Babasiz bir dogum hikayesi :(

yellowdaisyy

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
4.118
18
Ilk dogumum , esimin yanimda olmasini cok isterdim ama bazen sartlar el vermiyor.
Maalesef babamiz yurtdisinda oldugu icin bulunamadi, onun buruklugunu hep yasayacagim sanirim. 5 Ocakta kardesim, annem, esimin anne babasiyla hastaneye gittik. Dr bebege tekrar bakti hala tersti , donmemisti. 38+3 haftaliktim. Yatis yapalim dedi. Cok heyecanlandim. Tahlil falan yaptilar, ayrintili ultrasonla baktilar ,hastane islemlerini hallettim ve odamiza cikti. O mavi elbiseyi giydirinca kalp atislarim ikiye katlandi. Korku, heyecan, mutluluk hepsi bir aradaydi. Karma karisik olmustum. Sonra beni almaya geldiler esimi son dk arayip haber verebildim doguma girdigimi. Aglayacak gibi oldum, ama tuttum kendimi. Bi fayda vermeyecekti. Dogumhaneye giderken kokudan tansiyonum dustu. Beni cesaretlendirmeye calisiyorlardi. Elimi ayagimi bagladiklarinda kalbim yerinden cikacak sandim. Bebegin narkozdan etkilenmemsi icin karnimi bayiltmadan hazirladilar. Sonra anestezi uzmani basliyoruz dedi. Bende nereye basliyonuz :1shok: Ben hala uyanigim dedim:1shok: ONlar bayiltmayi kastetmisler tabi:eek: 1 Dk icinde uyuyacaksin dediler. Gozlerim var gucumle acik tutmaya calisiyorum. Iyice bayilmadan islemler baslamasin diye, nasil bir psikolojiyse artik. Ama 1 dk bile surmuyor. Sonra adimi seslenirken kendime geldim, odaya gidene kadar cok canim yandi. Muthis bir agri hissettim . HEle o sedye sallanmiyor mu yuruturken mahvetti beni ama agri kesici vermisler Allah tan uzun surmedi. Hemen kizim geldi tabi aklima Allahim nasil bisey ? neye benziyor ? sagliklimi? o kadar merak ediyorum ki ama halimde yoktu yani. Odaya geldigimde henuz bebegimi getirmemislerdi. Hemen arkamdan geldi. Fildir fildir bakan gozleri ve arayan agziyla. Kucagima aldim ay muthis bir duygu :teytey: bende anne olmustum :dance: minicik bi can, savunmasiz , kucucuk kucagimdaydi. Aylarca bu ani beklemistim , Simdi ise yasiyordum.
Hemsire geldi bizim ac kurta meme vermemde yardim etti. Dogdugunda belliymis bu kiz agzi surekli ariyor hala oyle:)Yatar pozisyonda zor oluyor ama kalkmam mumkun degildi. Bide ameliyattan sonra ilk yuruturken caniniz yaniyor benim tansiyon sorunum oldugu icin dustu yine. Ama ondan sonra sorun yasamiyorsunuz. Banyo yaptirdiklarindada bayagi rahatliyorsunuz. Ben 1 gece yattim dururmum iyiydi. 3-4 gun sonra yardimsiz kalkmaya basladim. Suan turp gibiyim.:nazar: Arada gaz sancim oluyor ama onemli degil. Caylarla hallediyoruz. Allah bu guzelligi tum dileyenlere yasatsin, ozellikle yillarca ozlemle bebek sahibi olmak isteyenlere, :1hug:

Uykusuz geceler haricinde bebek sahibi olmak cok guzel bir duygu. HErkese hayirli dogumlar bol sutlu gunler diliyorum. insallah sizlerde saglikla bebeklerinizi kucaklariniza alirsiniz :Saruboceq::enbuyukkk:

kendimi sezeryanımı düşündüm bir an için..
gene ağlayarak okudum bir doğum hikayesini daha..
Allahım evladınızı size bağışlasın..huzurlu sağlıklı ve mutlu bir ömür dliyorum hep birlikte..

Aman yaziya bak ne uzun olmus:)
neyse buda bizim ac kurt:)

Eklentiler

• $DSCN0322.jpg
    $DSCN0322.jpg
    88,6 KB · Görüntüleme: 116
  • $DSCN0345.jpg
    $DSCN0345.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 80
canım Allah analı babalı büyütsün aşağı yukarı hepimiz aynı şeyleri yaşadık

hadi sana iyi emzirmeler önümüzdeki bi kaç hafta böyle devam edecek çünkü

Amin cumlesini :nazar:
iyi dileklerin icin tesekkur ederim.
Sende ins sorunsuz alirsin bebisini, gule gule buyutursun. 20 subatada bisey kalmamis. Ama son gunler daha zor geciyor.

ay canım benim ya çok tatlı maşallah.darısı bizim başımıza inşallah.benimde oğlum ters durduğu için bende sezeryan olacağım mecburen.sanki sizin hikayenizi ben yaşamış gibi oldum okuyunca.çok müthiş bir şey allah isteyen herkese nasip etsin...

maşallah, maşallah maşallah... allah nazarlardan saklasın çok güzel bir bebek:)) allah mutlu, huzurlu, sağlıklı bir hayat nasip etsin...

maaşallah inan çok güçlü bir kız olacak! (aslı lar hem akıllı olur hem güçlü oluryerimseniben) sağlık ve huzurla büyüsün darısı bizim başımıza :asigim:

maşallah resmini koyma bi daha ya istemeden bile nazar deyer.allahım analı babalı büyütsün canım.darısı da biizim gibi doğumu bekleyen annelerin basına olsun.sevgiyle kal

bebisin cok tatliii,
Allahim anali babali buyutsun,saglikla,mutlulukla buyudugunu gostersin Allahim,
:Saruboceq::nazar::Saruboceq:

maşallah Allah nazarlardan korusun güle güle büyüt bebeğini önemli olan bebeğinin sağlıklı sıhhatli olması babasıda isterdi yanınızda olmak fakat kısmet değilmiş...sevgiyle kalın öp bebişini süt kokusunu doya doya içine çek...

maaşallah kuzucuğuna Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin uzun ömürler versin sağlıklı sıhhatli inşallah anne olunca insan herşeye başka bir gözle bakıyor bu yazıyı belki daha önce okusaydım bana bu kadar anlamlı gelmezdi ama şimdi seni tüm benliğimle anlıyorum, güzel kızınla sağlıklı günler...

geçmiş olsun öncelikle, 41,5 kere maşallah çok güzel bir bebek. Allah anneli babalı sağlıklı huzurlu büyütsün inşallah.

öncelikle gözün aydin canim
allahim saglikla sihatle anali babali büyütmeyi nasip eder insallah
cok duygulandim okuyunca esinin yaninda olamadigi icin tez vakitte kavusursunuz insallah
kizinida allahim nazarlardan saklasin masallah cok tatli
5ocak dogumlumu??

yil olarak diil ama gün olarak ayni dogumluyuz kücük prensle :))))
aminnn allahim bebek bekleyenlerin ve dogum yapacaklara sabir ve kolaylik nasip eder insallah.........

Çok tatlı bir bebek. Allah nazarlardan saklasın. Ailesiyle beraber uzun sağlıklı mutlu bir ömür geçirmesi dileğiyle.

X