Kırmızı Lahana Salatası Nasıl Hazırlanır?

iki saat önce yedim çok sevdiğim bi salata meyve gibi yerim ama sirkeli tadı çok kötü oluyor bide böyle deneyin isterseniz
ben lahanayı incecik kıyıp yinede yıkıyorum daha sonra bol limonla ovuyorum içerisine az zeytin yağı ve bol tuz atıyorum (tuzu sevdiğim için)ve ayıla bayıla yiyorum:):)

ortadan ikiye kesiyorum sonra doğrayıp yıkıyorum çok boyasını akıtacak kadar değil ama

evet canim o arkadasinin annesi cok dogru demis kanitlanmis bisey yani dogramadan yikaman lazim üstten bir kac yaprak alyiorsun cükü icine hic pislik girmezmis mantiken düsünecek olursan dogru zaten dogradiktan sonra yikanmaz bütün vitamini gidiyor o zaman

evet canim o arkadasinin annesi cok dogru demis kanitlanmis bisey yani dogramadan yikaman lazim üstten bir kac yaprak alyiorsun cükü icine hic pislik girmezmis mantiken düsünecek olursan dogru zaten dogradiktan sonra yikanmaz bütün vitamini gidiyor o zaman :KK34:

Evet kırmızı lahanayı bende yıkamam. Göbek salata da yıkanmazmış zaten şekilleri benziyor birbirine

Evet kırmızı lahanayı bende yıkamam. Göbek salata da yıkanmazmış zaten şekilleri benziyor birbirine

Kafam karıştı şimdi. Kırmızı lahana için hangisi en doğrusu bilemedim, farklı şeyler yazılmış.

Ama göbek salata mutlaka çok iyi yıkanır diye biliyorum. Çünkü yapraklarında böcek vs olabiliyor. Ben en az 3 sudan geçiriyorum, bir de sirkede bekletiyorum marulu.

Son düzenleme:
lahana direk top halinde büyümüyo ki nasıl pislik olmuyor çözemedim babamada sordum zamanında beyaz lahananın içerisinde kedi ölüsü bile kalmış::44::44:

13230.jpg

bende kırmızı lahanayı yıkarım ince ince doğrar boltuz ve limonla beraber iyce ovarım sonra yıkar salatama eklerim çok güzel oluyor.....

biraz önce denedim ve kesinlikle elma sirkesi koymayınnnn
Malzemeler
1/2 kırmızı lahana
3,5 – 4 yemek kaşığı yoğurt
3 yemek kaşığı mayonez
1 diş sarımsak
tuz

Hazırlanışı
Kırmızı lahanayı yıkadıktan sonra ikiye bölün. Yoğurdu ve mayonezi derin bir tabakta karıştırın, sarımsak, tuz ekleyerek çırpın. Kırmızı lahananın kullanacağınız bölümünü küçük parçalara ayırıp robotta rendeleyin. Rendelenmiş lahananın suyunu iyice sıkın, yoğurtlu mayoneze ilave ederek karıştırın.

buna göre yapınnnn... çok güzel oluyooo:KK9:

X