Epidural anestezi ile normal doğum

pince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
78
0
[COLOR="red"]Merhaba güzel anneler ve anne adayları[/COLOR]..hihoyyyt
bu yaz hamile kalmayı düşünüyorum. şimdiden doğum yöntemi mi seçmek amaçlı araştırma yapıyorum. Korksam bile normal doğum yapmak istiyorum. Çekilecek ağrılar nedeni ile epidural normal yapmayı istiyorum. epidural normal doğum yapmış veya yakın zamanda yapacak arkadaşlar fikir ve bilgilerini paylaşır ise çok memnun olurum. Bu arada Bakırköy acıbadem de veya bahçelievler medical park ta yapmayı düşünüyorum tavsiyelerinizi rica ediyorum. epidural için verebileceğiniz bir doktor ismi var ise şimdiden çoook teşekkürler.:
CüvCüv:

Epidural doğumu bende başta çok istedim ama doktorum yaptırmayı kabul etmedi...anne hiçbişey hissetmediği için ıkınamıyor ve bebek sıkışıyor dedi.bütün yük bana ve bebeğe kalıyor dedi.ama bazı yerlerde epiduralle ilgili çok güzel yazılar okuyorum.bilemiyorum hangisi doğru!

Yorumun için teşekkürler Yeldacım bende bir umut yapalilirmiyim diyorum fakat o zaman ki koşullar ve sağlık durumumuz nasıl olacak bilemiyorum. daha doktoruma karar veremedim. Mantıklı düşününce doktorun sanki doğu demiş insan hissetmeyince sanki ikınamayacak gibi geliyor. Ama çok memnun olanlar varmış. Bakalım. Sanıyorum Medikal Park Bahçelievlerre gideceğim. şuan orada olan doktorları tanımıyorum ve internetten araştırdım pek fazla bilgi bulamadım. bakalım umarım en hayırlısı olur. Forumdaki yazıları okumaya devam edeceğim.. :)

pince.. tatlım ben ilk çocuğumu normal doğurdum ikinci çocuğumu epidural sezeryenle doğurdum.epiduralde ıkınmak mümkün değil benimki sezeryendi boğazıma kadar uyuştum.karnımı kestiklerini bile gıdıklanıyorum sanarak hissettim.sezeryen olduğu için bebek hiç zahmet çekmeden doğdu daha sonrasındada mışıl mışıl uyudu.3 saat sonra yavaş yavaş sancı başladı dikişlerimde ağrı kesici verdiler ve çok rahatladım.

Pelincim tatlı tecrübelerini paylaştığın teşekkürler. hem normal i hem sezeryanı yaşamışsın sen benim için bir idol oldun :) umarım bende o zaman güç ve kuvveti bularak normal yapabilirim.. biryandan bağır çağıra diğer yandan ise Allah a dua ederek geçireceğim sanıyorum umarım en uygun koşullarda bir çırpıda geçer.. epidural için yinede seçtiğim doktor ile konuşacağım bakalım neler tavsiye edecek. seçeceğimiz yolun büyük bir çoğunluğunu doktor belirleyecek umarım iyi bir doktora denk gelirim ve senin gibi ikincisine de sıra gelir..

merhabalar ben 16 kasım da doğumu yaptım ve süper geçti bunlara inanmayın yok ıkınamıyorsun vs... bunlar yalan kendim yaşadım ağrı denilen şeyi hissetmiyorsun ve kolaylıkla ıkınıyorsun tavsiye ederim ama bu iş için iyi bir uzman şart ve bu konuda tek uzman ağrısız doğum yazın ve internette hemen çıkacak inceleyin dr.nezih berksoy bir numara bu konunun uzmanı bi randevu alın ve gidin görüşün size bilgi versin acısız zevkle doğum yapın ben çok memnunum arkadaslar ve tavsiye edrim türkiye hastanesinde ama istediğiniz yere gelebiliyor

Ecsudi Merhaba.. Senin adına inan çok sevindim. herşey yolunda gitmiş ve bebişini kucağına almışsın. Allah bizede böylesini nasip eder inşallah. anestezi doktoru nezih bey i internetten araştırmıştım. türkiye hastanesi uzak bana yakında bir yerlerde olan bir hastane olsun istiyorum. onun gibi bir doktor varmıdır acaba bakırköy civarında anestezi uzmanı olarak. bebişini öp benim için :)

canım benim kızımı senin için öperim allah herkeze nasip etsin böyle duyguları nezih bey istediğin bütün hastanelere geliyor zaten ama bi git görüş bak nasıl aklın yatıcak güveniceksin onaa :ecrin_bebek:

eputural bana çok saçma geliyo normal doğumdada sezeryandada normal doğumda zaten 5 santim açılana kadar sancını cekiyosun okadar çetikten sora uyuşturtturuyosun belini zarar görüyo kaslar ıkınamıyosun vs.vs sezeryandada daha bi abukluk var 5dk ayık kalabiliyosun yani bebek çıkana kadar sonra tekrar anesteziyi yiyosun olan yine bel kaslarına oluyo tamamen para tuzağı die düşünüyorum ameliyattan 40 gün sonra belinde ağrı oluyo hep ben kızımı 6 yıl önce eputural sezeryanla doğum yaptım hala bazen belim ağrır aman aman en hayırlısı herşeyin normali kızlar unutmayın

eputural bana çok saçma geliyo normal doğumdada sezeryandada normal doğumda zaten 5 santim açılana kadar sancını cekiyosun okadar çetikten sora uyuşturtturuyosun belini zarar görüyo kaslar ıkınamıyosun vs.vs sezeryandada daha bi abukluk var 5dk ayık kalabiliyosun yani bebek çıkana kadar sonra tekrar anesteziyi yiyosun olan yine bel kaslarına oluyo tamamen para tuzağı die düşünüyorum ameliyattan 40 gün sonra belinde ağrı oluyo hep ben kızımı 6 yıl önce eputural sezeryanla doğum yaptım hala bazen belim ağrır aman aman en hayırlısı herşeyin normali kızlar unutmayın

bende 6 yıl önce kızımı :nazar: epidural sezeryenle doğurdum hiç belimde ağrı olmadı. ayrıca ben iğnedende çok korkan biriyim ilk önceleri belden nasıl iğne yaptırırım derken meğer belden yapılan iğne hiç acıtmıyormuş.iğne belime girerken belimde buz gibi bi soğukluk hissettim hiç acı duymadım. ben normal doğumda yaptım epidural bana çook kolay geldi:nazar:

kızlar doğumdan korkmayın. bazen çokk iyi dediğiniz dr bile hata yapabiliyor. önce ALLAHA emanet edin kendinizi.ben kızımı kıbrısta doğurdum hiç unutmam cenksoy kliniğiydi ve kıbrısa 8 aylık hamileyken gitmiştim ilk bulduğum dr yede emanet ettim kendimi ben dr dende kliniktende çok memnundum anestezi uzmanınıda çok beğenmiştim. sonra öğrendimki kıbrıslılar pek beğenmiyormuş doktoru.yani herkesin görüşü kendine bana iyi gelen başkasına kötü gelebiliyor. ben tanıdıklarıma epidural ameliyatı tavsiye ediyorum....

bende epidural normali seçtim ve çok güzel yöntem ama benim doğumda kordon dolanması olduğu için sezareyen aldılar ama epidural normal doğum annelettıkları gibi korkulacak bişiey diil zaten ıkıncanğın zamanı sancı geldiği zamanı doktor sana söylüyo

bende 20 ekimde epidural sezeryan ile doğum yaptım.doğumum süper derece kolay geçti.normal doğum isteediğim için drumdan gün aldım.belden yapılan iğneyi hiç bi şekilde hisstemiyo zaten insan.zaten iğne vurmadan önce sprey sıkıyo dr.sonra zaten anında uyuşma başlıyo.doğum bitene kadar drlarla muhabbet ettik.doğum esnasında beni güldürmek için elinden geleni yaptılar:)ben çok heyecanlıydım çünkü.doğumdan 2 gün sonra ayağa kalktım.çok şükür ağrılarımıda ağrı kesici içerek geçirdim.kesinlikle tavsiye ederim

[merhaba berrin öncelikle bebeğinle sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum doğumu hangi hastanede yaptın?

sezeyen olan biri sonradan, normal doğum yapabiliyormu aranızda olan varmı bilgilendirirseniz sevinirim

Merhaba Arzuer06 henüz hamile değilim ve doğum yapmadım fakat forumlardan okuduğum kadarıyla sezeryandan sonraki doğumu yine sezeryan yaptırıyorlar. ve üçüncüyü de düşünürseniz yine sezeryan oluyormuş. dördüncüyü tavsiye etmiyorlarmış. ikiciyi anne sağlığının tehlikeye atılmaması için sezeryan öneriyorlarmış. dikişler ve ameliyat yeri nedeni ile. doğrumu bilmiyorum fakat genel kanı bu bilgine canım...

Merhaba Arzuer06 henüz hamile değilim ve doğum yapmadım fakat forumlardan okuduğum kadarıyla sezeryandan sonraki doğumu yine sezeryan yaptırıyorlar. ve üçüncüyü de düşünürseniz yine sezeryan oluyormuş. dördüncüyü tavsiye etmiyorlarmış. ikiciyi anne sağlığının tehlikeye atılmaması için sezeryan öneriyorlarmış. dikişler ve ameliyat yeri nedeni ile. doğrumu bilmiyorum fakat genel kanı bu bilgine canım...[/QU

teşekkür ederim pince acaba epidural anestesi ile norrmal yapılabilirmi diye araştırıyorum çünkü 10 yıl önce sezeryenle doğum yapmıştım. Aradan uzun süre geçti yani iyi bir hastane ve dr olursa bana olabilirmiş gibi geldi tabii yinede son tahlilde sezeyen yaptırıcam ama epidural sezeryenle olur. Çünkü bebeğimi ilk ben görmek istiyorum hayırlısı ile .Hamile kalmayı düşünüyormusun bilmem ama umarım kısa zamanda seni de aramızda görürüz.

teşekkür ederim pince acaba epidural anestesi ile norrmal yapılabilirmi diye araştırıyorum çünkü 10 yıl önce sezeryenle doğum yapmıştım. Aradan uzun süre geçti yani iyi bir hastane ve dr olursa bana olabilirmiş gibi geldi tabii yinede son tahlilde sezeyen yaptırıcam ama epidural sezeryenle olur. Çünkü bebeğimi ilk ben görmek istiyorum hayırlısı ile .Hamile kalmayı düşünüyormusun bilmem ama umarım kısa zamanda seni de aramızda görürüz.[/QUOTE]

Canım 10 sene geçirmişsin belki normal olabilirsin en doğru bilgiyi doktor verebilir sana umarım kısa sürede aradığın cevaba ulaşırsın senin için en hayırlısını diliyorum. Bizde yazın düşünüyoruz bakalım hayırlısı ne ise o olsun canım kaydirigubbakcemile5

Teşşekkür ederim canım. Temennim sağlıklı bir hamilelik geçirmen... Doktoruma sordum malesef sezeryen olmalıymış.,normal doğum olmak en hayırlısı aslında sana tavsiyem hamile kalınca dikkatli düşün doğum konusunu pişman olmamak için.Ben zamanında araştıramadım epiduralli normal doğum yapabilirdim aslında

Teşşekkür ederim canım. Temennim sağlıklı bir hamilelik geçirmen... Doktoruma sordum malesef sezeryen olmalıymış.,normal doğum olmak en hayırlısı aslında sana tavsiyem hamile kalınca dikkatli düşün doğum konusunu pişman olmamak için.Ben zamanında araştıramadım epiduralli normal doğum yapabilirdim aslında

Canım saol :) valla korksamda normal doğum yapmak istiyorum aslında , epidural da olabilir ama son haftalara kadar ne istersek isteyelim son sağlık durumunu bağlı oluyor sanırım. Forumda yazanlarda aynı şeyi söylüyorlar. Hayırlısı bakalım.. Senin içinde en iyisi sezeryan bu durumda sanırım umarım sorunsuz sağlıkla alırsın bebişini kucağına.. :emir_bebek:

X