Evde kaldım bunalımdayım!!!

EsTaMania

BüyüLü BaHçeee
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
438
2
40
bugun eski iş yerime gittim bütün arkadaslarım nişanlanmış..25 yasındayım 2 yıllık beraberliğim war hala bekliyorum..iş bulamadı beyendı..evde kaldım ben ya..önceki sewgilimle de tam nişan arifesinde ayrıldık..bi türlü nişanlanamıyorum..acaba kısmetımı mı bagladılar..ne yappcam ben yaa...bi dua falan yok mudur??cok moralim bozulduu bugun..benden kucuk kızlar eee sende bişi yok mu ben nişanlandım dioolar bana yaa..zaten zaaafım war:KK43:(offf offff...senağlamasenağlamasenağlama

Canım 25 yaş ah vah edilecek bir yaş değil. Hiç böyle şeyleri kafana takma,
Allahtan her zaman hayırlısını dile.

canım ya yasın daha 25 ..yanı ne evde kalması...
ayrıca bı işler..kader nasıp işlerı...
allah nıkahının saatını ne zamana yazdıysa evlıklıkte o zaman olur...
30 yada 36 olup hatta 40 olupta hıc evlenmemış ınsanlar var...
ne yanı onlar hayatamı küssümler...
olurmu...rabbım herkese farklı farklı yazılar yazmış..
bence fazla takmışın ayrıca sevgılınde varmış...
bence bıraz takıntılısın....evet dua et ama evlenıyım dıye degıl hayırlı glecek ve eş ver allahım dıye...

öyle diyorum zaten de bazen de cok üzülüyorum..o nişan kelimesii bile moralimi bozmaya yetio..etfarımdaki herkes de sorunca iiiice uzuluyorum..

Bunu kompleks haline getirecek yaşta değilsin.. 30 yaşa kadar normal, üstelik bi birlikteliğin de var
Biz şuna evliliği isteme diyelim, sanırım kendini tamamen hazır hissediyorsun
Sonuç çıkmayınca kendini yıpratıyosun.. Herşey oluna varır aceleye gerek yok arkadaşım
Gençliğini yaşamadan evlenip barklanmaktansa olgunluğunu benimseyerek bi yuva kurarsın
Bardağın dolu tarafından bakmayı dene

öyle diyorum zaten de bazen de cok üzülüyorum..o nişan kelimesii bile moralimi bozmaya yetio..etfarımdaki herkes de sorunca iiiice uzuluyorum..

İyide etrafındaki soranların sorusu hiç bitmez ki 24 yaşında nişanlandım eee düğün ne zaman dediler 26 yaşında evlendim eeee bebek ne zaman demeye başladılar 25 yaş gerçekten çok geç bir yaş değil benim kızkardeşlerimde biri senle yaşıt hala bekar takma bence hayırlısını iste

etrafında her söylenenı takacak olursan güzelım dünyan ...cekılmez olur...
dengesız olan ve ne konuştugunu bılmeyen ..herkes konusmak adına bır seyler der...
boşver salla gıtsın...:teytey:
ne can sıkmaya nede uzulmeye..deger
evlenmessın neden evlenmedın derler evlenırsın cocugun neden yok derler...
bosanırsın aaaaaaa bosanmış derler..:mymeka:.
allah ahyırlısını versın canım...
etrafın agzı malesef torba degıl büzesin...agzı olan konusuyorlar...:eek:klava:

hey allahım yarabbım ya..............
evlilikte ölüm ve doğum gibidir...
zamanın ne zaman gelirse o zaman evlenirsin...
evlilik yaşı 18 de olur 40 ta olur....
niye kendini bunalttın anlamadım ki....
herşeyın hayırlısı....

canım ya yasın daha 25 ..yanı ne evde kalması...
ayrıca bı işler..kader nasıp işlerı...
allah nıkahının saatını ne zamana yazdıysa evlıklıkte o zaman olur...
30 yada 36 olup hatta 40 olupta hıc evlenmemış ınsanlar var...
ne yanı onlar hayatamı küssümler...
olurmu...rabbım herkese farklı farklı yazılar yazmış..
bence fazla takmışın ayrıca sevgılınde varmış...
bence bıraz takıntılısın....evet dua et ama evlenıyım dıye degıl hayırlı glecek ve eş ver allahım dıye...

etrafında her söylenenı takacak olursan güzelım dünyan ...cekılmez olur...
dengesız olan ve ne konuştugunu bılmeyen ..herkes konusmak adına bır seyler der...
boşver salla gıtsın...:teytey:
ne can sıkmaya nede uzulmeye..deger
evlenmessın neden evlenmedın derler evlenırsın cocugun neden yok derler...
bosanırsın aaaaaaa bosanmış derler..:mymeka:.
allah ahyırlısını versın canım...
etrafın agzı malesef torba degıl büzesin...agzı olan konusuyorlar...:eek:klava:

haklısın duygucum.....
millet bu herşeyı konuşur...
konuşurda konuşur......
ohhhhhh ben 26 yaşındayım bekarım
valla hiç sorun etmıyorum

sen 25 yaşındasın ve evde kaldım mı diyorsun? güldürme beni yaa.. bırak elalem ne derse desin.. hayat senin hayatın...allahtan hayırlısını dile her zaman.. 20 yaşında evlenip de hayırsıza düşen de var.. öyle olacağına, ömür boyu bekar yaşa, daha mantıklı olur...

ya arkadsım evlilik şartmı...
hem nasıp meselsı bu işler.
bir insanın ölüm vaktı ile evlilik vakti değişmezmiş.
canımm yazıldysa sen ne yaparsan yap o gününü vaktını saatını bekler..
sabır tevvekkül......gerek

Ben bu mart ayında 26 olucam İnşallah:ecrin_bebek:
19 yaşında evlenmiştim....
Eşime diyorumki benim evlilik yaşım daha yeni geldisırnaşık şey
Hakkında hayırlısı olsun,ne acelen var,zaten artık evlilik yaşıda çok yükseldi...
25 yaşın altında evlenenlere küçük gözüyle bakılıyor....
Evde falan kalmadınnnn,takma kafana git hayatını yaşaa.s.

Bende senin gibiydim senin yaşadıklarını yaşadım. Özellikle kendini bilmez olan çevredeki insanlar bunalttılarda bunlattılar ee ne zaman evleneceksin yaşında geçiyor çocukda olması lazımmış neymiş benim hormonlarım bozukmuş( nerden biliyolarsa) bir sürü ıvır zıvır.Biraz da evlilik deliisi oldum bu yüzden ama kısmet işi işte ne kadar da evlenmeye meraklı olsam da her gittiğim görüştüğüm kişiyle olmadı taaa ki beni gelip görmüş bizim memleketten birisi görüştüm ve hemen 1 haftada sözüm olup 7 ay içinde de evlendim.O kadar kişiyle görüştüm sevgilim oldu ama iyikide bu kişiyle evlenmişi diyorum.Evlendiğimde yaşım 27 idi. Başım göğe mi erdi yooo aynı yerimde sayıyorum.Şimdi 25 günlük evliyim adetim gecikti millet hamileymişim gibi davranıyor.Milletin ağzının torbası yok ki büzesin onlar konuşur durur herşey nasip kısmet işi boşwer yaşa bekarlığını nasipse zaten evlenip yuvanı kuracaksın.Sor bakalım nişanlı olanlara boyları uzamış mı.

bence böle şeyleri hiç kafana takma bekarlıgın tadını çıkar evlenipte nolcak sanki hani benim başım gögemi erdi teeeeeeeeeeee

evlilik tamam güzel ama çok büyük sorumluluk demek..
her aşaması ayrı bir sorumluluk..
bence bekarlığın tadını çıkar..

güzelim sen ne diyosun..ben 26z yaşındayım 2 yıl oldu evleneli 24 ümde evlendim ve çok pişmanım keşke 28-30 a kadar bekleseymişim..valla daha erken bile bana göre..hayatını yaşa..yapmak istediğin herşeyi yap..içinde bişey kalmasın..sonra gerçekten doğru insan olursa evlen..hayırlısı ama hiiç takacak yaşta değilsin..

canım ne güzel 25 indesin gençsin bekarsın içinde bulunduğun zamanı yaşa tadını çıkar hem sevgilinde varmış.boşver başkalarını yaa:KK43: ne güzel demiş arkadaşlar evlenirsin ee bu seferde çocuk ne zaman derler onların konuşması bitmez ki
sen ben böyle mutluyum de aldırış etme kimseye sakın:) hem hayırlısı olsun değil mi önemli olan da
inşallah hakkında hayırlısı olur boşver gerisini...

Ya zaten kadın için evlilik yaşı 27+ olmalı, küçük yaşta evlenip zor durumlarla karşılaşanları görüyoruz. Yaşın büyüdükçe olaylara vereceğin tavırlar düzgün olur ve kişiliğin oturur. Daha sen çocukken evlenince ne olacak, eşin bir şey diyecek kabul ettiremeyeceksin, kayınvalide v.s saymıyorum bile. Ne kadar büyük, o kadar iyi..

canim benim yasimda 25 bazen bende öyle düsünüyordum cogu arkadaslarim evlendi ama elbet bir gün bizde evlenicez sonra ömür boyu evli kalicaksin bosver salla bu günlerin tadini cikar aaaa ne öyle bunalima girdim filan simdi evli oldugunu düsün yemek temizlik adamin yok annesi yok görümcesi püfff

öyle evde filan kalmadin sekerim

bugun eski iş yerime gittim bütün arkadaslarım nişanlanmış..25 yasındayım 2 yıllık beraberliğim war hala bekliyorum..iş bulamadı beyendı..evde kaldım ben ya..önceki sewgilimle de tam nişan arifesinde ayrıldık..bi türlü nişanlanamıyorum..acaba kısmetımı mı bagladılar..ne yappcam ben yaa...bi dua falan yok mudur??cok moralim bozulduu bugun..benden kucuk kızlar eee sende bişi yok mu ben nişanlandım dioolar bana yaa..zaten zaaafım war:KK43:(offf offff...senağlamasenağlamasenağlama

alemsin canım ya!
bende 26 yaşındayım 4 yıldır süren bir ilişkim var bizde hala evlenmedik.kuzenlerim yaşıtlarım evli ve çocukları var.benide tek sıkan şey 4 sene oldu seni oyalıyormu soruları!
benim için önemli olan evlenmiş olmak değil mutlu bir birliktelik maddi manevi sorunsuz bir evlilik.
sen nişanlan evlende nasıl olursa olsun mantığındasın.hem kim niye senin kısmetini bağlasın canım ? dualarla evlenilseydi bekar kalmazdı canım ortalıkta.sende bırak evlenme fikrini akışına bırak herşeyi hakkında hayırlısı olsun..

sen böyle negatif düşünür negatif enerji verirsen etrafına daha çok kimseler kısmetimi bağladı dersin:nazar:

X