döllenme gerçekleşmedi

zencefill

KünFeYekün....
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
610
64
merhabalar Enver Bey.eşimde ağır oligospermi olması nedeni ile mikroenjeksiyon yöntemi ile tüp bebek tedavisine başladık.herşey normal seyrinde ilerliyordu.pazartesi günü 11 tane yumurtam toplandı.8 tanesi işleme hazır hale getirilmiş.ancak bunlardan hiçbirinde döllenme görülmedi.ben bunun sebebini ve tekraralamaması için neler yapmak gerektiğini öğrenmek istiyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

merhabalar Enver Bey.eşimde ağır oligospermi olması nedeni ile mikroenjeksiyon yöntemi ile tüp bebek tedavisine başladık.herşey normal seyrinde ilerliyordu.pazartesi günü 11 tane yumurtam toplandı.8 tanesi işleme hazır hale getirilmiş.ancak bunlardan hiçbirinde döllenme görülmedi.ben bunun sebebini ve tekraralamaması için neler yapmak gerektiğini öğrenmek istiyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Merhaba zencefill,

Ennder görülen bazı sperm ve yumurta anormallikleri bu ve benzeri tablolar yaratabilir. Ancak bu şekilde hiç döllenme gerçekleşmeyen çiftlerin bir kısmında günümüzde de halen neden ortaya konamamaktadır. Sperm ve yumurta yapısıyla ilgili merkezinizden bilgi alabilirseniz daha ayrıntılı bilgi verebiliriz

Sağlıklı günler dilerim.

X