Bebek Beslenmesi evde yoğurt yapımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

erdemix

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
274
126
arkadaşlar kızım 5ay 10 günlük doktor başlama kesinlikle dedi bende soramıyorum ama işe başlıcam 2.dönem az az vermek istiyorum en azından şu 15 günde yoğurt yapmayı öğrenirim bi kere pastörize sütten yaptım ekşi ve sulu oldu 1 kaşık denedim kızım yedi 2 kaşık daha verdim daha versem yiyecekti arkadaşlar yardım edin inek sütü yasak neyle yoğurt yapıyorsunuz siz tuturabiliyormusunuz çay bardağı veya su bardağı tam ölçünüz varmı devam sütü dediğiniz mamamı hangi marka alcam offf kızıma yoğurt vermek istiyorum

oy oy yavaş kız sen çok takmışın bunu kafana yavyuuuuuuuum ben babymix var ondan alıyorum 4 lüsü var 6 aylık yazıyo ama dr um ver dedi 4 aylıktan bu yana kullanıyoruz bazen kutuyu bitiriyo bazen yarısını yiyo yarısını ertesi gün yediriyorum olay bu genelde işim varsa dışarda yada o gün yoğunsam bu yoğurdu yediriyorum dolabımda mutlaka vardr ertuğ elmalısınıda sevdi çok ama bu ara sadesini veriyorum.evde yapmaya gelince çay bardagında yapıcaksın günlük taze olursa süper olur.o babymix yoğurdun yarısını çay bardağına koyucaksın pınarın en küçük kutu sütünden al yarısını ısıt serçe parmagın çok hafif yanacak o çaybardagındaki yoğurdu çırpüzerine sütü ilave et temiz havlıyla sar bi poposu düz olan saklama kaplarının içine otur petegin üzerine koy üzerinede bişe daha ört 5 saaat sonra aç yedir begenmezse gerçi çok tatlı oluyo babymixle mayalarsan he o yaptığın yoğurdun yarısını ayır ertesi gün onunla mayala içerisine pekmez koy 1 çay k.yada bebebisk.1 tane afiyet olsuuuuuuun

inek sütnü süt olarak verirsen yasak yoğurt yapabiliyosun canım

sağol ya tuğbacım ne varsa sende var valla senden öğreniyorum herşeyi yarın hemen yapayım da tatlı yoğurtlar yesin bebişim bu ek gıda olayı zevkliymiş ya sürekli bişeyler keşfetmeye çalışıyosun öpüyorum ertuğuda

canım kelin merhemı olsa basına surermıs bır turlu tutturamadım su yogurdu.ya sulu ya eksl oluyo bı gun basarırsam yazarım afiyet olsun bebişlerimize

reyhancım ılık olursa sulu oluyo yoğurt dikkat et serçe parmagın sütün içine hızlı bi şekilde daldr yanıyosa nasıl anlatsam ya hafif yakmayacak bariz yakacak ıııııı ııııı ıııı heh buldum kız hani sivrisinek ısırır ya ani bi yanma olur parmagında öyle yanacak ne alaka allahım ya nerden geldi bu aklıma sivrisinek ay hiçde sevmem ama napim bi onun ısırmasına eşit tatlısını yapmak için babymixten mayalayıp ondan maya ayırıp devamlı onla yapcan canım normal yoğurttan oluyosa bundan niye mayalanmasın dedim yaptım oldu bide dikkat edin tadları aynı oluyo.önemli degil erdemix canım kız ah benim veled yese neler yapmamda ah ah aama biberonla yiyo bende artık evde yapıp biberona koysam yemezmi diyorum dr uda dışardan aldığın kavonoz mamalar (benimki onlarıyiyo)daha saglıklı ve daha vitaminli diyo çünkü artık herşey o kadar hormonluki hormonsuz bişe yok diye bulamazsın hormonsuz diyo hani adanada olsam bulurum ilçelerinden köy pazarlarından ama ist.nerdeeeee neyse yaza gittiğimde yesin oğluşumda bende sizi çok öpüyorum canım.sizleride okuyanlar

mamadan yoğurt yaptım ilk denememdi olmadı babası babymix aldı elmalı almış bugün öğlen onun yarısını yedi ilk denemeydi fazla zorlamadım yarısı duruyo dolapta akşam versem bişey olur mu tuğbacım yada yarına kalsa verilir mi acaba:uhm:

bende yemediğinde yarına bırakıp yediriyorum canım bişe olmadı ertuğa ver canım ben veriyorum yalnız buzdolabı poşetine veya streçe saR KOY DOLABA CANIM

tuğbacım ya
bende kızıma bugün babymix verdim sabah 11 gibi kızım iştahla yeyince 1 paketi bitirdi maşallah daha nönce 2.3 kaşık yoğurt vermiştim sonrada 1e kadar uyudu gerçi sabah erken kalkmıştı sonra emmek istemedi saat 4 te tam olarak emdi ve bütün gün kakasını yapmadı doğduğundan beri ilk defa kakasını yapmadı yoğurttan olurmu acaba sen ne kadar veriyosun ya ben bugün abarttım galiba napayım kızım iştahla yedi bir paket fazla geldi galiba

canım yoğurt uyku yapıyo zaten 1 tanesini yesin bişe olmaz emmemesi yoğurtan degildir canım yani zannetmiyorum kakasıda ondan degildir yoğurt kabız yapmaz canımcım gün içinde yedirdiğin bişeyden olmuş olabilir kaka yapmaması ertuğda yiyince güzel kaka yapıyo ben 1 tanesini yediriyorum zaten ama bazen yemiyo o zaman ertesi güne bırakıyorum zorlamıyorum

bugün ben de ilk yoğurdumu yaptım...normal paztörize süt ve yoğurt ile....tuğbacım o tarif ettiğin sıcaklık...serçe parmağını sokacaksın 1 de n 7 ekadar sayacaksın ..parmağının dayanabişdiği sıcaklık olacak...

Benim kızımda yoğurdu ilk yediği gün çok uyumuş ve kaka yapmamıştı bence ek bişiler verme olayında bağırsakları tam olarak bu ne ya diyo :))))))))))))
maşallah 2. gün bi yaptı kaka pir yaptı :)

evet deryacım aynen öyle ben de senin gibi 7 ye kadar sayıyorum.benimki de kakasını 2 günde bir yapar oldu ve acayip yapıyo resmen primadan çıkıyo yani o derece

henüz hiç yoğurt yapmadım.ilk deneyimimi bu akşam yaşamayı planlıyorum...ben işi biraz daha azıtıp anne sütünden yapıcam.bakalım nasıl bişey çıkacak ortaya.... fisfisfis

Ben daha yoğur yapmadım ama arkadaşım devam mama'dan yapıyor, doktor öyle önermiş. inek sütünden daha uygun.

X