Bebeklerde saç dökülmesi

minikpatik

yerim ben seni
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2008
278
2
kızlar bebeğinin saçı dökülen varmı yahu benim oğlumun saçları dökülmeye başladı:uhm: konak vardı tepesinde onları temizledikçe iyice dökülüyo:uhm: sizde durumlar ne alem

evet canım benim kızımında saçları dökülüyor hem de nasıl.. konak ta var kafasında. biz mustela kullanmaya başladık benm kızımın pek saçı yok ben de taramıyorum taramalı mıyım acaba

benim oğlumunda saçları dökülde de yenisi bile çıktıı :emir_bebek: ama benim saçlarım avuçç avuçç dökülüyor...kuaförümde bu saçlar dökülecek saç dökülmesini önleyici bişe kullanma dedii ama avuç avuçç döküyor :çok üzgünüm: demir eksikliğinden oluyor saç dökülmesi,herhalde bi süre sonra eksiklik azalınca dökülme duracakk... fisfisfis

Son düzenleme:
bizim döküldü ama çok ilginç yerden tam tepeden babası anjinsan toranagam diyodu ama yerine çıktı 25 günlükken döküldü konak olmadı ama olurmu daha dersiniz?

bizimkinin de aşırı dökülüyor, hergün battaniyesini silkeliyorum ama yine saçlı. geçen gün kakasında bile saç vardıkafamçokkarıştı

benim oğluşuşumuda saçları dökülüyor.olsun yenileri geliyor zaten :))))
benimkiler iyi durumda c,dd, bir dökülme yok

Benim bebeğim sırt üstü yatıyor hep. Yan yatırdığım halde o sırt üstü hale geliyor. Uyanmasın diye yana tekrar yatıramıyorum. Yastığa gelen yerlerdeki saçları seyrekleşmiş. Kaynanamda diyorki çok sık yıkıyorsun saçları ondan dökülmeye başlamış. Şu an 2 aylık ona kalsa doğumundan itibaren 6 ay bebek yıkanmazmış kafamçokkarıştı. Aynı evde kala kala ister istemez sözleri etkiliyor insanı ben nerde yanlış yaptım diye kafam karışıyor. Dökülenler hemen çıkar mı acaba? İlk doğduğunda saçları çok gürdü çok hoşuma gitmişti. Bu konuda tecrübesi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim. opuyorumnanaktan

Benim bebeğim sırt üstü yatıyor hep. Yan yatırdığım halde o sırt üstü hale geliyor. Uyanmasın diye yana tekrar yatıramıyorum. Yastığa gelen yerlerdeki saçları seyrekleşmiş. Kaynanamda diyorki çok sık yıkıyorsun saçları ondan dökülmeye başlamış. Şu an 2 aylık ona kalsa doğumundan itibaren 6 ay bebek yıkanmazmış kafamçokkarıştı. Aynı evde kala kala ister istemez sözleri etkiliyor insanı ben nerde yanlış yaptım diye kafam karışıyor. Dökülenler hemen çıkar mı acaba? İlk doğduğunda saçları çok gürdü çok hoşuma gitmişti. Bu konuda tecrübesi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim. opuyorumnanaktan

canım benim oğluşumda saçlı doğdu hemde koyu renkliydi...onlar döküldü yanlardan ve arkadan sadece tepede kaldı :) sonra çıkanlarda sarı çıkmaya başladı... çoğu bebekte saç dökülmesi normal kesinlikle takma kafana... ayrıca sık yıkamak bence daha çabuk saçları gürleştirir... ne saçma yaaa,çocuk altı ay yıkanmayacakta ne olacak??? kayınvaliden durabilirmi acaba 6 ay yıkanmadan :roflol: dinleme canım sen kimseyi öyle şey olurmu,dökülen saçlar bir iki ay sonra çıkmaya başlıyor hemde daha güzel olarak :teselli: :emir_bebek:

üzülmeyin çok normal
alya çok saçlı doğdu baya da dökülüyor hanımefendinin yatağını babasının takımelbise roll onuyla temizliyoruzkaydirigubbakcemile3

6 ay yıkanmazmıymışşş :1ninca::1ninca::1ninca:
Canım benim,sen hiççç aldırma o kayınvalidene..eski insanlar bazen böle batıl şeylere fazla kaptırıyolar kendilerini..sana mantıklı gelmeyen hiç bişeyi bebeğinde uygulama..çünkü anneler bebeklerinin neye ihtiyacı oldunu herkesden iyi bilirler..saç meseleside,bizim doğumda az çk vardı şimdi nerdeyse keliz..yakında gelicek ama biliyorum..kel kalmıcak kuzular opuyorumnanaktan

ben kazttım çok rahat ettik bide benim kzım çok terliyodu saçlarımz hep ıslak kalıyodu o yüzden çok rahat ettik

kızım 6aylık 2aydır bıtmek bılmeyen sac dokulmesı sorunumuz var doktorumuz normal oldugunu bu ayın sonunda sacını kesmemızı ve yıne devam ederse tahlıl ve tetkık yapılması gerektıgını soyledı:emir_bebek:

kızlar sadece dökülse sorun yok,benimkinin eli de sürekli ağzında olduğundan parmak aralarından saç toplamaktan bi hal olduk.eminim biz görmeden yutuyodurda.benim tek derdim ağzına giriyo olması :KK43:

X