Doğuma Hazırlık Ecrin Tuana Ceylin isimlerinin gerçek anlamları

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Bakınız:

http://www.kadinlarkulubu.com/bebeklerimizin-cinsiyetleri-isimler/319044-ceylinin-anlami.html

Efendim..
İnternet nimet mi külfet mi,rahmet mi zahmet mi bunu tespit edebilmek pek zor.
Herkes gözüne kestirdiği,inancına yahut tarzına aykırı gelen isimleri istediği gibi değiştiriyor,manalarını alaşağı ederek,keyiflerince üzerlerinde oynuyor.
Aşağıdaki yazıyı yazan/yazalar ve dahi tüm sitelere,azimle,sebatla dağıtan,samimi ve gerçek tavırlar takınmak , kendileri olmak yerine onlarca karaktere bürünerek,bu isimleri karalamak için elinden geleni yapan , ismini ifşa etmek istemediğim bebek adları site/bloglarının sahib/sahibelerini bir kez daha düşünmeye,tefekkür etmeye davet ediyorum.Resmen sizlerle oynuyor,beyninizi yıkamaya çalışıyorlar.
Yararlı paylaşımlarınız olduğu kadar,insanları rencide eden,yarın öbür gün sosyal hayatta evlatlarımızın da gönlünün kırılmasına vesile olacak saçma sapan ve desteksiz (arapça tümcelerle göz boyamaya çalışan) fikirleriniz de var.
Emeğe saygım sonsuz,keza farklı fikirlere de.Asıl amacınızı idrak etmemizle birlikte olayın rengi değişti.
Arkadaşlar,bu isimlerle alıp veremediğiniz nedir Allah aşkına Ya Hu?
Yazdıklarınızın her kesimden insana ulaşacağını ve zihinleri bulandıracağını unutmayın! Bu da ağır vebaldir.
Öyle ki bizleri bile gecelerce düşündürüp,uykusuzluğumuzun,huzursuzluğumuzun müsebbibi oldunuz.Bravo.
Ama yok,artık olay belli..
Sırf sizler beğenmiyorsunuz,modern ve manasız buluyorsunuz diye evlatlarımızın isimlerini değiştirecek değiliz.Bizim için mühim olan Rıza-ı İlahi'dir,hakikattır.
Yok efendim bu isimleri koyanlara geçmiş olsun,tühh tühh vah vah.. gibi cümleleriniz var onlar başlı başına komik.Hele en son duyduğumuz 'bu isimler Küçük Şeytan' manasına geliyor yorumundan sonra,eyvahlar olsun dedim,güler misin ağlar mısın.Böylesine trajikomik hale gelmiş bu mevzu.
Sırf havalı,asortik,karizma duruyor diye gidip de anlamı bilinmeyen isimler vermeyi elbette tasvip etmiyorum,o ayrı bir mes'ele.
Sizleri muhatab almamızın nedeni,hala ısrarla burada olmanız,yazdıklarımızı izinsizce sitenize taşımanız,malzeme olarak kullanmanız.
Tamam beğenmeyin,sevmeyin lakin SAYGI duymayı adet haline getirin,lutfedin.

Neymiş / Ne Değilmiş?
Yanlış: Ceylin - Çoğu yerde Ceylin’in anlamı ‘Cennet kapısı’ olarak belirtilmiştir. Fakat Ceylin Kuran-ı-Kerim’de geçmeyen ve ‘Cennet kapısı’ anlamına gelmeyen bir isimdir!
Ceylin Ingiliz bir isim olan Jaylin’in Türkçeleştirilmiş halidir.
Jaylin ‘sakin’ manasına gelen bir isimdir.

Doğru: Ceylin: Hayır efendim,siz 'ceyl' kökünün,Osmanlıca/Farsça karşılıklarından nasıl özellikle yengeci cımbızlayıp,anne-babaları huzursuz edecek manalar yaftalıyorsanız biz de ısrar ediyoruz,CEYL:Zümra,Topluluk,Kavim demektir (sözlüklerden bakınız)
O halde Ceylin:İnsanlığa ait olan,köklü,asil demektir.Bu böyle biline.
(Peygamber Efendimiz s.a.v yılan yavrusu manasına gelen Osman ismini bile değiştirmemişken,aa Ceylin yengeç manasına gelebilir (hatta -ebilir değil direkt ısrar ediyorsunuz) diye bu ismi kara listeye alın,çocuğunuza asla bu isimle hitab etmeyin,hemen değiştirin,öcüüüü demek de ne oluyor!
Yine adalet timsali,Efendimiz s.a.v sonsuz sevgi ve takdirine mazhar olmuş Hz .Ömer r.a'ın sevgili kızı Hz.Hafsa.
Hafsa:Sırtlan yavrusu demek.Buradaki incelik ve hikmetleri bizim cuz'i irademizle kavrayabilmemiz zor olabilir.Hz Fatıma,Peygamber efendimiz'in göz bebeği..
Fatıma,feteme kökünden gelir ve kopmak,ayırmak,kesmek demektir (sütten kesme)
Bu isimler ne kadar güzel,değil mi? Onları güzel kılan nedir,bir düşünelim..

Tüm bunlara rağmen,kelam sakınmadan,çekinmeden,korkusuz ve fütursuzca kendilerine farklı gelen her isme rahatça yorum yapılabiliyor,tü kaka deniliyor ya,ne diyelim.

Yanlış:Ecrin - Bu aralar popüler olan Ecrin’in anlamı çoğu yerde ‘Allah’ın hediyesi’ olarak geçiyor.
Fakat Ecrin’in anlamı ‘Allah’ın hediyesi’ değil
Ecrin isminin kökeni Arapça olan ‘ecr’ kelimesinden gelir.ücret demektir

Doğru:Ecrin defalarca tartışıldı hala devam ediyor.Bu ismi koymakta bir sakınca yoktur,bütün isimler böyle manalı olsa.
Ecr:Karşılık.Sevap.Mukafat.

Yanlış:Tuana - Tuana’nın anlamı çogu insan tarafından beğeniliyor, çünkü bu ismin anlamını ‘Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası’ sanıyorlar.
Fakat Tuana ‘Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası’ anlamına gelmiyor!
Kuran-i Kerim'in Arapça yazıldığını herkes biliyor.
Tuana ise Arapça kökenli bir isim olmadığı için Kuran’da geçemez ve cennet ile ilgili bir anlam taşıyamaz!
Tuana’nın gerçek anlamı ‘ay ışığı’

Doğru:Tuana:Türk Dil Kurumu'nda Tuvana olarak geçer.
Bu ismin konulmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

----------------------------------------------------------------------
Kuran-ı Kerim isim kitabı değildir arkadaşlar! Kitabullah'da geçmesi gerekmiyor,seçtiğimiz isimlerin.
Bizler hem Allah cc rızası ve sevgisini kazanmak için hem de fonetik,anlamının derinliği itibari ile çok hoşumuza gittiği için bu adları verdik meleklerimize.İnsan hiç kötü anlamlı bir ismi sırf kulağa hoş geliyor diye miniğine verir mi.Şahsen bu bizim yapacağımız birşey değil..
Rabbim kızlarımıza isimleri hürmetine gül gibi cennet gibi mis gibi ömürler versin inşaallah..Niyetlerimiz halistir akıbetlerimiz de halis olur umarım..
Allah yüreğimizi biliyor...
Bir sürü Ecrin Ceylin Tuana var evet.Ama hepsi farklı bir yürek farklı bir ten farklı bir doku..isimler aynı diye cisimler ve ruhlar aynı olur mu..

Hepsinin ayrı ayrı kaderi ve güzelliği olacak inşallah

Tabi ki derinden araştırın,ince eleyip sık dokuyun.Anne babanın en asli görevlerinden biri,evladına güzel isim vermektir.
Fakat boş kaynaklara,dedikodulara kulak asıp,bebeğinizin ismini değiştirmeyin.Bu vesveseden başka birşey değil.
Vesvesen neye benzer biliyor musun? Musibete benzer.
Ehemmiyet verirsen şişer,ehemmiyet vermezsen söner..

Hadi değiştiriniz,yeni ismi de beğenmeyeneler,kulp takanlar olacak arkadaşlar,bundan şüpheniz olmasın.
E peki nereye kadar devam edecek bu değiştirme mevzu? Sorarım size.
Oyun mu canım bu,o olmadı değiştir,bunu Ayşe beğenmedi,şuna Ali kötü dedi..Bunların sonu gelmez.
Siz müsterih olunuz,kalbinizi ferah tutunuz.Allah'ın izni ile olan herşeyde hayır vardır.

Bu ara çok tutulduğu için,çok uğraşılıyor bu isimlerle.Elbet geçecek,durulacak.
Siz inandığınız gibi yaşayın,kalbinizi incitenleri duymayın,görmeyin,bilmeyin.

En güzel günler sizinle olsun..

(Not,bu paragrafların alıntı yapıldığını görüyorum,çoğu sitede kullanılıyor,bunda bir sakınca yok bilakis güzel bir olay yanlız sizden ricam yazıyı kırpmayınız,olduğu gibi yayınlayın)

http://www.kadinlarkulubu.com/bebeklerimizin-cinsiyetleri-isimler/319044-ceylinin-anlami.html

Son düzenleme:
Ceylin

Sevgili Arkadaşım Arezoo'nun kayınpederi Mısır'da Fars dili üzerine doktora yapmış. Kendisi ile iletişime geçip,derinden istişare ettik.Yengeç manasına lemiyor,nerden çıkardınız bunu diyor.Ana dili farsça olan arkadaşlarımız bile bilmiyor bunu,ne tuhaf değil mi?
Her ismi başka bir dilde inceleyeme kalksak yandık o zaman diyor,yavrularımız isim kalır.Armudun sapı,üzümün çöpü derken bunun sonu gelmez.Allah Teala aslolanı,niyetlerin halisiyetini biliyor.Bu isimleri o kadar çok duyuyoruz ki gına geldi diyorlar ya,arkadaşlar sevilen,tutulan,beğenilen isimler işte.
Neden rahatsız etsin ki.Misal bugün Libya'da Muhammed diye seslendiğinizde , yemin ediyorum bütün sokak dönüp bakıyor,adamların,küçüklerin yüzde 90 ı bu ismi taşıyor çünkü.
Güzel gör ki,güzel düşün,hayattan öyle lezzet al..

Son düzenleme:
Çok ilginç gerçekten,
benim de bir tanıdığım kızına Tuana adını koymuştu ve bana da cennete düşen ilk yağmur tanesiymiş dediklerinde çok hoşuma gitmişti.

Demekki kulaktan duyma şeylere inanmayıp iyice araştırmak lazım,
isim önemli sonuçta..

canım benim bu arada sen nasılsın, görüşmeyeli uzun zaman oldu :)
bu arada libyanacım daha önce hiç dikkat etmemiştim psikolog yazıyor mesleğinde :)

zaten anlamıyorum
bir ecrin ceylin furyasıdır gidiyor
şimdi 10 kişinin 2008de ve bu zamana kadar kızı olduysa 5inin adı ecrin ya da ceylindir
bende gecen sene nisanda dogum yaptım..
kime sorsam ecrin koyucam ceylin koyucam diyordu..
neden anlamını arastırmadan direk koydular ki??

Tuana - Tuana’nın anlamı çogu insan tarafından beğeniliyor, çünkü bu ismin anlamını ‘Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası’ sanıyorlar.
Tuana ise Arapça kökenli bir isim olmadığı için Kuran’da geçemez ve cennet ile ilgili bir anlam taşıyamaz!

benım kızımın ısmı TUANA..:asigim:
koymadan once baya arastırmıstım cogu yerde anlamı cennet bahcesıne dusen ılk yagmur damlası olarak yazılıyor..ve Kuran-ı Kerım de gecıyor dıe bılıyordum..benneyaptımki
yukardakı bılgı dogruysa anlamı ay ısıgı demek oluyor kı ben bu anlamını da sevdım..:eek:
anlamının ucret olmasından ıyı gelıyor kulaga..kaydirigubbakcemile3

Merhaba anneler:)
Türk dilinde doktora yaptığım için Arapça ve Farsça gramere, sözlüklere de hakim olmak durumundayım. İşyerinde de 5 tane hamile arkadaşım var. Herbirine anlamı güzel isim bulacağız diye baya mesai yapıyoruz:)
Son günlerde çok daha ilgili olduğum için görüyorum ki birçok isim - özellikle internette- sanki çok derin anlamlara geliyormuş gibi sunuluyor. Hanımlar unutmayın ki internet çok kirli bir kaynak. Bir sözcüğün anlamını bumak için birinci el sözlüklere bakın. Ben de sizin bu sorunuzu yanıtlayabilmek için sözlüklere baktım. Önce sunu söyleyeyim Tuana uydurma bir isim diye düşünüyorum çünkü biz daha önce tartışmıştık okulda ve bir dergide bir hocamız Levent Yüksel'in şarkısı dışında sözcüğe rastlamadığını belirtti. Şİmdi gelelim önce "Ecrin"ismine: Arapça cemi isim. Bir görev karşılığında verilen şey, ücret. 2. Ahirete ait mükafat, sevap. Gördüğünüz gibi sözcüğün semai kökü ecr dolayısıyla sözcüğü bu kökün anlamı ile düşünün.
Ceylin isimi ile ecrin isminin aldığı ek aynı bu ismi de "ceyl" diye düşünmeniz gerekiyor. ceyl ise Arapça isim ve yengeç anlamına geliyor:) İşte cancağızlarım isimler böyle. Eğer danışmak isterseniz sözlüklerim emrinizde ama özelden mesaj atın da bana hatırlatın:) Allah yavrularınıza uzun versin:nazar: Bu arada konu ile ilgili nacizane görüşüm çocuklarınıza öztürkçe isimler koymanız. Dinimize uygun isim koyacağız diye lütfen komik isimlere düşmeyin illa ben Arapça isim koyacağım diyorsanız ki araştırın derim. Ha bir de bana dua edin istediğim zaman hayırlısıyla Allah u teala bana da nasip etsin:eek:

Merhaba anneler:)
Türk dilinde doktora yaptığım için Arapça ve Farsça gramere, sözlüklere de hakim olmak durumundayım. ışyerinde de 5 tane hamile arkadaşım var. Herbirine anlamı güzel isim bulacağız diye baya mesai yapıyoruz:)
Son günlerde çok daha ilgili olduğum için görüyorum ki birçok isim - özellikle internette- sanki çok derin anlamlara geliyormuş gibi sunuluyor. Hanımlar unutmayın ki internet çok kirli bir kaynak. Bir sözcüğün anlamını bumak için birinci el sözlüklere bakın. Ben de sizin bu sorunuzu yanıtlayabilmek için sözlüklere baktım. Önce sunu söyleyeyim Tuana uydurma bir isim diye düşünüyorum çünkü biz daha önce tartışmıştık okulda ve bir dergide bir hocamız Levent Yüksel'in şarkısı dışında sözcüğe rastlamadığını belirtti. Şımdi gelelim önce "Ecrin"ismine: Arapça cemi isim. Bir görev karşılığında verilen şey, ücret. 2. Ahirete ait mükafat, sevap. Gördüğünüz gibi sözcüğün semai kökü ecr dolayısıyla sözcüğü bu kökün anlamı ile düşünün.
Ceylin isimi ile ecrin isminin aldığı ek aynı bu ismi de "ceyl" diye düşünmeniz gerekiyor. ceyl ise Arapça isim ve yengeç anlamına geliyor:) ışte cancağızlarım isimler böyle. Eğer danışmak isterseniz sözlüklerim emrinizde ama özelden mesaj atın da bana hatırlatın:) Allah yavrularınıza uzun versin:nazar: Bu arada konu ile ilgili nacizane görüşüm çocuklarınıza öztürkçe isimler koymanız. Dinimize uygun isim koyacağız diye lütfen komik isimlere düşmeyin illa ben Arapça isim koyacağım diyorsanız ki araştırın derim. Ha bir de bana dua edin istediğim zaman hayırlısıyla Allah u teala bana da nasip etsin:eek:

Cerenora'cığım,hayırlısı olsun inşallah.
Yanlız yukarıda belirttiğimiz gibi Ceyl;zümra,topluluk,kavim manalarına geliyor.En kuvvetli anlamları bunlar.Son olarak eş sesli olabilecei düşünülerek yengeç kelimesini de eklemişler.Yani sadece onu cımbızlayıp,bu demek,mantıksız oluyor..

Rabbim yüreğine göre versin gülüm.​

Son düzenleme:
Tuana - Tuana’nın anlamı çogu insan tarafından beğeniliyor, çünkü bu ismin anlamını ‘Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası’ sanıyorlar.

benım kızımın ısmı TUANA..:asigim:
koymadan once baya arastırmıstım cogu yerde anlamı cennet bahcesıne dusen ılk yagmur damlası olarak yazılıyor..ve Kuran-ı Kerım de gecıyor dıe bılıyordum..benneyaptımki
yukardakı bılgı dogruysa anlamı ay ısıgı demek oluyor kı ben bu anlamını da sevdım..:eek:
anlamının ucret olmasından ıyı gelıyor kulaga..kaydirigubbakcemile3

Allah bağışlasın Tuana'nızı gülüm.​

Son düzenleme:
Kesinlikle haklısın eğer bu anlamlar dogruysa ıclerınde en guzelı Tuana..Bız de su dakıkadan ıtıbaren hararetlı bır arastırma ıcersıne gırıyoruz Ceylınımızın ısmını gerekıyorsa degıstırecegız..Anlamı da ezgısı de cok cıcı bır ısım dıye dusunup koymustuk uzuldum sımdı..Hayırlısı olur ınsaALLAH..Lutfen anne baba adaylarını da bu konuda uyaralımsenağlama​

Benim kızımın adı da Ceylin. Ben Kur'an da geçiyo diye ve arapça anlamı nedeniyle koymadım bu ismi. Zaten Kur'anda geçmediğini ve Arapça bir isim olmadığını biliyordum. Ceylin farsça bir isim ve yaprağın üstünde parlayan yağmur damlası ve cennete açılan kapı anlamına geliyor. Sadece bir sitede olumsuz anlama rastladım ordada konuyu açan arkadaşımızın yazdığı açıklama yazıyordu. Birçok isim hakkında bu tarz olumsuz açıklamalar yapmışlardı ve de yorumlarda çok tepki almışlardı açıkçası ben kendi bildiğim anlamın doğruluğuna inanıyorum, ben o niyetle koydum çünkü fisfisfis
O siteyi bulup ben de yorum yazayım en iyisi çok sinirlendim yine :mymeka: herkes yanlış biliyo bi onlarmı doğru biliyo yani :mymeka: :mymeka:

Son düzenleme:
walla bencede süper isimler son moda isimler bizde böle duyduğumuz için ceylin ismini amcamın torununa werdik tuana yı ise teyzemin kızına ama isimlerin anlamı ileriki yaşlar için çok önemli moda die konmaması gereken ismler war bunlar o isimlerdenmidir hayır yinede çok kötü değil anlamlrı özellikle tuana ayışığı gayet güzel

Benim kızımın adı da Ceylin. Ben Kur'an da geçiyo diye ve arapça anlamı nedeniyle koymadım bu ismi. Zaten Kur'anda geçmediğini ve Arapça bir isim olmadığını biliyordum. Ceylin farca bir isim ve yaprağın üstünde parlayan yağmur damlası ve cennete açılan kapı anlamına geliyor. Sadece bir sitede olumsuz anlama rastladım ordada konuyu açan arkadaşımızın yazdığı açıklama yazıyordu. Birçok isim hakkında bu tarz olumsuz açıklamalar yapmışlardı ve de yorumlarda çok tepki almışlardı açıkçası ben kendi bildiğim anlamın doğruluğuna inanıyorum, ben o niyetle koydum çünkü fisfisfis
O siteyi bulup ben de yorum yazayım en iyisi çok sinirlendim yine :mymeka: herkes yanlış biliyo bi onlarmı doğru biliyo yani :mymek
walla bencede süper isimler son moda isimler bizde böle duyduğumuz için ceylin ismini amcamın torununa werdik tuana yı ise teyzemin kızına ama isimlerin anlamı ileriki yaşlar için çok önemli moda die konmaması gereken ismler war bunlar o isimlerdenmidir hayır yinede çok kötü değil anlamlrı özellikle tuana ayışığı gayet güzel

Arkadaslar ben bu bılgıler uzerıne yerlı yabancı bırcok sıteyı dolastım bugun.Ingılızce olanlarda bu ısmın aslı Jay Lynn olarak gecıyor ve anlamı utangac sakın demekmıs,JAE LYINN , JAVELIN olarak da kullanılabılıyormus..
Farsca ısım ansıklopedılerını aradım,netten farsı ısımlere baktım Ceylını bulamadım:1shok:
Ama bır turlu mantıgım almıyor neden Ceylının anlamına Cennete acılan kapı desınler kım demıs hangı sebeple hangı kaynakla demıs o zaman..Bu ısmı koymadan onca cok tıtızlendık arastırdık sonucta anne baba olarak gorevımız,ve buldugumuz her kaynakta Cenneta acılan kapı yazıyordu ,turkc kaynaklarda tabı..:nazar:
Tuana ay ısıgı guzel,ama Ecrınle Ceylın dogruysa ıyı degıl..:emir_bebek: Cocuklar ısımlerının anlamlarını tasırlar.Yengec yuvası ne demek yaa komplo mudur bu sımdı:1ninca:Ceyl yengec demekmıs ıN ıse yuva ,ıcınde...Sımdı ınsanın aklı ıyıce karısıyor hangısı uydurma:kızgın:
Gozumuze bu gece uyku gırmeyecek anlasılan.:bbo:
Cerenora arkadasımız sagolsun bızler ıcın yarın bu konuda uzman olan kısılerle gorusecek bakalım onlar ne dusunuyor.Umarım guzel bır haber alırız.
CADIARZU​

Arkadaslar ben bu bılgıler uzerıne yerlı yabancı bırcok sıteyı dolastım bugun.Ingılızce olanlarda bu ısmın aslı Jay Lynn olarak gecıyor ve anlamı utangac sakın demekmıs,JAE LYINN , JAVELIN olarak da kullanılabılıyormus..
Farsca ısım ansıklopedılerını aradım,netten farsı ısımlere baktım Ceylını bulamadım:1shok:
Ama bır turlu mantıgım almıyor neden Ceylının anlamına Cennete acılan kapı desınler kım demıs hangı sebeple hangı kaynakla demıs o zaman..Bu ısmı koymadan onca cok tıtızlendık arastırdık sonucta anne baba olarak gorevımız,ve buldugumuz her kaynakta Cenneta acılan kapı yazıyordu ,turkc kaynaklarda tabı..:nazar:
Tuana ay ısıgı guzel,ama Ecrınle Ceylın dogruysa ıyı degıl..:emir_bebek: Cocuklar ısımlerının anlamlarını tasırlar.Yengec yuvası ne demek yaa komplo mudur bu sımdı:1ninca:Ceyl yengec demekmıs ıN ıse yuva ,ıcınde...Sımdı ınsanın aklı ıyıce karısıyor hangısı uydurma:kızgın:
Cerenora arkadasımız sagolsun bızler ıcın yarın bu konuda uzman olan kısılerle gorusecek bakalım onlar ne dusunuyor.Umarım guzel bır haber alırız.
CADIARZU​
[/QUOTE]

:1shok: :1shok: :1shok: İçime yine bi kurt düştü şimdi inş.. güzel haberler alırız :1shok:
Haber gelmezse ben de uzman kişi bulup soruşturayım en iyisi ama artık geç benim için biraz :lepi:

3ü de iğrenç isimler zaten anlamlarıda dandikmiş çocuğum olsa milyar verseler bu iğrenç isimleri koymam

Yorumunuz çok ağır olmuş daha uygun bi dille anlatsaymışsınız keşke bu isimleri beğenmediğinizi :mymeka:

CADIARZU​

:1shok: :1shok: :1shok: İçime yine bi kurt düştü şimdi inş.. güzel haberler alırız :1shok:
Haber gelmezse ben de uzman kişi bulup soruşturayım en iyisi ama artık geç benim için biraz :lepi:[/QUOTE]

Neden canım ne kadarlık oldu senın prenses?
Bu arada Marduk arkadasım sağol ıyıce moral oldu:dilcikar: ayrıca ben bır ısımden nefret bıle etsem bu sekılde konusamam bu ısmı secıp koymus begenmıs ınsanlara da saygı duyarım ..Kırar mıyım acaba dıye dusunurum,mizac meselesi tabi..
:bbo:

Haber gelmezse ben de uzman kişi bulup soruşturayım en iyisi ama artık geç benim için biraz :lepi:

Neden canım ne kadarlık oldu senın prenses?
Bu arada Marduk arkadasım sağol ıyıce moral oldu:dilcikar: ayrıca ben bır ısımden nefret bıle etsem bu sekılde konusamam bu ısmı secıp koymus begenmıs ınsanlara da saygı duyarım ..Kırar mıyım acaba dıye dusunurum,mizac meselesi tabi..
:bbo:[/QUOTE]

Canım 7 aylık olduu ama nasıl değiştiririm bu saatten sonra benneyaptımki

Ay kızlar çok takıldım ya, onca site elbirliği yapmış gibi hep bu anlamları yazmışlardı neye güvenip yazıyolar o zaman :bbo: anne babalar bu sitelerde anlam bulup koyuyolar çocuklarına nasıl cesaret ederler böyle bi kandırmacaya :uhm:

aslında bende ecrin ismine takılıp kalmıştım,kızım olursa ecrin koyarım diyordum ama okuduklarımdan sonra vazgeçtim,yalnızca elif koysam daha iyi olur,tabii henüz hamile değilim,bir şey belli değil ama kafamda birkaç isim olması iyi olur,sonra insan zor buluyor isim.

libyana arkadasim bu yazini bebeklerimiz ve isimleri bolumune de ekle bence

paylasimin icin tesekkurler.:1hug:a.s.

Tuana ismi kulağa hoş gelmiyor ben sevmiyorum

bunların içinden ceylini beğeniyordum onunda cılkı çıktı herkesde var zaten
bi anlamıda yokmuş onu öğrendim..

ecrin için ise mükafat anlamı olduğu bilinir...

konuda ayet verilmiş ama "ücret " anlamı taşıyor diye

aynı zamanda Yasin Suresi 11.ayeti şöyle

إِنَّمَا تُنذِرُ مَنِ اتَّبَعَ الذِّكْرَ وَخَشِيَ الرَّحْمَن بِالْغَيْبِ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَةٍ وَأَجْرٍ كَرِيمٍ

"İnnema tünziru menittebaziikra ve haşiyyerrahmane bil ğayb
Febeşşirhu bi mağfiretin ve ecrin kerim

"Sen ancak Zikr’e (Kur’an’a) uyanı ve görmediği halde Rahmân’dan korkan kimseyi uyarırsın. İşte onu bir bağışlanma ve güzel bir mükafatla müjdele. "

Diğerlerine katılıyorum ama ecrinin bi kaç anlamı olmalı
Arapçayı iyi bilen birine sormak lazım

ama ilerde bi kızım olursa ben başka bir isim koyarım büyük ihtimal :)

X