Yenidoğanda TSH yüksekliği

Merhaba,
18 günlük bebeğimiz var.
İlk topuk kanında tiroid 6 çıktı. Tekrar istediler şimdi 20 çıkmış. Hastaneye götürdük. Şimdi tekrar kan alıp bakacaklar. Çok üzülüyorum dualarınıza ihtiyacım var inşallah sonuç iyi çıkar. Rabbim tüm çocuklarımıza şifa versin. Dermansız dertle sınamasın bizleri. :KK43:((

Benim bebeğimde de tsh yüksek çıkmıştı, 6 günlükken ölçmüşlerdi, sonra 10 gün sonra tekrar ölçtüler, yine yüksek çıktı, doktor 30 günü dolunca getir bebeği tekrar ölçelim dedi, büyük ihtimalle normaldir dedi 30 günden sonra, yarın kan vereceğiz, diğer gün göstereceğiz doktor inşallah normal çıkar, bebeğimin eli delik deşik oldu:KK43:
Merhaba, benim de kizimda tsh 16 cikti. Sizin baya zaman gecmis. Bana tecrubenizi paylasir misiniz

Benim bebeğimde de tsh yüksek çıkmıştı, 6 günlükken ölçmüşlerdi, sonra 10 gün sonra tekrar ölçtüler, yine yüksek çıktı, doktor 30 günü dolunca getir bebeği tekrar ölçelim dedi, büyük ihtimalle normaldir dedi 30 günden sonra, yarın kan vereceğiz, diğer gün göstereceğiz doktor inşallah normal çıkar, bebeğimin eli delik deşik oldu:KK43:
Biz de ayni durumdayiz suan, tecrubenizi paylasir misiniz?

Merhaba, nihayet 3 yıl bitti. Ve hiçbir sorun yok. Gayet sağlıklı. İlk aylarda sıkıntı çekmiştik. Ama özelden gittiğimiz doktor ilaç başlangıcından yaklaşık 5 ay sonra ilacı bıraktırdı ve sonrasında da hiç kullanmadık. Hastaneye kalsa 3 yıl içirirlerdi sanırım. şimdi de doktor yılda 2 kez genel kontrole çağırdı. İleri yaşlarda nükseden bir hastalık ortaya çıkmasın diye. Ama tehlikeli dönemi atlattık çok şükür.
Bu durumu yeni yaşayanlar da lütfen üzülmesinler. Çaresi olmayan bir durum değil. Ama sürekli ilaç kullanımı için farklı doktorlara göstermekte yarar var. Benimki gibi geçici bir durum olma olasılığınız olabilir.
Herkese sağlıklı ömür diliyorum.
Merhaba, bizim tsh 16 cikti.cok tedirginim. Sizin durumunuz nasil ilerldi, bilgi verirmisiniz?

Merhaba,
18 günlük bebeğimiz var.
İlk topuk kanında tiroid 6 çıktı. Tekrar istediler şimdi 20 çıkmış. Hastaneye götürdük. Şimdi tekrar kan alıp bakacaklar. Çok üzülüyorum dualarınıza ihtiyacım var inşallah sonuç iyi çıkar. Rabbim tüm çocuklarımıza şifa versin. Dermansız dertle sınamasın bizleri. :KK43:((
Bizde de ayni sikinti var. sizin surec nasil ilerledi

Bizde de ayni sikinti var. sizin surec nasil ilerledi
Şimdi bebeğimiz 3 aylık oldu. Hamdolsun bir sıkıntı yok. Son ölçümde normal çıktı. RAbbim herkesin çocuğuna şifa versin.
Yanlız şunu söyleyebilirim; Yeni doğanlarda sürekli yükselip alçalabilen bir değer tsh. ilk ölçümde 6 çıktı 2. sinde 20 çıkmıştı. Ancak sağlık ocağında ölçümler farklı olabiliyor. En son Özel ve ünlü bir hastane de tekrar tahlil yaptırdık 2.8 civarı birşey çıkmıştı. Allahın izniyle korkmayın. Gerçi böyle desem de biz bayağı zor geçirdik o dönemleri. İnsanın aklına bin türlü şey geliyor. Hiç dert etmeyin kendinize. Büyük oranda düşüyor o değer. Allah herkesin çocuğunu bağışlasın.

Selam Ben de Ankara'dayım kızımın ilk değeri 9 değeri ikinci değeri 15 çıktı. 20 günlük Ankara'da hangi hastanede tedavi oldunuz hastanenin ismini öğrenmek istiyorum mümkünse doktorun ismini de alabilir miyiz. Çok tedirginiz. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Ben 1,5 sene boyunca hem hastaneye hem de özel doktora gittim. Ankara'da zaten bu konuda tek bir özel endokrin merkezi var. Oradaki doktor 6 aylıktan itibaren kestirdi ilacı. Çok tedirgin oldum başta. Ama çok şükür sorun çıkmadı. Hastane ise ilaçla çocuğun normal gittiğini zannediyordu. İki doktorun da birbirinden haberi yok tabi. Olan kızıma oldu. Canını fazla yakmak zorunda kaldık ama tedirgin olduğumdan sık sık kan aldırmak zorunda kaldım. Hastaneye ilacı kesip bakalım dedim ama ısrarla 3 yaşından önce olmaz dediler. Hastaneye kalsa şu anda ilaç verme sıkıntısı yaşamaya devam edecektir. İşi şansa bırakmayıp değerler normal aralıktaysa ilaca devam deyip gönderiyorlar. Çocuk kilo aldı nasıl aynı dozu vermeye devam ediyoruz diye yokladım. Vereceksin diyorlar. Artık son kontrole gitmedim. 1,5 yıldan sonra hastaneyi bıraktım. 3 aylık takibe özelden devam ediyorum. Biraz masraflı oluyor ama çocuk için her şeye katlanıyoruz. Ve kızım cin gibi çok şükür. Hiçbir sağlık problemi görünmüyor.
Bunları yazmamdaki amaç benle aynı durumu yaşayanlar paniğe kapılmasın hemen ve kesinlikle bir doktorla ya da hastane ile yetinmeyin. Boş yere de ilaç veriyor olabilirsiniz.

Merhaba benim oğlumda da 3 günlükken topuk kanı testi verdik sağlık ocağından aradılar tsh değeri 5.50 cıkmış ikinci testi dün verdik Sonucunu bekliyoruz 10 günlükken özel hastanede tahlil verdik koldan orda da sonucu aynı cıktı ankaradaki cocuk endokolaji hastanesi ve doktorun ismini alabilir miyim sizden

benim oğlumda doğuştan tiroid bezi yok.topuk kanı 19 çıkınca fark edildi.28 günlükken tedaviye başladık.önce izmir behcet uz cocuk hast de simdi ankaradayız hacettepede.ilaç 3 ayda bir yeterli mi kontrol ediliyor kandan.eutrox içiyor 37.5mg ömür boyu devam diyor dr.rabbim şifa versin hepsine
Merhaba Duygu hanım. Benim kızım da 16 günlük ve tiroid bezi yok deniliyor. Siz de aynı durumu yaşamışsiniz. Sizinle konuşmayı, çok isterdim inşaallah görürsünüz mesajımı.

Merhaba,
18 günlük bebeğimiz var.
Mrb benim bebeğim de 20 günlük ilk topuk kanı 12.9 biz gün sinra alınan 11.7
13 gün sonra 20 çıkmış. Sizde de benzer şeyler çıkmış süreç nasıl sürdü şimdi kafam çok karıştı. İlaç başladılar mi mesela. Bilgi verirseniz çok memnun olurum

Mrb benim bebeğim de 20 günlük ilk topuk kanı 12.9 biz gün sinra alınan 11.7
13 gün sonra 20 çıkmış. Sizde de benzer şeyler çıkmış süreç nasıl sürdü şimdi kafam çok karıştı. İlaç başladılar mi mesela. Bilgi verirseniz çok memnun olurum
Merhaba bizim de ilk kanda 17 çıktı siz n’aptınız nasıl bir yol izlendiniz ? Düştüğünü değerleriniz

X