Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesine çözüm buldum

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

mevisimelif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
77
3
37
merhaba arkadaşlar. benim yaklaşık olarak 6 aydan beri saçları yoğun bi şekilde dökülmeye başladı. saçlarımın %70 ini kaybettim.günde yaklaşık olarak 250 -300 adet arası saçım dökülüyordu. gerçekten yok denecek kadar azaldı. saçlarıma 9 aydan beri boya yapmıyorum dinlenmeye bıraktım. sonra aklıma mantıklı gelenleri uyguladım. ve allaha şükür şuan saçlarım 10 adet kadar dökülüyor.:nazar: ciddiyim. ama birazda sabır istiyor inanın. evet yaptıklarımı anlatayım sırayla

1, doğum kontrol ilaçları saç dökülmesi yapabiliyormuş. bıraktım
2, bioblas şampuan kullanıyorum. yaklaşık olarak 3 aydan beri. zaten 3aydan sonra tam etki gösteriyormuş. bu doğru. birde bi uzmandan duydum bioksin le aynı ürünmüş. o kadar para vermeyin bioksine dedi bana.
3, susam yağı,sarımsak yağı,badem yağı,zeytin yağı,çam terebentin karıştırıp saçıma sürüyorum. yaklaşık olarak 2 saat bekletip bioksinle yıkıyorum. 1-2 haftada bir yapıyorum
4,bioplasın içine çam trebentin karıştırdım.
5, zinco diye bir ilaç kullanıyorum. çinko takviyesi. daha bitmedi ama saçlarım dökülmesi yok denecek kadar azaldı.

bunları yapmaya yaklaşık olrak 3 ay oldu başlayalı. :nazar: maşallahım var 1 haftadan beri dökülmüyor. saçınıza her duyduğunuzu yapmayın.daha çok yıpratıyor. ve şuan önlerimde ufak ufak bir sürü saçım çıkmaya başladı. sanki kahkül kesmişim gibi duruyor. kaydirigubbakcemile3 bu arada saçlarımıda kestirdim. kulak altı yaptırdım.hem sağlıklı oldular hemde hemencecik uzadılar.bir ay oldu kestireli saçlarım omuzlarıma deyiyor. dökülmesini yeni durdu saçlarımın yeni saçlarda çıkıyor inşallah eski saçlarıma kavuşacağım

Son düzenleme:
Elifcim sevindim çözüm bulmana benim de 7-8 ay olacak.Ben de yarısından fazlası kesin gitti.Gitmediğim doktor kalmadı burda.araştırma hastanesine gittim.Dermatolog pek ilgilenmedi.Endokrin bölümüne gönderdi.Hormonlarla alakalı değilmiş bakıldı.Tiroidlerim de iyi çıkıyor.Çok kötü bir duygu saçı kaybetmek.Şimdi ne durumda dökülmen canım.ınşallah çare olmuştur yaptıkların.

bir sürü yönten yazmışsın acaba hangisi işe yaradı ki... ben de bioblas aldım bugün deneyen var mı diye marak edip açmıştım ki karşıma çıktı. işe yarar inşallah...

bende bioblası kullanıorum hatta 2. kutudayım ama pek etki görmedim nedenseeee acaba daha çok mu kullanmam laım kullanıp etki grenler kaç kutu kullandı yazabilirlermi acabaa CADIARZU

bende bioblası kullanıorum hatta 2. kutudayım ama pek etki görmedim nedenseeee acaba daha çok mu kullanmam laım kullanıp etki grenler kaç kutu kullandı yazabilirlermi acabaa CADIARZU

Ben bi ara Bioksini kullanmıştım çok faydasını görmüştüm.onu da tavsiye edebilirim..bi de başka bi şampuanıma çam terebenti koymuştum o da dökülmeyi hemen kesti diyebilirim..:kahve:

bu tip ürünler herkeste deişik oluyo ya ...ben yorumlara baktım bıoblas almadan önce..kimisi daha cok döküyo dedi kimisi hemen kesildi dedi..bende nasılsa dökülüyo deyip aldım ..memnunum en azından kımyasal deil bıtkısel:KK66:

3.aydan sonra etkisini gösteriyomus zaten öyle yazmıs canım.
Bende alıcam bioblastan bıktım kalmadı saçlarım düşündükce böyle içim acıyo :KK43:(
Sarımsak yagı sürücem bide o da cok iyi geliyomus.
inşallah işe yarar

3 aydır deniyorum, saç dökülme problemim sona erdi. Dökülen saçların yeniden çıkmaya başladı. Biraz pahalı bir ürün ama harika tavsiye ederim. Phg sprey diye bir ürün minoxil ürününü bitkisel takviyelerle desteklemişler.

bana da bi arkadaşım zigavusu önerdi kullanıyoruum ve şuan memnunum yani saç dökülmem durdu ama saçlarım ne zaman çıkar bilmiyorum

kızlar ben saçlarıma (badem yağı+z. yağı+ ceviz yağı vs.) bakım yağı sürüp sıcak havluyla sarıyorum yaklaşık 30- 40 dk. sonra yıkıyorum daha banyodayken acaip dökülmeye başlıyo

acaba benmi yanlış bişey yapıyorum bide hafif açılmalar var ne yapsam??*:84:

kızLar meraba bende sizinle aynı kaderi yaşıyorum bir buçuk aydır saçım acayip dökülmeye başladı bioblas kulanıorum en başlarda işe yaradı ama snra faydasını görmedim fakat bi umut yine devam ediorum işte bugn eczaneden E vitamini alıp katıcam içine artı çam terebentini biraz daha eklicem ve yeniden o bi sürü yağları sürmeye başlicam ( sarımsak, susam, badem, havuç yağı artı çam terebenti artı E vitamini ) birde yiyip içtiklerimize çok dikkat etmemiz gerekiyo yeşil yapraklı sebzeler mercimek tavuk ve balık eti ne diyelim Allah yardımcımız olsun inşallah... :KK15:

burada okuduğum bir konudaydı bir avuç karanfile yarım kg su ekliyorsunuz bir gün bekletip saç diplerine sürüyorsunuz
1gün beklemeyimde hemen yapayım derseniz karanfillere kaynar su ekleyip soğutun öyle sürün kokusuda çok güsel
bildiğiniz kuru karanfil bakkalarda satılan hani ağsımıs sarımsak vs kokmasın die çiğnediğimiz bu suyu hergün sürüyoruz saç diplerine tüm saçada sürebilirsiniz
bi zararı yok bitkisel saç telini kalınlaştırıyor 10 gün içinde yeni saç çıkartıyormuş ben yaptım bugün 2ci günüm sürer sürmez saçlarım kalınlaşıyor dökülme azaldı çektikçe akıyordu saçlarım ve parlatıyor saçı denemekten bişey kaybetmezssiniz