şüpheliyim.

aktarlarda satılan ve 3-3.5 liraya alabileceğiniz yağlar malesef saf değil, düşünsenize mesela 30 ml susam yağı üretmek için ne kadar çok susama ihtiyaç var..yani o fiyata alınamaz saf ve doğal yağlar. ayrıca saf yağların koyu renk cam şişede olması gerekiyor,ki aktarlarda hiç de öyle değil.. ben bugün iyi bi para ödeyerek aldım,lacivert bi şişesi var. işe yaramasını umuyorum..

X