Damada neler taklabilir?

er_ca

6-11-2012
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
6.205
57
38
biz bayanlara bilezik set klasikleşti peki ya damatlar?

sadece saat mi?fisfisfis

biz nişanda saat takıcaz ama düğünde ne taksak karar veremedik...CADIARZU

cumhuriyet altını yada sarı lira mı yada künye mi yada başka fikirleriniz var mı?:eek:

nişanda babam saat takmıştı..düğünde de dolar..
aslında biz beyaz altından kelepçe istemiştik babam almadı para olarak takayım demişti..
şunlar çok güzel..biz düğünden sonra gittik aldık eşimle..çok da şık duruyor..
işte bir kaç örnek:a.s.:

mesela bu çelikten..
4546137_712872_m8os695.jpg

bu beyaz altın..
281220078394_1.jpg

bu çelik deri karışımı..
BJBBL07.jpg

künye ve bileklik kelepçe de çok şık hakikaten bende kararsızım

ya ben de hep dusunurum saat cok klasık ne olsun diye ilk resim fena degıl gıbı

Benim ailem nişanda saat düğünde de Ziynet denilen (10çeyrek) altın taktılar.
büyük altın damatlık üstünde çok hoş duruyo :KK34:

nişanda beyaz altından zincir aldık hem spor hemde klasik giyimde çok şık duran düğünde saat takcak ailem bende kol düğmesi almayı düşünüyorum

Bizim nişanda bişey takılmamıştı açıkçası kocam altın türü şeyleri hiç sevmediği için saat istedi bizde tony hillfinger'dan saat aldık. önemli olan gösterişten çok kullanıcağı bişey olsun eğer altın seviyorsa künyede olabilir ama bence nişanlına bi sor nasıl bişey ister diye:KK34:

nişanda babam saat takmıştı..düğünde de dolar..
aslında biz beyaz altından kelepçe istemiştik babam almadı para olarak takayım demişti..
şunlar çok güzel..biz düğünden sonra gittik aldık eşimle..çok da şık duruyor..
işte bir kaç örnek:a.s.:

mesela bu çelikten..
4546137_712872_m8os695.jpg

bu beyaz altın..
281220078394_1.jpg

bu çelik deri karışımı..
BJBBL07.jpg

ay, bunları takan erkekler varmı:KK53::KK53::KK53:

ay, bunları takan erkekler varmı:KK53::KK53::KK53:

var bizim müdür takıyo deri çelik olandan :) hoş duruyo valla...bizde nişanda saat aldık nişanlım künye hiç sevmiyor diye,düğünde ne takıcaz bilemiyorum başka fikri olan yokmu kızlar ne takılabilir diye?? çok kararsızım yaaa,onlar bana nişanda ince bi kolye ile ince bi bileklik taktılar ayrıca da onun ailesinden kimse birşey takmadı..onlarda nişanda takı yokmuş güya...kimseyi de çağırmadılar zaten nişana,teyzeleri ve eşleri vardı sadece toplam 15 kişi geldiler bu yüzden çok kızgınım onlara şeytan diyo yonca tak :KK23:

var bizim müdür takıyo deri çelik olandan :) hoş duruyo valla...bizde nişanda saat aldık nişanlım künye hiç sevmiyor diye,düğünde ne takıcaz bilemiyorum başka fikri olan yokmu kızlar ne takılabilir diye?? çok kararsızım yaaa,onlar bana nişanda ince bi kolye ile ince bi bileklik taktılar ayrıca da onun ailesinden kimse birşey takmadı..onlarda nişanda takı yokmuş güya...kimseyi de çağırmadılar zaten nişana,teyzeleri ve eşleri vardı sadece toplam 15 kişi geldiler bu yüzden çok kızgınım onlara şeytan diyo yonca tak :KK23:

genellikle damada saat alınıyor,siz nişanda almışsınız zaten..
nişanlında künye tarzı şeyleri sevmiyorsa(ki çok haklı bence,bende erkeklere hiiiiç yakıştırmıyorum takıyı) ziynet denilen altınlardan falan alın.bozdururken değeride azalmaz hem..

:KK1: En zor benimki taki sevmiyor ne Saat kullaniyor ne künye ne zincir takiyor napcam bennn :-(

aynı dertten bende de var maalesef nişanda zorla künye aldırdım ama hiç takmıyor hatta satalım eve bişey alalım fln dıyor :KK70:
düğünde en mantıklısı şu ziynet denılen altın sanırım. onlar o kadar takarken kız tarafı boş kalmamış olur hemde yatırım için ideal. :)

Saat ya da künye standart takı zaten, birinden biri yapılabilir. Düğünde (kendi ailemden örnek vereyim) aile nişanı gibi bir yüzük var (evlenirken o yüzüğün şeklinde yaptırıyor kız veya anne babası damada takılacak yüzüğü), bizim ailede bütün damatlara takılıyor bu. Buradan yola çıkarak bu tarz yüzükleri seviyorsa şövalye yüzük takılabilir tabii.

Son düzenleme:
X