philips ütü mü? tefal ütü mü?

hangi ütüyü tercih edeyim?

• Ankete Katılan
    329
Ben de aynı sizin gibi kararsız kalmıştım. PHilips mi Tefal mi diye ama Philipsin daha iyi olduğuna kanaat kıldım. Bir yakınım Tefal ütü kullanıyor ve kumaşları parlattığını söylüyordu ve ben de görmüştüm. Aynı zamanda çok iyi ütülemediğini de gördüm. Fakat Philips kullanan hiç bir yakınım yoktu. Ben yine Philips ütü aldım çeyizim için. ınternetten aldım 269 TL' ye. ılk geldiğinde bir kez ütü yaptım denemek için gayet güzeldi. Ekstra buhar çıkaran bir düğmesi var altta tabanca gibi. Çok küçük buhar parçacıkları çıkarıyor. Ama biraz ağır ütülerken zorlanabilirsiniz. Fakat herhalde kırışıklıklar kolay açılacağı için ütülemeniz çabuk bitecektir.

tefal aquaspeed 210 var şimdilik memnunum.. şu reklamlarda çıkan içine kolay su doldurulanlardan. bir de dikey ütüleme var. 179a almıştım şimdi 159.. sorun yaşamadım. parlatma kısmına gelince eşimin takım elbiseleri koton ya da yünlü olduğu için zaten ince ütü bezi kullanarak ütülüyorum.

canım bende de Program 8 Power Jeans 500 var.ilk aldığım gün annemle dayanamayıp açıp kullandık..ben anlamam ama annem tam not demişti...:)

ben de tefal ütü kullandım memnun kalmadım.dediğiniz gibi çok ağır, yoruyor.philips in buhar çıkışı daha güçlü.ama ben braun kullanıyorum memnunum.arkadaşım daha yeni bir modelini aldı kumaşların parlamasını önlemek için bir aparatı var.isterseniz seçeneklere braun u da dahil edin:eek:

pazar günü tefalin son çıkan kazanlı ütüsünü sordum 700 küsür dedi 650 kampanya fiyatı ohooo yaaa çok pahalı philips ne kadar bilen varmı?

Ben de çeyizim için araştırıyodum bi zamanlar philips mi tefal mi diye düşünüyordum biraz internetten biraz çevrem den araştırdım philips te karar kıldım aldım çok ta beğeniyorum daha hiç kullanmadım ama kullananlar çok memnun kaydirigubbakcemile3
aldığım ütü philipsin azur 4200 modeli

$philips azur.jpg

ben tefal aldim kendime ama braun firmasinin utusunu cok ovduler bana.keske ondan alsaydin dediler.

8 seneden fazladır tefali kullanıyorum hala sorunsuz ve çok güzel ütü yapıyor..

ben philipsn tabanını daha çok begendim. Azurlar cidden çok güzel ütülüyor. Ama çok para vermek istemiyorum. Ortalama bir philips ütü almak istiyorum.

ben de braun prostyle ütü kullanıyorum.memnunum.belki sizin için bir alternatif olabilir.ütüde braun da iyi.bir düşünün.

bende tefal power jeans 8 programlı 8-400 aldım.indirmdeydi ykm de.269 dan 188 e aldım.daha kullanmadım aama 3 ay sonra inş

tefalin gösterdiğin model ütüsünü kullanıorm ben çokda memnunum. ne tabanda bir iz ypma sorunu yaşarsn ne kıyafetlerini yakma. nede herhangi bi kreçlnme sorunu :KK66: kendini yenileyen akıllı bi cihazi think :)ii gnlerde kullanmanı dilerm tabii yine de seçim senn

biz yıllar önce Bosch un ütüsünü kullanıyorduk ütümüz bozuldu
tefal aldık ama bosch un ütüsü daha kaliteliydi
elektiriği fazla yakmazdı kırışık bırakmazdı...:nazar:

Bizim de evde kullandığımız philips azur gurbikimin dediğinden..Çok memnunuz...

Ama ütülerde bir önemli husus da gücü.Çok büyük etken kırışıkları açmasında...Watt'ının yüksek olması yani...

X