Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yüzde kızarıklık sivilce

1. Konu Sahibi : inaysa #1

İkaz ... yüzde kızarıklık sivilce

kıslar oğlumun yüzünde çok ufak sivilce gibi kızarıklıklar var acaba neden olmuş olabilir başına böyle bişey gelen varmı

2. Konu Sahibi : inaysa #2
    az banyo yapıyorsa öyle olurmuş bizimde oldu dr öyle dedi, göbeğinin düşmesini beklediğimiz için yıkayamamıştık, birde çok sıcak ortamda olduğunda yada çok giydirilip sıcakladığında oluyormuş özellikle erkek bebekler sıcağı sevmezmiş

3. Konu Sahibi : inaysa #3
    inaysa benim kuzumda da var, doktor yenidoğanlarda olabileceğini söylemişti,birde teni çok hassasmış.. dün gittiğimde doktor sebamed krem verdi eczaneden alırken ezcacı bitkisel başka bir krem tavsiye etti şimdi onu kullanıyorum bakalım iyi sonuç alabilecekmiyim..
    ekinsu haftada bir yıkıyorum hava soğuk diye daha mı sık yıkasam acaba..

4. Konu Sahibi : inaysa #4
    benim oglumdada cikti suan kizimdada cikmisti ve bana dr. annedeki hormon bebegede geciyormus o yüzden sivilce cikiyormus o kendiliginden gececek yani mesela kiz bebeklerde vajinasindan 1 damla kanda gelebilir buda gayet normal kizimda gelmisti mesela.

5. Konu Sahibi : inaysa #5
    Linaycım biz haftada 2-3 kez yıkamayı düşünüyoruz ilk banyomuzu pazartesi yapmıştık bugün tekrar yapıcaz birazdan

6. Konu Sahibi : inaysa #6
    Giriş tarihi
    May 2008
    inaysa benım oğlumda da hiçbir şey sürmedim 3-5 günde köreldi nerdeyse geçti. ilk 3 ay olabilcek bişeymiş bu krem falan kullanmaya gerek yokmuş.
    linay bence haftada 1 az en azından 2-3 kere yıkamalısın. hem bebekler yıkanırken değil giyinirken üşürmüş elini çabuk tutarsan bişeycik olmaz

7. Konu Sahibi : inaysa #7
    Giriş tarihi
    Dec 2008
    Benimde bebegimin kafasinda cikti sivilceler. Hormonlardan oldugunu soyledi doktor. Bide fazla sicakta kalmamasi gerekiyormus, terleyince olabilir dedi. ben odayi 26 derecede tutmaya calisiyorum.

Sizlerin oda dereceleri kac?

8. Konu Sahibi : inaysa #8
    Giriş tarihi
    May 2008
    bende bugun doktora sordum cok hafif yüzünde ve saclarında vardı kızarıklık isilik gibi mavi bepanten krem kullanabilirsin artarsa dedi...
    ben oda sıcaklıgını 22 de tutuyorum 26 fazla degil mi ilk günden 22 ye alıstırdım oglumu...aksamda karnına ayaklarına sıcak su torbası koyuyorum yeterli geliyo....

9. Konu Sahibi : inaysa #9
    oda sıcaklığı max. 24 derece olmalı ideali 22-23 dereceymiş , bizde 23-24 arası değişiyor

10. Konu Sahibi : inaysa #10
    benim de kızımın yüzünde minik sivilceler var kırmızı renkte bi de göz çevresinde beyaz renkte sivilce gibi bişeyler var onu bilmiyorum ama kırmızı isilik gibi olanlar yenidoğanda sık oluyor ben anne sütünün yüze çok temas etmesinin artırdığına inanıyorum sıcakta büyük faktör çok terleyince artıyor benim evimde oda sıcaklığı 22-23 arası inip çıkıyor asla üstü ya daaltı olmuyor dikkat ediyorum
    ayrıca kızımı haftada bir kez yıkıyorum biliyosunuz doğuda hava sıcaklığı çok düşük olduğu için korkuyorum ben bebek ne kadar yıkanırsa o kadar çabuk gelişir biliyorum ama riske girmek istemiyorum