Bebeğini oturtan var mı ?

XIXBXIXARU

benim tatlımı tatlı kızım
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
522
3
şutarafagittimrb arkadaşlar bende ekim annesiyim 6 ekimde doğum yaptım kızım 3 buçuk aylık yatmayı hiç sevmiyor oturmak istiyor yada kucakta durmak istiyorbildiğim kadarıyla 6 aydan önce oturtmak sakıncalı bu kanuda yardımcı olurmusunuz.....saolun şimdiden

şutarafagittimrb arkadaşlar bende ekim annesiyim 6 ekimde doğum yaptım kızım 3 buçuk aylık yatmayı hiç sevmiyor oturmak istiyor yada kucakta durmak istiyorbildiğim kadarıyla 6 aydan önce oturtmak sakıncalı bu kanuda yardımcı olurmusunuz.....saolun şimdiden

biz 1haftadır oturuoz ama 3dk falan kucağmızda yada mama yerken hafif yatar pozisyonda oturuoz.dr a sordum 5aylıkken destekli oturabilir 7aylıkken de desteksiz otururmuş

aynen canım ya benimde aklıma takılıyor benim oğlanda 30 eylül doğumlu yatınca ağlıyor oturunca korkuyor insan bişi olcak diye napacam bilemedim sanırım daha erken

biz 1haftadır oturuoz ama 3dk falan kucağmızda yada mama yerken hafif yatar pozisyonda oturuoz.dr a sordum 5aylıkken destekli oturabilir 7aylıkken de desteksiz otururmuş

canım söylediğin çok doğru ama bizim dr da oturta bilirsiniz dedi o söyledikten sonra 2,5 aylık falandı pusette oturtuyoruz halinden çok memnun zaten yoruldumu kendisi ağlıyarak kalkmak istiyor ve ogünden sonra rahatladık pusetle evin her yerinde dolaşıyoruz:emir_bebek:

canım söylediğin çok doğru ama bizim dr da oturta bilirsiniz dedi o söyledikten sonra 2,5 aylık falandı pusette oturtuyoruz halinden çok memnun zaten yoruldumu kendisi ağlıyarak kalkmak istiyor ve ogünden sonra rahatladık pusetle evin her yerinde dolaşıyoruz:emir_bebek:

2,5 ayklıkkenmi başldı oturmaya canım sakıncalı değilmiymiş peki

canım nasıl oturuyorsunuz yaa çok erken değil mi 2,5 ay..şaşırdım wallahi...
bizim doktorumuzda oturma alıştırmaları yapacağız dedi o da 4.aydan sonra...dik oturtmuyorum hiç hatta büyüklerimizde derler geyreği batar die...
kendi adıma söyleyeyim daha çok erken ve kemikleri çok yumuşak olduğu için ben doğru bulmuyorum oturtmayı...doktormuzda oturma alıştırmalarından önce uyanıkken 10-15 dakika yüzüstü bırakın ellerinin üzerinde kalkmaya çalışsın demişti sırt omuz kasları güçlensin diye onları yapıyorum...pazartesi günü kontrolümüz var bakalım oturma konusunuda konuşuruz doktorumuz ne derse ona göre davranırım

meran07 sana katılıyorum benim kızım 12 gün sonra 4 aylık olacak ama çok hareketli maşaallah ve uyanıkken yatmaktan sıkılıyor yalnız olduğum için kucakta tutmak zor oluyor alışmasın hemde umarım şu 2 ayda çabuk geçerde oturmaya başlarlar.6 aydan sonra desteksiz oturabilirler.

canım nasıl oturuyorsunuz yaa çok erken değil mi 2,5 ay..şaşırdım wallahi...
bizim doktorumuzda oturma alıştırmaları yapacağız dedi o da 4.aydan sonra...dik oturtmuyorum hiç hatta büyüklerimizde derler geyreği batar die...
kendi adıma söyleyeyim daha çok erken ve kemikleri çok yumuşak olduğu için ben doğru bulmuyorum oturtmayı...doktormuzda oturma alıştırmalarından önce uyanıkken 10-15 dakika yüzüstü bırakın ellerinin üzerinde kalkmaya çalışsın demişti sırt omuz kasları güçlensin diye onları yapıyorum...pazartesi günü kontrolümüz var bakalım oturma konusunuda konuşuruz doktorumuz ne derse ona göre davranırım

haftaya 5.ayımızı bitircez ben daha yeni yeni oturtuom ama uzun süreli değil bence 2.5ay çok erken kafayı tutamıo daha ozaman....ama şimdi kendini kaldırmak istio yatmak istemio hareketleriyle belli edio zaten :emir_bebek:

kızlar şimdi interten dr kadir tuğçu'nun yazılarını okudum bu bölümü özellikle oturma ile ilgili olanı okursanız daha yetkili birinin açıklamalarını görürsünüz biz bebeğimizi bu dr götürüyoruz

bu arada ben iki çocuk büyüttüm sizin gibi 6 aydan önce otutmamıştım .Ama bu dr bütün eski alışkanlıkları yok sayan biri eğer yazılarını okursanız beni anlıyacaksınız bende söyledikleri karsında şok olmuştum

bu arada ben iki çocuk büyüttüm sizin gibi 6 aydan önce otutmamıştım .Ama bu dr bütün eski alışkanlıkları yok sayan biri eğer yazılarını okursanız beni anlıyacaksınız bende söyledikleri karsında şok olmuştum
bende ikinci çocuğumu büyütüyorum...
ama eski alışkanlıkların ötesinde tıbbi olarak doğru ve yanlış olan şeyler vardır...bakalım bi senin doktorunu da dinleyelim ondan sonra yine görüşlerimizi yazalım kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
bu kadir tuğcunun yazıymış yorum size kalmışş:
Altı aylıktan küçük bebeklerin oturtulması sakıncalı mı?
Bu da yanlıştır. Çocuklar oturtulur da yan da yatar, istediğini de yapar. Çocuk annenin karnında zaten sırtüstü yatmıyor, çoğunlukla iki büklüm veya oturur pozisyonda duruyor. Normal doğum sırasında annenin rahmi çocuğun poposunu ittiği anda olan basınç çocuğun oturduğunda beline binen basınçtan çok daha yüksektir. Çocuk buna dahi tahammül eder.
Ancak doktorlar çocukların altı ayına dek oturamadığını söylerler. Çünkü denge merkezleri altı ay içinde gelişir. Ve bebek dengesini bulamadığı için sağa sola devrilir.(alıntıdır)

canım doktorunun yazılarını okudum direkt oturtun demiyor zaten...bence çok iyi doktorun var genel olarak yazdıklarını okudum gerçekten çok mantıklı geldi banada... :1closedeyes:

Benim kızım da oturmak istiyor, kucağımızda oturup pozisyonda tutuyoruz. Omurgasına birşey olur mu diye korkuyordum ben de.

bende yuzustu yatırıorum boyun ve kol kaslrının guclnemsi için.poposunu falan kaldırıyor kalkmak ıstıyor sıpa emekleyıp gıtcek nerdeyse..
oturtmayıda denedım.sadece sırtı dayalıyken oturabılıyor.hemde cok guzel..basınıda tutuyor,kaldırıyor bakıyor etrafa..ay ayrı bı guzel oluyor oturunca..
ama ben cok oturtmuyorum arada 3-4 dk anca..bişi olur gıbı gelıyor ama bu doktorun soledıklerı banada mantıklı geldı bıraz..

genel olarak herkes tam oturtamıyor galiba bence 6 ayı ndan sonra tam oturtmaya başlayalım en sağlıklısı bu bence

kızlar bebekler aten tam oturmuyor pusette yatık şekilde duruyor ama diyorum ya dr söyledikten sonra pusette oturtuk biz normalde puseti 5 aydan sonra kullanmayı düşünüyorduk arabasındaki yatan şekildeki puseti hiç istemiyordu sokağa çıktığımızda eğer uyumuyorsa yatmak istemiyordu ama bu pusette araba ile sokakta dolaşmaktan çok zevk alıyo

oturma olaak diyosanız ben oturtmuyorum bi süre daha oturtmayı düşünmüorum ama oturma dışında her türlü pozisyonu yapıyoruz, bacaklarımın arasına popişini kıstırıp karnını bacağıma doğru yaslıyorum, o şekilde etrafını seyrettiriyorum, hafiften de popişini pışpışlıyorum, bazen gövdesinden tutup yere doğru parelel olarak havaya kaldırıorum, yine ince bi yastığın üzerine karnını koyup o şekilde oyun oynattırıyorum, hepsini de çok sevioruz, bana sanki hiç oturmak istiyomuş giibi gelmedi, acaba böcüğüm küçük olduundan olabilirmi

X