Deniz Ürünleri Fırında Çipra ( Resimli )

mavrulam

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2007
6.527
884
37
kiraz domates yoksa normal domates ile de yapabilirsiniz.

Balıklarınızı temizletip üzerlerine derin bir çizik attırın. Temizlenen balıkları yıkayıp kuruladıktan sonra iç kısmına ve dışına zeytinyağı sürüp tuz ve karabiber serpin.
Soğanı soyup halka halka doğrayın. Patatesleri soyup uzunlamasına ikiye kesip doğrayın. Kiraz domatesleri ikiye bölün. Hepsini karıştırın, üzerlerine bir miktar yağ gezdirip tuz ve karabiber serpin.

2 adet deniz çipurası
2 adet orta boy patates
1 adet büyük boy soğan
5-6 kiraz domates*
zeytinyağı
tuz
karabiber
1 adet fırın poşeti

Fırın poşetine sebzelerin yarısını yayın. Üzerlerine 2 balığı yerleştirin. Balıkların üzerine kalan sebzeleri dizin. Poşetin ağzını kapatıp birkaç yerine bıçağın ucunu batırın. Fırın tepsisine alıp önceden ısınmış 200C fırında pişirin.

cipura.jpg

dün bizde fırında çipura yaptık ama fırın poşetine değil tek tek folyoya sarıp fırına attık çok lezzetli oldu

tarif ve fotoğraf portakal ağacından.......

balığı çok fazla sevmememe rağmen bu çok hoş görünüyor,yiyebilirim

tabi yaparsam :))

ellerine sağlık çok nefis gözüküyor

çok güzel görünüyor,ben içine doğramadan sapıyla birlikte 8.10 adet maydanozda koyuyorum ( tabi pişince çıkarıyorum ) ayrı bir lezzet katıyor...

merhaba ben çuprayı tuzlayıp çok az zeytinyağı sürüp fırın kağıdının üzerine koyup fırın tepsisiyle fırına veriyorum. çok leziz oluyor. isterseniz yağ sürmenize bile gerek yok.çünkü kendi yağıyla çok güzel pişiyor.

tek sorun fırına sinen balık kokusu ve sıçrayan yağ lekeleri. bunları nasıl çıkarırım bilemiyorum

bnde çok seviyorum çipurayı tereyağ ve sarımsakta çokkkk yakışıyor yanınada patates yerine mantar koyuyorum ikisinin suyu bribirine karışıyor:KK56: offf ne acıktım ellerinize sağlık

balığı folyoya sarmanın manası ne arkadaşlar.ben folyosuz yapıyorum güzel oluyor yine de:KK56:

X