Cilt Bakımı Ürünleri La Roche Posay Hydraphase XL SPF 15 Kullananlar ?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Rana_Yurdanur

Sevgi ispat ister
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
168
0
Sitedeki bazı arkadaşlar bana LA ROCHE POSAY markayı önermişlerdi, bende bi bakım ürünlerini satan bi siteye baktım. UVA ışınlardan koruyucu bi nemlendirici buldum. Sitede şöyle bi açıklama var.

Güneşten koruyucu içeren nemlendirici krem. Yoğun ve uzun süre etkili nemlendirici formülü cilde anında konfor hissi verir. İçerdiği Mexoryl XL® güneş filtresi sayesinde, cildi UVA ışınlarına karşı koruyarak kırışıklık ve lekelerin oluşmasının önlenmesinde etkendir.Cildi UVA ışınlarına karşı koruyarak kırışıklık ve lekelerin oluşmasının önler.

diye yazıyor ama kaç faktörlü olduğunu yazmıyor. Kaç faktörlü olduğunu bilen ve bu nemlendiriciyi kullanan var mı ?

Yazın Türkiye izine geleceğim inşallah. Yaza kadar ürünleri araştırdıktan sonra kesinleştirip Türkiyeden alacağım not ettiğim ürünleri çünkü bazıları burada satılmıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu ürün hakkında bilgim yok ama ben La roche Posayın nemlendirici ve duş jelini kullanıyorum.
Alerjilerimden dolayı dr. vermişti.
Burda sadece eczanelerde satılıyor.
Gerçi ben Almanyaya gidince alıyorum, oradada sadece eczanelerde var.
Orada buradaki fiyatın hemen hemen yarısı. Belki sizdede ucuzdur ama tr. den almanı tavsiye etmem. Vergilerden dolayı ithal ürünler burada çok pahalı.

bahsettiğiniz nemlendiriciyi 3 yıldır kullanıyorum ve ben çok memnunum...cildimde yağ bırakmaz, temiz olmasa bile rahat yayılır...kullanınca anlarsınız zaten...ben yazları termal suyunuda kullanıyorum...ferahlatıyor ve çok rahat ediyorum...şiddetle tavsiye ederim

canım spf 15 diyor ya isminde ben ce o 15 faktörlüdür. ben de almayı düşünüyorum bu ürünü ama kararsızım cildim karma nemsiz çenemde sivilceler çıkıyor yanaklar baya kuru nur krp ve yağmuröncesi78 sizin cilt tipleriniz ne? sizce almalı mıyım bu ürünü.

ben bu ürünü kullandım hatta hala duruyor çok güzel bir nemlendirici yağlı his bırakmıyor ama ben artık bunu kullanmıyorum çünkü içeriğinde paraben var cilt için zararlı bir madde .....

hadi yaa canım ben de tam almayı düşünüyodum la roche :çok üzgünüm: tüh peki esraexx bu paraben in zararı nedir nası bi madde. ve bildiğin ünlü markalarda hangi ürünlerde var? ayrıca paraben olmayan bildiğin güzel bi nemlendirici varmı? şimdiden teşekkürler

canım alıntı yapıyorum bir yerden parabenle ilgili

Raf ömrünü uzatıcı olarak kullanılan madde ciltte egzama tipi tahriş ve alerjik reaksiyonlara sebep olur. Benzoik asidin bir türevidir. Zehirli ve toksik bir maddedir. Parabenler vücutta östrojeni taklit eden madde olarak bilinir. Göğüs kanseri hastası kadınlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda alınan tümör örnekleri içinde bol miktarda paraben maddesi olduğu ortaya çıkmıştır. Vücutta hormanal etkileri artıran kimyasal maddelerin kullanılması özellikle öströjen hormonuyla artan göğüs kanserinin yaygınlaşmasına sebep olmuştur. Göğüs dokusundaki yoğun yağ oranı vücuttaki toksik maddelerin burada yoğunlaşmasına ve göğüs kanserinin en yaygın kanser çeşidi olmasına sebep olmaktadır

ben organik ürünler kullanıyorum canım yurtdışından getirtiyorum ayrıca la roche nin toleriane serisinde paraben yok yani bir markanın bazı ürünlerinde paraben var bazı ürünlerinde yok

X