cretli retmen maalar

canım öyle işte ben de tam krizde yani mezun oldm puffff evde beklemeye devam etcm ozman ben uzun süre daha yada bikaç okula daha gıdeyım sonra bırakırım artık bakalım nolcak sonumuz böyle ya....sanada allah yard etsin cnm...

arkadaslar bende iş okulunda sınıf öğretmenligi yapıyorum haftada 30 saat derse giriyorum maasım 850 oluyo cok rahat 4tane öğrencim var zihinsel engelli ama bana agır gelmiyor yinede kpss ye hazırlanıyorum kadrolu olmak baska

arkadaşlar tarih öğretmeni olupta önce vekil yada ücretli öğretmenlik yapan yok mu aranızda?

arkadaslar bende iş okulunda sınıf öğretmenligi yapıyorum haftada 30 saat derse giriyorum maasım 850 oluyo cok rahat 4tane öğrencim var zihinsel engelli ama bana agır gelmiyor yinede kpss ye hazırlanıyorum kadrolu olmak baska

canım sen ücretli öğretmen misin yoksa sözleşmeli öğretmen mi çünkü kafam karıştı benim. Ben okulöncesi eğitim öğretmeniyim daha önce usta öğretici olarak çalıştım . Ama mezun oldum. Ve az önce milli eğitimden usta öğretici olarak değil ücretli öğretmen olarak değerlendireceğiz dendi . Hangisi avantajlı anlamadım:eek:lmaz:

arkadaşlar ücretli öğrt maaşları artmış diolar bilginiz varmı
birde sigorta yapılıomu ücretli öğretmene

arkadaşlar ücretli öğrt maaşları artmış diolar bilginiz varmı
birde sigorta yapılıomu ücretli öğretmene

Ücretin arttığını bilmiyorum ama evet ücretli öğretmenlere sigorta yapılıyor.

kızlar AÖF Türk Dili Edebiyatı okuyanlar 2 sene dolduktan sonra ücretli öğretmenlik yapabilirlermi hem öğretmenlik yapar hemde okur böyle bişey olabilirmi

kızlar AÖF Türk Dili Edebiyatı okuyanlar 2 sene dolduktan sonra ücretli öğretmenlik yapabilirlermi hem öğretmenlik yapar hemde okur böyle bişey olabilirmi

dediğin şey mümkün değil. zaten doğru bir şey de değil. 2 yıl okuyan, staj yapmamış, öğretmenlik dersi görmemiş, doğru düzgün alan eğitimini tamamlamamış birinin öğretmen olması bilmem ne kadar doğru? zaten benzer bir şeyi anaokulu öğretmenleri için uyguladılar. danıştay iptal etti. olmaz o iş.

ücretli öğretmen maasları neden değisir ki..
30 saat giren örneğin öğretmenler aynı maası almazlar mı...

daha önce dershanede etüd merkezinde falan çalışmıştım.
dün haber geldi konak ilçe milli eğitimden görev verdikleri okulu söylediler
tamam dedim
sigorta girişim yapıldı bu gün

konakta torpil çok dönüyor başvurusu olmayanların adı var listede. müdür bey vermiş listeyi. çok saçma. f edb fakültelileri alsalar neyse su ürünleri gibi farklı farklı alanlar var hep. çok sağlıklı bulmuyorum yetersiz kişilerin ders vermesini..

Allahtan Edebiyat öğretmeniyim. dil anlatıma falan gireceğim.

o değilde okullarda önce kadrolular
sonra sözleşmeliler
en sona daaaa ücretlilermiş hiyerarşi varmış
angarya işleri hep ücretlilere yaptırıyorlarmış
öyle duydum

bayramdan sonra başlayacagım haftada 26 saat bakalım kaç para ödenecek ne zaman alacagım maaşımı:))

benimki ayın 1 ile 7 si arası yatıyor..kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretlerini aldığı zamnda biizmki yatıyor ama ücretliysen üvey evlat muamelesi görüyosun ve baya bi geciklemeli alıyorum..:nazar:
hiç istemiyorum bu şekilde çalışmayı ama başkya yapcak bişi yok..üç kuruş için uğraşıyoruz haksızlk bu amannnn çok dertliyim kızlar..

evet arkadaşlar ben de geçen gün 2 kadrolu öğretmen arkadaşımla konuştum ve ders saati ücretinin 6 küsür olduğunu belirttiler.Yani kadrolunun ve ücretlinin ders saat ücreti değişmiyorsa arkadaşlarımın söylediği gibi 6 küsür Tl. dir

arkadaşlar ben büro yönetimi ve sekreterlik bölümü mezunuyum
ilköğretimlerde bilg. derslerine girebilir miyim
yoksa teknik lliselerdeki alan derslerine mi girebilirim acaba

kadrolu ve ucretlılerın ek ders ucretı farklı arkadaslar,ucretlılerın 5.6 kadroluların 6 kusur emınım buna.

ya ben bu yıl özel bir kurumda öğretmenlik yaptım..
ancak fazla miktarda mesai gerektirdiğinden ve yoğunluğundan dolayı seneye
adına anlaşmadım..
bu dönem ücretli öğretmenlik yapsam mı diye düşünmüyor değilim..
acıkcası zamana ihtiyacım var ve beni hem fiziksel hem de beyinsel olarak çok uğrastırmayacak
bir yer istiyorum..ayrıca evlilik hazırlığı gibi bir durumum olmasından dolayı fazlasıyla zamana
ihtiyacım olacak..bakalım hayırlısı.. bir de bunu deneyelim..
geçen yıl basvurduğumda iki okuldan aynı hafta içinde aranmıştım..ancak diğer işime baslamış olduğumdan gidememiştim..bakalım bu yıl ne olur..

ya ben bu yıl özel bir kurumda öğretmenlik yaptım..
ancak fazla miktarda mesai gerektirdiğinden ve yoğunluğundan dolayı seneye
adına anlaşmadım..
bu dönem ücretli öğretmenlik yapsam mı diye düşünmüyor değilim..
acıkcası zamana ihtiyacım var ve beni hem fiziksel hem de beyinsel olarak çok uğrastırmayacak
bir yer istiyorum..ayrıca evlilik hazırlığı gibi bir durumum olmasından dolayı fazlasıyla zamana
ihtiyacım olacak..bakalım hayırlısı.. bir de bunu deneyelim..
geçen yıl basvurduğumda iki okuldan aynı hafta içinde aranmıştım..ancak diğer işime baslamış olduğumdan gidememiştim..bakalım bu yıl ne olur..

Özel okuldaki kadar yorulmayacağına eminim çünkü ücretli öğretmenlik parası az ma aen azından çok yarmayan bir iş,dersine gir çık idareyle de öyle çok bir münasebetin olmaz çünkü ücretli öğretmenlerin kadrolular gibi sorumlulukları yoktur.Örneğin ücretli öğretmen sınıf öğretmenliği yapmak ve nöbet tutmak zorunda değildir ama ilk defa ücretli olarak çalışacakasan seni kullanmak isteyen insan çok olur.Haklarını bildiğin sürece daha rahat edersin.Ben de bu yıl tekrar başvurucam umarım uygun bir yer olur.haydi rast gele

Arkadaşlar bende ücretli öğretmenliğe başvurmak istiyorum Ama bir şey öğrenmek istiyorum ben okuldan şubat ayında mezun olucam Mezun olmadan da başvuru yapabiliyor muyum bi de ne zaman başvuruluyor

X