philips ütü mü? tefal ütü mü?

hangi ütüyü tercih edeyim?

• Ankete Katılan
    329
çeyzim için philips ütü aldım eve gittiğimde denemek istedim buhar gücü mükemmel ve çok hafif evde kullandığım ütüde su akıtma problemi vardı ve buhar gücü iyi değildi ama bu philips ütü muhteşem çıktı tek seferde kırışıklartan eser kalmıyor

çeyzim için philips ütü aldım eve gittiğimde denemek istedim buhar gücü mükemmel ve çok hafif evde kullandığım ütüde su akıtma problemi vardı ve buhar gücü iyi değildi ama bu philips ütü muhteşem çıktı tek seferde kırışıklartan eser kalmıyor

merhaba,markasını yazarmısın bende philips alıcam ama hafif arıyorum birde siyahları çok parlatı diyorlar denediysen yazabilirmisin

Herkese merhaba,
Ben de çeyiz hazırlıklarına başladım. Ütü yapmayı hiç sevmediğim halde nişanlım da ben de sürekli ütü gerektiren şeyler giymek durumundayız. Normal zamanlarda toplu ütüyü çok yapamadığım, yapsam da askıda geri kırıştığı için sabahları hızla üzerinden geçmek zorunda kalıyorum. Buhar kazanlı olarak Tefal'in 4.5 bar 90 gr normal buhar çıkışlı, 180 gr şok buhar çıkışlı ütüsünü almaya karar vermiştim(arkadaşlarım alıp çok memnun kaldıkları için)-300 civarıydı fiyatı. Böylece toplu ütüyü kısa sürede yapıp sabahları da sadece askıda buharıyla üzerinden geçerim diyordum. Philips buhar kazanlıların fiyatları çok pahalı olmadığı için düşünmüyordum. Ama buhar kazanlıların ısınmasının uzun sürdüğü ve 1-2 parça için ısıtmanın uzun süreceği ve maliyetli olacağı için Philips azur mu alsam diyorum. Yorumlarda Philips ön plana çıkmış ama buhar kazanlı mı buhar kazansız mı alsam bilemedim. Siz ne önerirsiniz?

merhaba. ne aldın acaba ütüde?

merhaba,markasını yazarmısın bende philips alıcam ama hafif arıyorum birde siyahları çok parlatı diyorlar denediysen yazabilirmisin

merhaba. sizler ne aldınız? kazanlı mı normal mi ve philips mi?

merhabalar ben 2 senedir philipsin ütüsünü kullanıyordum garantisi bitti ve ütü bozuldu bir taban değişmeye ütü kadar para istediler yanlış olmasın ya 140- ya 180 tl geçen gün yine bozuldu yok ağırlık bilmem neyi yanmış 80 tlde ona istiyorlar şimdi size tavsiyem ütü alırken tabiki iyi olması önemli ama bozulduğunda komple çöpe atmak daha mantıklıysa o ütüyü almayın 2 yıllık ütüm çöpe gitti üstelik daha 3 ay önce artı 140-180 tl para tekrar ödemişken artık philips almak mı asla asla asla

kızlar ütü alıcam çeyiz için
iki ütü arasında kaldım

Tefal Program 8 Power Jeans 500 fiyatı 199 liraya buldum (zaten fiyat cazip kıldı, piyasada 299 lira)

Philips GC4640İ Azur Ionic fiyatı 269 lira
ütü de her zaman philipsi övüyorlar benim görüşüm de philipsden yana ama tefaldeki fiyat inanılmaz geldi ve bu yuzden aklım karıstıfisfisfis

ayrıca philipsin sok buharı 150 gr/dak tefalın 120 gr/dak
cok kararsız kaldım kullananlar varsa lütfen görüşlerini belirtsinler

anne evinde tefal ütü kullanmıştık inanılmaz sağlam ütü hatta tefalin tüm ürünleri çok sağlam fiyat olarak uygun zaten yine de sen bilirsin tabi

çeyizim için en iyisi olsun, uzun yıllar kullanacağım nasılsa deyip neredeyse 1000 TL ye philips GC 9630 buhar kazanlı elite ütü alayım dedim, ama tam bir fiyaskoydu. eve gelince büyük bir hevesle ve philips kalitesine güvenerek ütüyü denemek istedim. akıllı ütü özelliği olduğundan kumaş ayarı yapmıyorsunuz, ama bu ütü bayağı bir akılsız çıktı. hangi tür kumaşı denediysem hiçbirinin kırışıklığını açmadı. hayatımın şokunu yaşadım. ütüden çıkmasını beklediğim şok buhar benim beynimden çıktı. yıllar yıllar önce bir deterjandan çıkan AEG marka ütü -ki 3. ayarda hiçbir şekilde kullanamadığım bir ütüdür, 2. ayarıyla bile benim elimdeki son model elite ütüden nispeten daha iyi bir performansa sahip. kısacası hangi ütüye karar verirseniz verin philips gc 9630 dan uzak durun.

X