Clipsolu Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları

kuzularinannesi

A new day, A new start...
Pro Üye
16 Aralık 2008
42.755
11.636
merhabalar herkese
benim derdim düdüklü tencereyle.tencere takımımla beraber düdüklü tencere de vardı.9 aylık evliyim ama daha düdüklü tencerenin nasıl kullanılacağını çözemedim daha doğrusu kullanmaya cesaret edemedim.çok korkarım ben düdüklü tencereden patlarsa diye:eek:kaydirigubbakcemile3
narinin ya da başka marka da olabilir clipsolu olan düdüklü tencerelerini kullanan marifetli bayanlar bana yardımcı olabilir misiniz?kaydirigubbakcemile5

Benimde var ondan canım saatli değil yalnız lastiğini güselce ayarlıyorum göstermişlerdir sanada alırken sonra tepesini takıyorum yemek ayarını ayarlayıp pişiriyorum korkma bişi olmaz.Önceleri ben eskilerden kullanıyordum bir keresinde patladı da ondan sonra tefale geçtim....

Ben de Tefal kullanıyorum. Çok şükür hiç kaza maza gelmedi şimdiye kadar başıma. Fissler ya da Tefal gibi markaların düdüklü tencerelerini tavsiye ederim.

ben tefal clipsoyu (saatli) kullanıyorum. çok memnunum. bende düdüklüden çok korkardım ama tefal clipsoyu herkese tavsiye ederim.

canım eğer tefal marka klipsolu düdüklü tencere kullanıyorsan eğer, ben bunu kullanıyorum sana yardımcı olabilirim.. zaten bunun üç tane ayarı var.. birinci kademede buharı direk dışarı veriyor.. ikinci kademede yarım buhar veriyor bu daha çok sebze haşlamalarda kullanılıyor ve haşladığın sebzenin vitamini ölmüyor.. üçüncü kademede ise, tavuk resmi var bunda da tam haşlamalar oluyor.. düdüklünün buharını açarken üç-iki-bir diye açacaksın.. üçüncü kademeden direk bire gidersen, tehlikeli olur..

bende de tefal klipso var...ve çok memnunum hiçbir sorunla karşılaşmadım çok güvenli kesinlikle tavsiye ederim...düdüklü kullanmaya çekinen bayanlar için en ideali diyebilirim...

Mutfağımda düdüklüm olmasa ne yapardım bilmiyorum.Özelliklede çalışan bayanların kurtarıcısı kısa sürede ve lezzetli.Korkman çok yersiz inanki güvenli lastiğini küçük tırnaklara iyic eyerleştir ve açarkende buharın boşalmasını bekle bi sorun yaşamadığını ve korkunun yersiz olduğunu göreceksin.Şimdiden afiyet olsun

Bende saatsiz olanını kullanıyorum birde en tepesine takılan ayar yapılan bölümü var o bana gıcık gelio ya her seferinde çıkar tak sıkıca takmalısın bide çok uğraştırıyo insanı..

kızlar bende ayyıldız dan tencere takımı almıştım onun yanında verdiler clipso kapak ama söledilermi şöle kullancaksınız die hatırlamıyorum ama daha kullanmama var zaten:)) ozaman takılırsam sorarım size:))

kızlar tenceremin resmini ekledim

Eklentiler

• $26061718200844271.jpg
    $26061718200844271.jpg
    11,7 KB · Görüntüleme: 2.940
imdat arkadaşlar bende karacanın yeni çıkan düdüklüsünü aldım ama kullanamıyorum.3 ayar düğmesi var 1 de buhar boşaltma var 2 ve 3 var sebze pişirirken yada et tavuk yaparken 2 mi 3 mi seçecem peki.geçen bezelye yapayım dedim buhar açık konumda yüksek ateşte kaynamasını bekledim kaynadıktan sonra ateşi kısıp 2 konumuna getirdim 20 dakka pişirdim ama bezelyeler tam pişmemişti.kılavuzda bezelye için 20 dakka yazıyordu.sanırım suyunuda çok katmışım üstüne tadsız tuzsuz oldu.ne olur yardım edin nasıl yapacam sebzeleri düdüklüde ayrıca ne kadar su katıyorsunuz sebzelere.1 kilo bezelyeye ne kadar su katılıyor peki.ben çok acemiyim yemek yapmakta lütfen yardım edinnnnnnnnnnnnnnnn.:1no2:

Bende bu yeni çıkan clipso tipi düdüklü tencere var ama hiç kullanamıyorum. Yemekler asla pişmiyor. Pırasa tam bir buçuk saat pişti ama çiğ idi. Yardım edin kızlar. Yeni bi tencere mi alsam yoksa bunun incelikleri nedir

X