Premature Bebekler 33.haftada doğum yapan varmı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
1.5 kiloya yakın doğdu ve kuvöze alınmadı ne kadar güzel.. dua ederim tabi hiç merak etme canım kaç kilo senin bebişin şimdi?

cnm benimki daha çok minik 400 gr. teyzesi allh inş onun baba oldugu günü göstercek bana dua ediyorum hepimiz için bu karnımızdaki masumlar için allh onları ve bizleri korusun aldıgımız cicileri onlara giydirmeyi nasip etsin:))senağlama

400 gr mı ay bir kez daha şok oldum valla kaç haftalık doğdu nekadar kaldı kuvözde nasıl aldın kucağına nasıl baktın maşallah sanada bebişinede..

400 gr mı ay bir kez daha şok oldum valla kaç haftalık doğdu nekadar kaldı kuvözde nasıl aldın kucağına nasıl baktın maşallah sanada bebişinede..

cnm doğmadı şuan 400 gr. benimki ve erken doğum riskim var benimde ama en az 1,5 kilo olması lazım yaşaması için sen merak etme seninki yaşar doğarsa a.s.

benimde oğlum 32haftalık doğdu 850grm 35gün kuvözde kaldı yüksek tansiyondan dolayı gelişemedi bebeğim ama allahıma şükür şuanda 4buçuk yaşında yaşıtlarını geçti diyebilrim sadece dua edin allah nelere kadirr..

merhaba canım ben 32 haftalık dogum yaptım bebegim 15 gün küvezde kaldı 2.150 dogdu ve şuan 2 aylık oldu ve çok iyi bende çok tedirgindim bebeğime bişey olcak diye allaha çok şükür bişey olmadı ama anne sütü alamıyo mama veriyorum erken dogan çocuklarda oluyormuş işşalah seninkinede bişey olmaz allahım ne verirse hakımızda hayırlısını versin ............

merhaba canım ben 32 haftalık dogum yaptım bebegim 15 gün küvezde kaldı 2.150 dogdu ve şuan 2 aylık oldu ve çok iyi bende çok tedirgindim bebeğime bişey olcak diye allaha çok şükür bişey olmadı ama anne sütü alamıyo mama veriyorum erken dogan çocuklarda oluyormuş işşalah seninkinede bişey olmaz allahım ne verirse hakımızda hayırlısını versin ............

inşallah canım ben şuan 34haftama yeni girdim bebeğim 2.032 gr az mı sence? suyum hala fazla ve bebeğim ters duruyo 2 hafta sonra doktora gittiğimizde konuşucam 37 haftada doğum yapayım diye çünkü birden suyum gelirse apar topar sezeryana girmek istemiyorum 37.haftada alırlarmı sence? çünkü bana 38 veya 38.5 olunca sezeryana alırız diyordu ama gün geçtikçe korkularım artıyo nefes alıyomu niye az tekmeliyo bişeymi oldu diye psikolojim alt üst oldu :KK43:

çok üzüldüm canım inşallah bebeğin hemen iyileşir..suyun fazla olması bu kadar tehlikelimi? ben ciğer gelişimi için iğne oldum ama nebilim panik yaptım şimdi..
peki ben şimdi ne yapmalıyım???

İnşallah bir an önce iyileşicek kızımm.. 9 gün olduu hala yoğun bakımda.
Ama sen korkma, ciğer gelişimi için 12 saatte bir ikişer doz celeston yapıyorlar benimki beklemedi.. ama sen anladığım kadarıyla tamamı vurulmuş iğnenin.. İnşallah Allah ın izniyle birşey olmaz merak etme cnm.

canım çok üzüldüm bebeğine. umarım yavrunu biran önce kucağına alırsın. bunun nasıl bir acı olduğunu ancak yaşayan bilir. dualarım seninle ve bebeğinle.

Allah razı olsunn cnm benim.. İnşallah kızım iyi olucak inanıyorum inşallah.

Ablamda 32+5 günlük doğum yapmıştı 2.560 gr. doğdu maşallahı vardı şimdide 17 yaşında genç kız Allahın izniyle bişey olmas.

cnm doğmadı şuan 400 gr. benimki ve erken doğum riskim var benimde ama en az 1,5 kilo olması lazım yaşaması için sen merak etme seninki yaşar doğarsa a.s.

benim aklım hep doğuma takıldığı için doğdu zannettim canım ya kusura bakma..yaşaması için en az 1.5 kilomu olması gerekiyor aman söyle bebişine beklesin birazcık daha..

merhaba benimde ablam 10gündür hast.yatıyor.şuan 31+4 haftasında.suyu az olduğu için erken doğum riski var.ciğer gelişimi için iğne oldu serumlar felan.yani canım senin kilosu ve haftası çok şükür iyi.aynı zamanda bende yeni doğum yaptım benimde suyum fazlaydı.yaklaşık 3hafta öyle durdum hep.
ablam içinde dua edin kızlar.çok endişeneniyoruz.

merhaba benimde ablam 10gündür hast.yatıyor.şuan 31+4 haftasında.suyu az olduğu için erken doğum riski var.ciğer gelişimi için iğne oldu serumlar felan.yani canım senin kilosu ve haftası çok şükür iyi.aynı zamanda bende yeni doğum yaptım benimde suyum fazlaydı.yaklaşık 3hafta öyle durdum hep.
ablam içinde dua edin kızlar.çok endişeneniyoruz.

inşallah serum ve ilaçlar etkisini gösterirde ablan bebeğine zamanı geldiğinde kavuşur çok zor bişey hast kalmak moral olarak çöküyosun herşeyden önce Allah ablana sabır versin..sen kaçıncı haftada ve kaç kilo doğurdun bebeğini canım?

altunhan ne yaptın merak ettim seni doğurdunmu?

yok canım 36 haftamıza girdik çok şükür kızım 2 kilo 300gr olmuş biraz zayıf dedi doktor üzüldüm...kaç aydır ters duruyodu ya bugün kontrole gittik dönmüş normal doğum yapabilirsin tam doğum kanalına girmemiş ama sancı gelince girer büyük ihtimalle dedi kendimi sezeryana alıştırmıştım şimdide normal doğuma alıştırmaya çalışıyorum :)

Arkadaşlar bende 32+5 günlük yani 33. haftada geçtiğimiz pazar günü doğum yaptım. Benimde sorunum suyumun fazla olması ama doktorumun bunu farketmemesi yüzünden şu an bebeğim bir haftadır yoğun bakımda yatıyor. ilk günler ümit vermediler doğr doğmaz ciğeri dış dünyaya ayak uyduramadı ve bir ciğeri patladı. şu an iyileşme çabaları içerisinde miniğim can çekişiyor. Eğerki doktorum bunu bir kaç gün önce farketseydi iğneyle bebeğin ciğeri için ilaç verilecekti ama doktor hatası yüzünden bebeği her an kaybedebilirimm.. dikkatli olun suyunuz fazlaysa eğer her an suyunuz gelebilir. Bebeğimin yüzünü bile göremedimm bir haftadır. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasınnn inşallahh...

canım çok üzüldüm...inşallah bebeğin çabucak iyleşir sende kucağına alırsın...aslında o doktora söylenmesi gereken çok şey var ama şimdi önemli olan bebeğin allah sizinle olsun

canım çok üzüldüm...inşallah bebeğin çabucak iyleşir sende kucağına alırsın...aslında o doktora söylenmesi gereken çok şey var ama şimdi önemli olan bebeğin allah sizinle olsun

Canm çok sağolll... 4 gün önce taburcu ettiler bebeğimi ama dışarıya gene uyum sağlayamadı ve bu sabah gene yoğun bakıma yatırıldı bebeğimm.. çok üzgünümm.. İnşallah iyileşicek bugün 22 günlük olduu bebeğim. avcılar medicana da onur başeğmez var o doktora gidiyordumm ama artık kimseye tavsiye etmiyorum

yok canım 36 haftamıza girdik çok şükür kızım 2 kilo 300gr olmuş biraz zayıf dedi doktor üzüldüm...kaç aydır ters duruyodu ya bugün kontrole gittik dönmüş normal doğum yapabilirsin tam doğum kanalına girmemiş ama sancı gelince girer büyük ihtimalle dedi kendimi sezeryana alıştırmıştım şimdide normal doğuma alıştırmaya çalışıyorum :)

ay ne güzel darısı benim başıma arkadasım bendede böbrek büyümesi çıktı korkuyorum inş bişey olmaz 36 haftada doğarsa miladını doldurdu demek senin iş tamamhihoyyyt

selam bende 32+5de yüksek tansiyondan hastaneye yattım 33+2de bebişimin biri nefes alamayınca acil doğum yaptım.. bebişler 1500-1550 doğdular..15 gün küvözde kaldılar ben ciğer geliştirici iğnede olmamıştım çok şükür hem küvözde normal seyrinde geliştiler hemde dışarıya çabuk uyum sağladılar 1700 ile hastaneden çıktık.. şimdi 6 kilo tosuncuk oldular.. normal doğanlardan bir farkları yok çok şükür..

X