Cyclo - progynova kullanan var m?

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
ilaçlarla ilgili uyarıyı okudum, amacım bu ilacın önermek ya da tanıtmak değil tabi ki. sadece doktor bana bu ilacı verdi ve sonuçlarını merak ediyorum, endişeliyim açıkcası...kullananlarla bilgi paylaşımı yapmak istiyorum....

arkadaşlar, bu ilaç doktor tarafından bana verildi, reçeteli bir ilaç....belirtmek istedim....

Son düzenleme:
mrb çamaşırsuyu bende yumurtalık over kist vardı geçen sene 3 kutu kullandım bu ilaçdan bana da bir sürü şey söylendi ben de çok endişelendim ilaç bittiği ay hamile kaldım 2,5 aylıkken kalbi durdu bebeğin kürtaj olmak zorunda kaldım ama bu durumun ilaçla hiç bi ilgisi yok şimdi yeniden hamile kalmak istiyorum doktora kontrole gittim çok küçük bir kist oluşmuş dedi 1 kutu yine bu haptan kullanmaya başladım bence kötü bi ilaç olsa doktorlar vermez çünkü çevremde de duyduğum kadarıyla doktorların en sık verdiği ilaç bu ayrıca birçok insan tanıyorum bu ilacı kullanıp hamile kalan umarım herşey dilediğin gibi olur

uzun yıllar adet düzensizliği ve kist icin bu ilacı kullanmıstım. kısa sürede de sonuclanmıstı tedavim.umarım sende faydasını gorursun

mrb çamaşırsuyu bende yumurtalık over kist vardı geçen sene 3 kutu kullandım bu ilaçdan bana da bir sürü şey söylendi ben de çok endişelendim ilaç bittiği ay hamile kaldım 2,5 aylıkken kalbi durdu bebeğin kürtaj olmak zorunda kaldım ama bu durumun ilaçla hiç bi ilgisi yok şimdi yeniden hamile kalmak istiyorum doktora kontrole gittim çok küçük bir kist oluşmuş dedi 1 kutu yine bu haptan kullanmaya başladım bence kötü bi ilaç olsa doktorlar vermez çünkü çevremde de duyduğum kadarıyla doktorların en sık verdiği ilaç bu ayrıca birçok insan tanıyorum bu ilacı kullanıp hamile kalan umarım herşey dilediğin gibi olur

uzun yıllar adet düzensizliği ve kist icin bu ilacı kullanmıstım. kısa sürede de sonuclanmıstı tedavim.umarım sende faydasını gorursun

çok teşekkür ediyorum arkadaşlar, biraz olsun içim rahatladı...doktora ısrarla sordum kist var mı diye ama yok dedi....ama ikidir göğüs uçlarından süt geliyor mu diye soruyor acaba neyden şüphelenmiş olabilir...

prolaktinden suphelenmistir . prolaktin yuksekse gogus uclarından sut gelir. bendede biara duzensizlik vardı kullandım bu ilacı gecen sene. bildigim kadarıyla koruyu deil ama kullandıgın ay yumurtlaman olmuyor.

prolaktinden suphelenmistir . prolaktin yuksekse gogus uclarından sut gelir. bendede biara duzensizlik vardı kullandım bu ilacı gecen sene. bildigim kadarıyla koruyu deil ama kullandıgın ay yumurtlaman olmuyor.

benim de aklıma prolaktin geldi ama onun tek belirtisi göğüs ucundan gelen süt mü? kan tahlili istedim, değerlerime baksın diye yine bakmadı...

bu ilacı kullandığın ay yumurtlama olmuyor demişsin ama sanırım yanlış biliyorsun çünkü bende yumurtlama sorunu olduğu için doktorum bu ilacı verdi ve ben bu ilacı kullanırken doktorum yumurta takibi yapıyor. böyle bişey yok yani...

canım babymom bu ilacı kullanınca yumurtlama olmaz demiş bende ona böyle bişey olmadığını söyledim...

anladım canım, ben de senin gibi düşündüğümü belirtmek istedim....doktor bunun bana adet düzenleyici olduğunu ve 3 paket kullanmam gerektiğini söyledi...her bittiğinde gideceğim...

Ben bunu genç kızken kullanmıştım adet düzenleyici olarak evet düzenledi adetimi ama 1 sene içinde de 25 kilo kadarcık bişey aldım

arkadaşlar sıtemızde bu ve benzerı bır suru konu yorum var.ilaçlar konusunda hepınızın kafası karışabılıyor anlıyorum ama oncelıkle tum ılaclar ıcın soyluyorum her ılac yada kımyasal maddenın muhakkak bır yan etkısı vardır bu ınsandana yapıdan yapıya farklılık gosterırı kımı cok agır kımı cok hafıfıtır ama olur.2.arkadaşlar hormon preparatları tabıkı bunyeyı cok etkıler zıra vucudun ışleyısınden dengelı ışlemesınden sorumludur hormonlar ve az bı dengesızlık cok etkıler bunyeyı.ama sunu unutmayın bu ılaçlar dr tavsıyesıyle kullanılıyor ve buna ıhtıyac var oldugu ıcın verılıyor sız bunları kafanızdan yada burda bırbırınıze sorarak bırakmanız yada degışık hap tercıh etmenız bana garıp gelıyor yanı ne bılım sızı bu konu hakkında onca yıl kafa yormuş ınsanlara degılde kendı kullanımı dışında pek bır bılgısı olmayan kışılere ıtımat edıyorsunuz.ben demıyorum bılgılerınızı tecrubelerınızı paylaşmayın ama bunun yanında doktor eczacılarlada iletışım ıcınde olun kafanızı takılanları sorun .hakkınızı helal edın .

canım senin doktorun kim?
birde benim fsh yüksek olduğu için bunu kullanıyorum sende ne var? hormon tahlili yaptırdın mı hiç?

özel bir doktorum yok, çalıştığım yere yakın özel bir hastaneye gittim ilk önce, ondan sonra biliyor diye yine aynı kişiye gittim, kan tahlili yapmadı sadece dinledi ve ultrasonda baktı...

Ben bunu genç kızken kullanmıştım adet düzenleyici olarak evet düzenledi adetimi ama 1 sene içinde de 25 kilo kadarcık bişey aldım

umarım bana aynı etkiyi yapmaz...

arkadaşlar sıtemızde bu ve benzerı bır suru konu yorum var.ilaçlar konusunda hepınızın kafası karışabılıyor anlıyorum ama oncelıkle tum ılaclar ıcın soyluyorum her ılac yada kımyasal maddenın muhakkak bır yan etkısı vardır bu ınsandana yapıdan yapıya farklılık gosterırı kımı cok agır kımı cok hafıfıtır ama olur.2.arkadaşlar hormon preparatları tabıkı bunyeyı cok etkıler zıra vucudun ışleyısınden dengelı ışlemesınden sorumludur hormonlar ve az bı dengesızlık cok etkıler bunyeyı.ama sunu unutmayın bu ılaçlar dr tavsıyesıyle kullanılıyor ve buna ıhtıyac var oldugu ıcın verılıyor sız bunları kafanızdan yada burda bırbırınıze sorarak bırakmanız yada degışık hap tercıh etmenız bana garıp gelıyor yanı ne bılım sızı bu konu hakkında onca yıl kafa yormuş ınsanlara degılde kendı kullanımı dışında pek bır bılgısı olmayan kışılere ıtımat edıyorsunuz.ben demıyorum bılgılerınızı tecrubelerınızı paylaşmayın ama bunun yanında doktor eczacılarlada iletışım ıcınde olun kafanızı takılanları sorun .hakkınızı helal edın .

eczacı olduğunuz için yaptığınız yorumlardan dolayı size saygı duyuyorum ama biraz kızdığımı da ifade etmeliyim...çünkü konunun başını okumadığınızı veya tam olarak yorumları okumadığınızı düşünüyorum.çünkü ben bu ilacı zaten uzman bir kadın doğum doktorunun reçeteme yazmasıyla aldım...kullanmam için ilk önce hasta olmam gerekiyor ve bu süre zarfında acaba etkili mi, benden başka kullanan oldu mu gibi yorumları paylaşmak istedim...ayrıca doktorlardan ya da eczacılardan dinlemeyle kullananlardan dinlemek birbirinden çok farklı şeyler ve ilaçların herkeste aynı etkileri yapmayacağını da biliyorum, zaten amaç değişik düşünceleri duymak....burdan biri görürde doktora gitmeden kullanmak isterse benim tek hatam o olur...ama gerekli şeyleri söylediğimi düşünüyorum, ayrıca benim annem ve babam da sağlıkçı, sağlığın önemini ve kulaktan dolma şeylerle birşey yapılmayacağını da biliyorum, ayrıca doktor vermeden her bulduğu hapı asla içmem içenleri de uyarırım...tşk. ederim....

Son düzenleme:
camasırsuyu anladıgım kadarıyla bu konuyu sızı acmışınız .lakın ben yorumumu yaparken tek bır kışıye suclayıcı yada kırıcı bır sey yaptıgımı duşunmuyorum sızın altınızda bır suru yorum ve bu tıp konular bır suru ama genede sozlerım sızı kırdıysa hakkınızı helal edın
saygılar

canim bu konuyu acman iyi olmuss..canim bendede adet düzensizligi var bekarliktan beri yakslasik 2,5 yildr evliyim ve adetim daha düzensiz daha düzensiz bekarken bu hapi kullandim..daha sonra estrofem kullandim..premarin kullandim ama adetim bunlarla cok düzenli geldi fakat yumurtalik gelistrmedi bu ilaclar bnmde sorun bu zaten yumurtliklar kücük hareketsiz her ay kendiliginden catlamiyor demek isteigim su 1 yildr bebek istiyoruz ama olmadi son 3 aydr dr bana cyclo progynovanin düzenli kullanmami istedi bakalim carsamba randevum var ne olck ya kendiligindne olck yda bska caresine bakilcak..insallah iyi olur,,u arda burdaki cycloyla trdeki aynide degl bende trde de kullandim burdada adi herseyi ayni ama kutulari sekilleri farkli neden bilmiyorum ..

canim bu konuyu acman iyi olmuss..canim bendede adet düzensizligi var bekarliktan beri yakslasik 2,5 yildr evliyim ve adetim daha düzensiz daha düzensiz bekarken bu hapi kullandim..daha sonra estrofem kullandim..premarin kullandim ama adetim bunlarla cok düzenli geldi fakat yumurtalik gelistrmedi bu ilaclar bnmde sorun bu zaten yumurtliklar kücük hareketsiz her ay kendiliginden catlamiyor demek isteigim su 1 yildr bebek istiyoruz ama olmadi son 3 aydr dr bana cyclo progynovanin düzenli kullanmami istedi bakalim carsamba randevum var ne olck ya kendiligindne olck yda bska caresine bakilcak..insallah iyi olur,,u arda burdaki cycloyla trdeki aynide degl bende trde de kullandim burdada adi herseyi ayni ama kutulari sekilleri farkli neden bilmiyorum ..

bunu kullanablmek için ilk önce hasta olmam gerekiyor, onun için de başka bir hap verdi o bitince buna geçeceğim, hapmanyağı oldum valla...peki diğer düzenleyicileri kullandığında kilo aldın mı, bunu merak ediyorum...CADIARZU ilacın üzerinde almanyada üretildiği yazıyor...farklı olmalarına şaşırdım açıkcası....umarım ikimizin sorunu da çözülür....

[canim ben hasta olmak icin bunu kullaniyorum..ve kullanincda düzenli adetim geliyor...valah almnya üüretimi yazdigini bende biliyorumm ama farkli trdekinden canim neden bende bilmiyorum..valah canim ben yaklasik 10 kilo aldimm ama haplardanmi nednese anlamadim gitti...gerci bir yan etkisi yok bu haplarin ama ben kilo aldim..bkalim ne olck carsambaya ne kaldii bakalim dr ne diecek gelisme olmusmu olmamismii ben yine yazarim buraya canim..rabbim gönlümüze göre versin..insallah hepmiz cocuk sahibi oluruz...sen ne kadardir istiyorsun...B][/B]

[canim ben hasta olmak icin bunu kullaniyorum..ve kullanincda düzenli adetim geliyor...valah almnya üüretimi yazdigini bende biliyorumm ama farkli trdekinden canim neden bende bilmiyorum..valah canim ben yaklasik 10 kilo aldimm ama haplardanmi nednese anlamadim gitti...gerci bir yan etkisi yok bu haplarin ama ben kilo aldim..bkalim ne olck carsambaya ne kaldii bakalim dr ne diecek gelisme olmusmu olmamismii ben yine yazarim buraya canim..rabbim gönlümüze göre versin..insallah hepmiz cocuk sahibi oluruz...sen ne kadardir istiyorsun...B][/b]

sağol canım, benim şu anda bebek düşüncem yok sadece hasta olmadığım şikayetiyle gittim doktora....sonuçta hamile kalmamı da engelleyecek bir durum....

canım senin doktorun kim?
birde benim fsh yüksek olduğu için bunu kullanıyorum sende ne var? hormon tahlili yaptırdın mı hiç?

canım benim doktorum meltem yünten. çok memnunum ondan. bu arada benim de fsh yüksek. önce tresequens diye bir ilaç kullanıyordum fsh 9 du geçen ay. bu ay doktorum cylo prognovayı kullanmamaı istedi.hayırlısı...

X