Eşimin ilk eşi ve aklımı donduran olayı...

Arkadaşa ve eşine neden bu kadar yüklenildiğini anlayamadım ben?
Bunları duyunca eşi neden komalık olmuş? Olur tabii ki arkadaşım yıllarını vermiş ve oğlunun annesi, karşısında saygı duyacağı bir anne görmek ister eminim.. Saygı duyulacak bir ilişki mi yaşıyor kadın?
O kadın yazmış olsaydı bunları, 10 yaşında bir çocuğum var ve evli bir erkekle ilişki yaşıyorum diye, o zaman en yorum yapardınız..
Adam tabii ki çocuğunu düşünüyordur, kolay mı bir erkek çocuğu için annesi hakkında kötü şeyler duymak. Ki çocuğa sorulmuş eve gelen giden oldu mu diye, o adamın ismini vermiş.
Adamı yargılamayın, Farklı şehirlerde olsalardı, ve çocukları olmasaydı eminim ki umrunda olmazdı. Ama küçük bir şehirde yaşıyoruz ve eşimin adıyla anılıyor hala bu kadın diyor, bu çok normal küçük şehirlerde böyledir, bilmiyorum hiç mi şahit olmadınız. Yani ayrılmışlar bitmiş olmuyor kısaca.
Nafaka tamam çocuk için verilir ama tazminata gelince benim de içim yanardı doğrusu böyle bir eşe verdiğim için..
Yani ben arkadaşın eşini yargılayamıyorum..

..oda benim artık dünyam oğlum asla birini düşünmem filan demiş..oğlan annesinin başka bi erkekle olmasını kesinlikle kabul etmez zaten..babası bazen ağzını arıyo annen biriyle evlense ne yaparsın ,bak ben evlendim diyo çocuk seb babasın o anne yapamaz kesinlikle diyodu hep.
bu cümlelerden şunu çıkardım ben.
eşinizin bilinçaltında ,eski eşinin ,biriyle beraber olmamasını isteyen bir yan var..bana öyle geldi..........

Son düzenleyen: Moderatör:
ha bu arada şu tarih konusu bi türlü denk gelmedi yazmak..zaman problemim var benim..tarihleri karıştırırım hep..1 hafta önceki olayı 1 ay önce değilmyid o derim..eşim eski eşinden 2006 kasımda boşanmış )mahkeme sonucunu çıkarmıştı eşim masaya,ona baktım) ben 2007 kasım sonu evlendim..

UUUUYYYYY TIKANDIMMMMMMM

eşimin etkilendiği inanın onun biriyle ilişki yaşaması değil..boşanırlerken konuşmış zaten eski eşiyle ahayatında tabi biri olabilir bigün ama doğru dürüst düzeyli olursa ve oğlumuzu kötü etkilememek şartıyla demiş..oda benim artık dünyam oğlum asla birini düşünmem filan demiş..oğlan annesinin başka bi erkekle olmasını kesinlikle kabul etmez zaten..babası bazen ağzını arıyo annen biriyle evlense ne yaparsın ,bak ben evlendim diyo çocuk seb babasın o anne yapamaz kesinlikle diyodu hep..hem eşimin o kadının kötü anılmasıyla ne ilgisi varkii..kadın zaten kenidin rezil etmiş çalıştığı yerde yeteri kadar evli adamla aşk yaşayıp..iş yerinde 100 eleman var en az..o adam patron değil bilmemne şefi sadece..iş arkadaşları niye foto çekmiş bilmiyıorum..çekmişler işte..eşim herkesin apzının payını veriyo zaten..adamın zoruna giden çookk başka şeyler..dünden beri benle dertleşiyo adam..ha bu arada şu tarih konusu bi türlü denk gelmedi yazmak..zaman problemim var benim..tarihleri karıştırırım hep..1 hafta önceki olayı 1 ay önce değilmyid o derim..eşim eski eşinden 2006 kasımda boşanmış )mahkeme sonucunu çıkarmıştı eşim masaya,ona baktım) ben 2007 kasım sonu evlendim..

Ve eşinde buna hiç itiraz etmedi yani, öylemi. Nerde yazar bu. Oh ne ala memleket, sen erkeksin, babasın evlenebilirsin, ama o anne ya evlenemez. Niye ya. hayatının sonuna kadar yalnızmı yaşıyacak kadın. Yanlış anlaşılmasın kadının yaptığını tasvip etmiyorum kesinlikle (evli adamla ne işin var senin be kadın:mymeka:) ama bu noktaya takıldım ben. Hadi çocuk öyle düşündü diyelim, eşinin demesi gerekmezmiki "ben nasıl evlendiysem anneninde evlenmeye biriyle beraber olmaya hakkı var" diye. Nedir bu tezatlık.:kızgın:

Kim ne derse desin tipik Türk erkeği psikolojisi, ''annen başkası ile evlenirse naparsın''? soruya bak..

Sen evlendiğinde naptıysa onu yapacak çocuk, ne var ki, bu tarz sorularla çocuğun beynine ''anneler tekrar evlenemez'' fikrini sokmuş zaten, akıllı adammış vesselam..

Konu nerden nereye geldi, dün kaynana kapısı, bugün eski eş...Hadi hayırlısı

Newlife umarım kırılmıyorsun yorumlara, amacımız kırmak değil seni..

herkes eşinizin neden bu kadar üzüldüğüne şaşırıyor bende dahil
ama bitek size normal geliyor bu
konu iyce karışıyor ben karışmıyım en iyisi

Eski eşin boşanmış gitmiş ,her şey bitmiş.:1closedeyes:
Sen ayırdın ben ayırdım eşinden davası yapmaya da gerek yok.
Konuda bu değil zaten...:1closedeyes:
Ben derim ki iyice emin olun ve vesayet davası açın.a.s
Eşinizin ilk evliliğinden olan oğlunu alın ve ona annesini aratmıyacak şekilde bakın...
Tabii her şey kesinleştikten sonra yapın bunları...a.s
Eğer doğruysa yaşananlar kimseye değil acırım acırım 10 yaşındaki çocuğa acırım...
:çok üzgünüm:

konu deşilirse daha farklı yönlere kayacak bence eski eş didiklenirken bizde didikleye didikleye neler çıkaracağız ortaya ee şuan konu didiklemekse sengözlerimebaksanab

konu zaten her yöne kayacağı kadar kaymış...
o davanın açılması demek o evliliğin bittiği anlamına geliyodur zaten..evliliğini sürdürmek isteyen insan dava açar mı allah aşkınıza..

bana kalırsa boşandılarsa o da istediğini yapabilir ama babada kalması çocuuğun ruh sağlığı açısından daha iyi çnkü bi yuva sıcaklığında büyümesi daha iyi...

Yazmadan edemedim,:bbo:
Esiniz sonucta o bayandan ayrilmis kadin ister duzeyli iliski yasar iliskisini, ister duzeysiz bu sadece kendini baglar esinizi artik alakadar etmez ki...süprizzzzz
Cocuga gelince zaten velayet davasi acacakmissiniz...
Esinizin bu denli kafaya takmasi, sabahlara kadar icmesi de abes geldi bana, sirf cocuk uyansa onlari o sekilde gorse ihtimalinden bu kadar takmadi heralde kafasina...fisfisfis
Ay ben bilmiyorum hakkinizda hayirlisi olsun cocuk icinde, evliliginiz icinde, kocanizin eski esi icinde...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

arkadaşlar nasıl anlıyosunuz anlamadım valla..yani sevgilisini eve alması doğru bişey değil eşim için, evde 10 yaşında çocuk varken..her sevgili birbirinin evine mi gidiyo gece yarıları...çocuk annesinin evlenme ihtimalini düünürken bile küplere biniyo..bazen ağzını arıyo babası..sen babasın o anne..yapamaz diyo..
peki bu cevap karşısında eşinizin oğluna karşı tutumu nedir..
Zira hiç hoş bir durum değil. annelerde kendilerine bir hayat kurma hakkına sahipler..

eşim komalık falan olmadı allaha şükür ,,içki içmeyi bilmez..viskiyi içince çarpmış haliyle..o dünlük bi tepkiydi zaten..şu anda çok sakin ve avukatının yanında..zaman problemim olduğunu daha önce söylemiştim..şimdi....

2006 Kasımda boşanmışlar
2007 Haziranda benle tanıştı
2007 Kasım sonunda evlendik.....

efenim bi ben eksikmişim ben de geldim oldu bittiii:)))

gelelim mevzuyaaa,
kadın evli bir adamla birlikte olmakla hata yapmış tabi,bu kabullenemez
eski eşinden neden boşandı acaba ben bunu merak ettim,
eğer bir ihanet söz konusuysa,eşinizin yadırgamaması lazım,

bence de eşinizin bu kadar tepki göstermesi yani ya oğlum görseydi tepkisi çok abartılı,sonuçta oğlan görmemiş yani bunu düşünüp düşünüp içmesi biraz saçma geldi,
kadını çekersin konuşursun ben oğlumun böyle çarpık bir ilişkide olmasını istemiyorum dersin,
ve bu devam ederse dava açavcağını falan söylersin

ayrıca bence bu adam bekar olsaydı da eşiniz benzer tepki gösterirdi gibi geliyor bana,bbaksanıza anneler evlenemez zihniyetinde bir çocuk yetiştirmiş.

ayrıca size bir sorum olacak, siz o çocuğa annesinin verdiği sevgiyi,özveriyi gösterebilecekmisiniz .
Ben bir anne olarak hiç kimsenin öz annesi gibi şevkatli olacağını sanmıyorum.
Ayrıca Antalya büyük şehir ayol o kadarda küçük değil,

bu adara dedektif gibi olayı irdeleyen arkadaşları da kutluyorum:)

Allah kimsenin yuvasını bozmasın.Hiçbir çocuğu da annesinden babasından ayrı büyümek zorunda bırakmasın.

peki bu cevap karşısında eşinizin oğluna karşı tutumu nedir..
Zira hiç hoş bir durum değil. annelerde kendilerine bir hayat kurma hakkına sahipler..

çocukla bu noktadan sonra bu konu konuşulamıyo çünkü çok sinirli ve kızgın bi hal alıyo..yani biraz daha kurcalasa babası ağlıycak sinirinden çocuk..yapamaz diyo..başka bişey demiyo..annesini kısaknıyo demekki..belki büyüdükçe değişr ama..malum 10 yaşında..

Yeni gelen arkadaşlara yer açalım lütfen, arkalarda boş yer ver..İlerleyelim bayanlar..

Konuşmayanlara da söz vermek istiyorum, sırayla lütfen...

Ortamı yumuşatmaya çalışan yumuşatıcı bir üye..

arkadaşlar nasıl anlıyosunuz anlamadım valla..yani sevgilisini eve alması doğru bişey değil eşim için, evde 10 yaşında çocuk varken..her sevgili birbirinin evine mi gidiyo gece yarıları...çocuk annesinin evlenme ihtimalini düünürken bile küplere biniyo..bazen ağzını arıyo babası..sen babasın o anne..yapamaz diyo..

10 yaşındaki bir çocuğun şahit olmaması gereken bir olay...
boşanmış bir bayanın duygusal ilişkisi kimseyi bağlamaz,ama
madem ufak bir yer ve herkes birbirini tanıyor ve herşey hemen duyuluyor,
peki o evli adamın eşi hala nasıl duymamış,çok merak ettim??
eşinizin bu kadar fevri davranmasına gerek yok,sonuçta çocuk ,
şuana kadar hiçbirşey görmemiş Allahtan,
bundan sonra da şahit olmaması için babanın hemen eski eşle konuşup
çocuğu yanına alması gerekir diye düşünüyorum...

efenim bi ben eksikmişim ben de geldim oldu bittiii:)))

gelelim mevzuyaaa,
kadın evli bir adamla birlikte olmakla hata yapmış tabi,bu kabullenemez
eski eşinden neden boşandı acaba ben bunu merak ettim,
eğer bir ihanet söz konusuysa,eşinizin yadırgamaması lazım,

bence de eşinizin bu kadar tepki göstermesi yani ya oğlum görseydi tepkisi çok abartılı,sonuçta oğlan görmemiş yani bunu düşünüp düşünüp içmesi biraz saçma geldi,
kadını çekersin konuşursun ben oğlumun böyle çarpık bir ilişkide olmasını istemiyorum dersin,
ve bu devam ederse dava açavcağını falan söylersin

ayrıca bence bu adam bekar olsaydı da eşiniz benzer tepki gösterirdi gibi geliyor bana,bbaksanıza anneler evlenemez zihniyetinde bir çocuk yetiştirmiş.

ayrıca size bir sorum olacak, siz o çocuğa annesinin verdiği sevgiyi,özveriyi gösterebilecekmisiniz .
Ben bir anne olarak hiç kimsenin öz annesi gibi şevkatli olacağını sanmıyorum.
Ayrıca Antalya büyük şehir ayol o kadarda küçük değil,

bu adara dedektif gibi olayı irdeleyen arkadaşları da kutluyorum:)

Allah kimsenin yuvasını bozmasın.Hiçbir çocuğu da annesinden babasından ayrı büyümek zorunda bırakmasın.

canım antalyanın kaç ilçesi var caba bi bilgin varmı..bizim olduğumuz yer küçücük ayrıca bi evladın annesinin yanından alınmasını bende istemem ama eşime alma çocuğu da diyemem..gelirse başımın üstüne..aynı yerde herkes zaten...eşim artık çok sakin..o dün olayı duyar duymaz verdiği tepkiydi..geçti gitti işte...

10 yaşındaki bir çocuğun şahit olmaması gereken bir olay...
boşanmış bir bayanın duygusal ilişkisi kimseyi bağlamaz,ama
madem ufak bir yer ve herkes birbirini tanıyor ve herşey hemen duyuluyor,
peki o evli adamın eşi hala nasıl duymamış,çok merak ettim??
eşinizin bu kadar fevri davranmasına gerek yok,sonuçta çocuk ,
şuana kadar hiçbirşey görmemiş Allahtan,
bundan sonra da şahit olmaması için babanın hemen eski eşle konuşup
çocuğu yanına alması gerekir diye düşünüyorum...

canım benim eşimi burda heralde sadece 100 kişi filan tanımıyodur işinden dolayı...eşim için çok küçük o yüzden burası..bunlar 3 aydır birlikteymiş o adamla..duyabilir yani daha..

Newlife neden hayatını sorgulatıyorsun bu kadar ve cevaplar veriyosun anlamadım? Kadının neden fotoğrafları çekilmiş, neden dedikodu yapılmış deniyor ama maşallah senin de bütün hayatın sorgulanıyor, nitekim meraklı insanlarız toplum olarak.. Kimseye birşey açıklamak zorunda değilsin ki.. Burdan işine yarayacak fikirler çıkacağına da inanamıyorum. Evli olanlar empati yapamıyor bence, eşinin tepkileri sorgulanıyor, eski eşin unutulamadığına inanılıyor.. Adam unutamayacak olsa neden boşansın, üstüne bir de evlenip çocuk yapsın.. Kadın ahlak dışı bir ilişki yaşıyor, ciddi bir ilişki yaşamıyor ki, olay bu. Mantıksız geldi bana bazı yorumlar.

eşimin ruh haliyle ilgili bişey yazmayaın artıkkk lütfen..adam sakin ve avukatın yanında..o anlık bi tepkiydi..zaten çok sıkıntılı günler yaşadık ailelerimiz yüzünden buda tuz biber oldu..bahane oldu belki ,boşaldı adamın sinirleri işte

demişsiniz ki işyerndekilerin işi mi yok kadını takip ediyorlar.küçük yerlerde böyledir.eğer illallah geldiyse diğer çalışanlara müdürün ve kadının ayağını kaydırmak amaçlı takip ederler ve delil yakalarlar.garipsencek bir durum değil.istanbul dan bahsetmiyoruz küçük bir yer bahsedilen yer.ben de vakti zamanında 25000 nüfuslu bir yerde yaşamıştım ve böyle şeyler sıkça oluyordu.

eski de olsa kadın hala adamın adıyla anılıyor ve adam tanınan biri.şimdi bahsettiğim küçük yerde yaşıyor benim ailem ve babamla annem boşansa ve annem evli erkekle takılsa koca ilçe duysa bunu (ki kaldı ki böyle şeyleri kadının en yakıında olanlar eski eş,aile...vs en son duyar) babam delirir çıldırır.
yani bahsedildiği gibiyse hakkaten küçük bir yerde geçiyorsa bunlar newlife ın söylediklerinde bir gariplik yok.

konuya gelince evli biriyle çekilmiş resimler velayet davalarında delil olarak kullanılabiliniyor 2-3 tane de şahit olsa zaten çocuk çok rahat alınır tahminimce...burada önemli olan çocuğun psikolojisi.bu olaydan etkilenmeden çıkması lazım ama sizde kalarak ama kendi annesinde...

X