cretli retmen maalar

nursefa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
50
0
ücretli öğretmem maaşlarını merak ediyorum.saat başına nekadar olmuş artmışmı ücreti.bide doğum iznine ayrıllan öğretmen yerine derse girenlerin maaşları biraz daha yüksekmi oluyor cevaplarınıı bekliyorum :uhm:

canım 4.3-4.4 lira olmalı.30saat girersen 516 lira gibi bir para yapar.

Ücretli öğretmen maaşı 5.2 lira.Ücretli öğretmenim ders ücreti artı sosyal geçim indirimi var.
Bir de senin dediğin askere gidenin yerine gelen yüksek maaş alır, o ücretli değil vekildir.
Ama artık vekillik pek yok.

peki ücretlilerin maaşları tam olarak ne zaman yatar?
bilgisi olan var mı? İstanbul küçükçekmece de çalışıyorum her meb farklı yatırıyor biliyorum ama genel olarak ne zaman olur?

bilgisi olan var mı? İstanbul küçükçekmece de çalışıyorum her meb farklı yatırıyor biliyorum ama genel olarak ne zaman olur?

Burada kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretleri ne zaman yatıyorsa bizim maaşlarımızda o zaman yatar.
Tabi her yerin farklı olabiliyor.

arkdşlar ben yaşadıgım ilde meb ye ücretli ögrt. için başvurmak istiyorum

8.000 e yakın ögrt alımı olacakmış ancak sözleşmelidn kadroluya geçenleri kapsıyor tabi bu rakam

ancak ücretli ögretmen alımı hakkında fazla bilgim yok,pazartesi günü gitmeyi düşünüyorum ve bilgisayar önlisans mezunuym sizce şansım varmı?ben oldugunu duymuştum çünkü bölümlere göre değişiklik gösteriyormuş benim bölümümden çok alım olmuş hatta geçen seferde ...

kızlar benim durumumda olup benm gibi gitmeyi düşünen varmı? ya da bu aralar gitmiş ve ücretli ögretmenliğe başlamış olan arkadaşlar?fikirlerinizi ve cvplarınızı bekliyorum .

ücretli öğretmem maaşlarını merak ediyorum.saat başına nekadar olmuş artmışmı ücreti.bide doğum iznine ayrıllan öğretmen yerine derse girenlerin maaşları biraz daha yüksekmi oluyor cevaplarınıı bekliyorum :uhm:

şu an ücretli öğretmen maaşları ders başına 5.68 den hesaplanıyor
doğum iznine ayrılmış öğretmen yerine gidenlere ayrı bi ücret verilmiyor
anasınıf öğretmenleri usta öğretici statüsünde oldukları için onlar normal ücretli öğretmenler dışında biraz daha fazla alıyorlar o kadar

ücretli öğretmenlerin maaşıları ayın 14 den başlayıp ayın 15 de bitecek şekilde hesaplanır yani her ayın 14 ve 15 i arasını kapsar dolayısıyla ayın 17sı 20si arasında bir tarihte yatar genellikle

arkdşlar ben yaşadıgım ilde meb ye ücretli ögrt. için başvurmak istiyorum

8.000 e yakın ögrt alımı olacakmış ancak sözleşmelidn kadroluya geçenleri kapsıyor tabi bu rakam

ancak ücretli ögretmen alımı hakkında fazla bilgim yok,pazartesi günü gitmeyi düşünüyorum ve bilgisayar önlisans mezunuym sizce şansım varmı?ben oldugunu duymuştum çünkü bölümlere göre değişiklik gösteriyormuş benim bölümümden çok alım olmuş hatta geçen seferde ...

kızlar benim durumumda olup benm gibi gitmeyi düşünen varmı? ya da bu aralar gitmiş ve ücretli ögretmenliğe başlamış olan arkadaşlar?fikirlerinizi ve cvplarınızı bekliyorum .

canım eğer açık warsa alırlar her bölüm için aynı yarın meb'e git sor bence umarım göreve başlarsınnn

ben ilk dönem doğum iznine ayrıln bir bayanın yerine calıştım.yani vekil olarak.normal öğretmen maasının 2/3 ünü aldım yani 800 tl fln ayrıca ek ders aldım 300 toplam 1100 kadar geliodu.sınıf öğretmeniyim ayrıca.vekil öğrt. sadece sınıf öğrt. var. bu dönem basvurdum ve ücretli calışcam o da 30 saatte 600 ytl fln asağı yukarı.ilk dönem calışan ücretli arkadasım ayın 20sinden sonra alıyordu maası..

bu aralar başvıursak olur mu arkadaşlar??

şansını denemende yarar var ben 9 yıldır ücretli çalışıyorum sınıf öğretmeni olduğum için genellikle 1. dönem kadrolu geliyo 2. dönem başka okula geçiyorum bu sene yine aynı şey oldu 1. dönem çalıştığım okula kadrolu atandı özür tayinlerinde pazartesi milli eğitime gidip başka bir okul isticem umarım bir aksilik çıkmaz da açık bir okul bulabilirim

yarın gidicem ozaman bende cnaım tşkelr cvbın için senin içinde hayırlısı umarım bulursun:KK66:

Son düzenleme:
en iyisi boş kadro olduğunu bildiğiniz bir okul varsa oranın müdürüyle görüşmek
milli eğitimde sıra gelmeyebilir

öneriniz için çok tşkelr yarın inş önce meb ye giderim sonrada okullara ..bakalım hyırlısı artık...

Son düzenleme:
bu işler bulunduğun yerin milli eğitim müdürlüğüne göre değişiyo mesela burda boş okul bulmanın bi anlamı yok milli eğitim yapıyo yerleştirmeyi onun için ben burda atamadan sorumlu şube müdürüyle aramı iyi tutmaya çalışıyorum sonuçta karar ondan çıkıyo sanırım istanbulda bu işler daha kolay yürüyo ayrıca burda milli eğitimde bir tanıdığının olması daha doğrusu kuvvetli bir torpilinin olması şart yoksa çok zor görevlendirme alınıyo
her yerde görevlendirmeler farklı yapılıyo yani

burcın mebden bilgi aldın mı canım
bizi de bilgilendirirsen seviniriz

kızlar yeni girebildm evt canım gittim görüştüm ama agustos eylül ayında alıyorz başvuruları dedi şimdi yüzlerce sırada bekleyen var malesef bunlardan sadece 16 sı görev yapmakta oyüzden zor sıra gelir dedi.peki teşekkür ederim dedim çıktım sonra bizim mahye yakın bi okula gittim müdüryle görüşcektm yokmuş yard ıle konustm branşımı sordu bilg dedim kadrolarınn dolu oldugunu söyledi peki sınıf ögretmenliği dedim onda da açığımız yok dedi onada teşekkür ettim çıktım.. :KK43:

bugünlerde okulları dolaşmayı ve müdürleriyle görüşmeyi düşünüyorum.umarım birinde bulur ve bi şekilde başlarım..

Son düzenleme:
moralini bozmak istemem ama sanırım bulman zor olacak önümüzdeki hafta ilk atamalar var ben bugün gittim milli eğitime boş okulun olmadığını söyledi şube müdürü önümüzdeki hafta atamalarda yapılsın bu ayın sonuna doğru bi bakalım dedi moralim çok bozuldu üstelik yalnız da yaşıyorum bu ay faturaları bi şekilde ödicem ama önümüzdeki ay ne yaparım bilmiyorum çok fazla atama yapıyo devlet bilgisayar da sınıf öğretmenliğinde de şansın çok düşük zaten bir bilgisayar öğretmeni 2-3 okula gidiyo
inşallah istediğin gibi olur

X