Çocuk Hastalıkları Gaz Kabusu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ZeyHan

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
120
10
40
Merhaba akadaşlar benim sorunum bebeğime gaz yapacak endişesiyle ne yiyeceğimi şaşırmış olmam. Mesela süt içince gaz yapıyor peki sütü başka şekillerde kullansam yani çorbalarda tatlılarda yine gaz yaparmı ve gaz yapma potansiyeli olan diğer yiyecekler neler yardımcı olabilirmisiniz. Birde etkisi sütümden bebeğime geçer diye günde 4 - 5 fincan rezene çayı içiyorum zararı varmıdır acaba?

aynısını yaşıyorum.. sütü gaz yapmaması için ılık ve şekerli iç.. soğanın pişmişi gaz yapmıyor... ben neredeyse artık hiç1şey yemiyorum...buyüzden birara sütüm baya azalmıştı.. bunun üzerine balık yağı içmeye başladım... rezene, sen içtiğin sürece zararı yok.. benim bebekte yararını göremedik ama....................

Ben süt iciyordum, hic gaz problemi olmamisti ilk kizimda...Benim bildigim kadariyla herseyi dozunda yiyebilir ve icebilirsin, abartmadan...benneyaptımki

Sadece iyi pismis ve taze olmasina dikkat etmelisin....Gaz problemi zaten senin yediklerinden olmuyormus cogunlukla, bebegin cok hizli emiyorsa hava yutuyor ondan karni agriyordur...:nazar:

Anason cayi ver arada bir bebegine, ben yatmadan önce 20 g - 50 g. yakin veriyordum iyi geliyordu, cünkü 2. kiziminda cok gaz problemi vardi, evime gelen Ebe bunun benim yediklerimden degil yuttugu havadan oldugnu söyledi...:kahve:

Gögüsünü verirken ucunu iyce agzina almasini sagla, agzini sapirdatir gibi sesler geliyorsa cikar gögüs ucunu tekrar ver, cünkü o zaman hava yutuyormus iste...a.s

Kolay gelsin canim, güle güle büyüt:teselli:

merhaba paradise rezene çayını günde bir fincandan fazla içmemende fayda var
çünkü normal insanlarda dahi bitki çaylarının fazla abartılmaması gerektiği söyleniyor
çünkü yediğin herşey kanına anında karışıyor ve sütüne geçiyor
gaz yapan yiyecekleri ben sana sıralayayım
lahana karnıbahar bütün bakliyatlar bulgur soğan sarımsak mayalı herşey poğaça çörek gibi
şimdi bunlara kalırsa hiç bir şey yemeyelim o zaman süt nasıl olacak
ben de gaz kabusu yaşıyorum
ama herşeyden kararında yiyorum
çok canım çektiği için bugün yarım bardak gazoz bile içtim
içmezsem öleceğim zannettim o kadar canım istedi
sütünü artırmak için de bol bol yeşillik tüket
benzetme biraz abes olaCAK ama ineklerin yedikleri ne :)))) ve ne kadar bol süt verirler di mi :))))
bunu da burdan bir arkadaş söylemişti ne kadar mantıklı di mi
bebeğini güle güle büyüt
hepsi geçecek inşallah

muskat hint cevizini rendenin ince tarafıyla az bisey rendeleyin sutunızle veya suyla caykasıgıyla verın hem uyutuyor hemde gaza bıre bır ben oyle rahatladım kıme tavsıye etıysemde fayda gordu zararı yok denemnızde fayda var

muskat hint cevizini rendenin ince tarafıyla az bisey rendeleyin sutunızle veya suyla caykasıgıyla verın hem uyutuyor hemde gaza bıre bır ben oyle rahatladım kıme tavsıye etıysemde fayda gordu zararı yok denemnızde fayda var

bunu bende duydum nerden bulabilirim.

bunu bende duydum nerden bulabilirim.
muskatın uyuşturucu etkisi var. bununla ilgili nette çok fazla yazı var. hatta bir arkadaş foruma başlık açtı bu konu ile ilgili "muskata dikkat" diye. tavsiye etmiyor uzmanlar.
bizde de gaz problemi çoktu. zinco, nurse, debridat, adaçayı yağı vs. denedik bir fayda görmedik. gaz sorunu ile ilgili açılan her başlıkta da belirttiğim gibi forumda bir arkadaşın (sağolsun:Saruboceq:) tavsiyesi üzerine hazırlattığım bir karışım ilaç sayesinde çok rahatladık. içmeye başladıpı gün kesildi gaz sancıları neredeyse 1 aydır gaz falan kalmadı. eczacı bu karışımdan herkesin çok memnun olduğunu söyledi. doktorumuzda içirmende sorun yok deyince yaptırdık. çevremdeki her hamile şimdiden gaz sorunun olrsa size formülü yazayım diyorum.

ay hamile diilim ama gazım oluyo :) hele hele süt,mercimek ve bulgur yiyince :KK43: :KK52: o formülü yazsanız :KK56:

muskatın uyuşturucu etkisi var. bununla ilgili nette çok fazla yazı var. hatta bir arkadaş foruma başlık açtı bu konu ile ilgili "muskata dikkat" diye. tavsiye etmiyor uzmanlar.
bizde de gaz problemi çoktu. zinco, nurse, debridat, adaçayı yağı vs. denedik bir fayda görmedik. gaz sorunu ile ilgili açılan her başlıkta da belirttiğim gibi forumda bir arkadaşın (sağolsun:Saruboceq:) tavsiyesi üzerine hazırlattığım bir karışım ilaç sayesinde çok rahatladık. içmeye başladıpı gün kesildi gaz sancıları neredeyse 1 aydır gaz falan kalmadı. eczacı bu karışımdan herkesin çok memnun olduğunu söyledi. doktorumuzda içirmende sorun yok deyince yaptırdık. çevremdeki her hamile şimdiden gaz sorunun olrsa size formülü yazayım diyorum.

>>>>>>>>>
Formülü rica ediyorum, zahmet olmazsa. Benim elifim gazdan yana cok sorunlu.tesekkürler doktoru kimyon yagi ile masaj önerdi bakalim bugün denicez. Banada rezene kimyon cayi önerdi.

cnm 4 ayı gectık hala ıııııııııııııııııı yapıp gecelerı uyanı formulu bende rıca edıcm

cnm 4 ayı gectık hala ıııııııııııııııııı yapıp gecelerı uyanı formulu bende rıca edıcm

Arkadasim ozelden nsj atamiyorum gaz formulu nedir acaba ikizlerim var ve cok gazlilar yavrularim

Arkadaslarr..sızı cok ıyı anlıyorum bende bir temmuz bebegı annesıyımm..şükür biz 4 aylık oldu ve gaz sancılarımız bıttı gıbı..ama sıze sunu soyluyeyım..biogaıa ve zinco kullanan bırı olarak damlalar malesefkı bır ıse yaramaıyor..ben neysekı cok fazla vermedım damlalardan..son gıttıgımız doktorun verdıgı ılactan bahsedeyım sıze ben kesınlıkle deneyın derım..en azından sadece masaj yagı olarak kullanıyorsunuz..formul su; ılacın ısmı daha dogrusu yagın ısmı GAZASON masaj yagı..her eczanede bulamıyosunuz ama mutlak bı kac eczane gezın..sonra bu yagı alıyorsunuz..gaz sancısı olmadıgı zamanlarda netten bı arastırın gazlı bebeklere masaj dıye onu bulun ve bu yag ıle masaj yapın..daha surerken gazını cıkartmaya baslıyor...herzaman kullanabılrıısnız bı sınırlma yok..ben sabah kalkar kalakmaz altını alırken yapıyprdum..sonrakı zamanlardada gun ıcınde bı kac defa tekrarlıyordum..ve varsa humana rezene cayından verın 30 cc kadar gunde 2 defa fılan..ınanın faydasını goreceksınız..Allah kolaylık versın;ıyı aksamlar..

Arkadaslarr..sızı cok ıyı anlıyorum bende bir temmuz bebegı annesıyımm..şükür biz 4 aylık oldu ve gaz sancılarımız bıttı gıbı..ama sıze sunu soyluyeyım..biogaıa ve zinco kullanan bırı olarak damlalar malesefkı bır ıse yaramaıyor..ben neysekı cok fazla vermedım damlalardan..son gıttıgımız doktorun verdıgı ılactan bahsedeyım sıze ben kesınlıkle deneyın derım..en azından sadece masaj yagı olarak kullanıyorsunuz..formul su; ılacın ısmı daha dogrusu yagın ısmı GAZASON masaj yagı..her eczanede bulamıyosunuz ama mutlak bı kac eczane gezın..sonra bu yagı alıyorsunuz..gaz sancısı olmadıgı zamanlarda netten bı arastırın gazlı bebeklere masaj dıye onu bulun ve bu yag ıle masaj yapın..daha surerken gazını cıkartmaya baslıyor...herzaman kullanabılrıısnız bı sınırlma yok..ben sabah kalkar kalakmaz altını alırken yapıyprdum..sonrakı zamanlardada gun ıcınde bı kac defa tekrarlıyordum..ve varsa humana rezene cayından verın 30 cc kadar gunde 2 defa fılan..ınanın faydasını goreceksınız..Allah kolaylık versın;ıyı aksamlar..

vay arkadaş sanki devlet sırrı paylaşacak :KK52::KK52::KK52::KK52:
hepimizin ortak sorunnu bu isteyene vereyim deme paylaş :KK53:

X