Rüya Yorumları Rüyada gelinlik giymek

Rüyada gelin görmek daima iyiye yorumdur. Gelin kısmet, neşe, huzur, müjde, yaklaşan güzel Günler demektir. Gelin olduğunu gören bekar ise hemen evlenir. Ancak gelinlik temiz ve güzel ise mutluluğa, yırtık yada kirliyse sonu belli olmayan evliliğe işaret

Davulu, zurnalı ve çalgı aletli bir ortamda güvey görmek birinin vefatına, Oratada gelin yokken güvey olmak vefat etmeye, Gelin var ve adı da biliniyorsa, dünyalığa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gelin.)

Sevinç ve neşeye, gelinin eve gelmesi hane halkı için bolluğa, Genç kızın gelin görmesi dünürcü gelmesine, Delikanlının gelin görmesi arzu ettiği işin gerçeklmeşmesine; Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekar erkek için sevdiği kızlaa söz kesilmesine, Orta yaşlı kadının gelinlik giymesi sevinç ve sürura, yaşlı kadının beyaz gelinlik giymesi vefat etmesine delalet eder. Güveyin tabiri de gelin gibidir.

Sevinç ve neşeye, gelinin eve gelmesi hane halkı için bolluğa, Genç kızın gelin görmesi dünürcü gelmesine, Delikanlının gelin görmesi arzu ettiği işin gerçeklmeşmesine; Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekar erkek için sevdiği kızlaa söz kesilmesine, Orta yaşlı kadının gelinlik giymesi sevinç ve sürura, yaşlı kadının beyaz gelinlik giymesi vefat etmesine delalet eder. Güveyin tabiri de gelin gibidir.

Rüyada gelin görmek daima hayirla yorumlanir. Gelin kismet ve sans demektir. Eger gelinin koluna giriyor ve onunla birlikte yürüyorsa, eline çok miktarda para ve mal geçecegine isarettir. Bir kizin kendisinin, rüyada gelin oldugunu görmesi, yakinda büyük bir kismete kavusacagina, eger bir erkege dogru yürüyorsa, o kismetin çok yakinda eline geçecegine, bu rüyayi bir erkek görmüs ise yakinda evlenecegine, eger evli ise bir çocugu olacagina delildir.

Rüyada görülen gelin, bezekli olursa dünyaca ucuzluk ve bolluga isaret eder. Hanimim görmedigi bilmedigi kendisine haniminin ismi verilmedigi ve nisbet edilmedigi halde kendisine güveyi dendigini gören kimse, ölür veya bir insani öldürür. Eger o kimse alacagi kadini görse ve tamsa veya kendisine onun ismi söylense, o kimse birisini evlendirir. Rüyada bir kadinla evlendigini gören kimse, o kadinin kiymeti, fazileti, de geri, isminin anlami ve güzelligi nisbetinde nimet ve güce erisir.

annemde beni rüyasında gelinlikle görmüş gördügü adamda halamınoğu aslında nefret ediyor ondan onla kaçacam diye ödü kopuyor :KK60: beni onla evlenirken görmüş ama o zaten şuan başka biriyle nişanlı inşallah nişan atarda bana kalır :2:

ay canım aşık mısın neden istemiyo ki annen:KK5:
ben bu aralar rüyemde abuk subuk şeyler görüyorum ya mesela çocuk doğuruyorum ya da bi ormandayım falan aksiyon filmi çıkar benim rüyalarımdan da yani:KK1:

bende ruyamda gelinlik gördüm ruya yorumlarına bakarken yukarıdaki konuşmaları gördüm
biz böyle hep gelinlik görüyoruzda bişey çıkmıyo:KK43:(
Bu forumda evli bayanlar evlenmeden evlilik teklifi almadan görücü gelmeden önce
nasıl ruyalar gördüler bizimle paylaşırlarsa bizde oradan kendimize paye çıkarabilirz:))

Internette bunlar yaziyor:

Gelinlik giydiğini gören kişi bekar ise hemen evlenir. Gelinlik temiz ise mutlu bir evliliğe kirli ise kötü bir evliliğe yorumlanır.

Rüyada gelin görmek daima iyiye yorumlanır. Gelin neşe, huzur, güzel haber ve yaklaşan güzel günler demektir. Gelin olduğunu gören bekar ise evlilik olacağına işarettir. Ancak gelinlik temiz ve güzel ise mutlu olunacak, yırtık yada kirliyse sonu belirsiz bir evlilik olarak yorumlanır.

GELİN - GELİNLİK
Sevinç ve neşeye, gelinin eve gelmesi hane halkı için bolluğa,
Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye,
Bir kizin kendisinin, rüyada gelin oldugunu görmesi, yakinda büyük bir kismete kavusacagina,

Gelinlik giymek, ummadığınız bir yerden elinize para geçeceğinin işaretidir.Kısmet, neşe, huzur, müjde, yaklaşan güzel günlere işaret eder.

canım rüya yorabiliyorsan bana bi yardımcı ol ben bugün rüyamda gelinlik giydim ama başka birinin düğününde bu yüzden ailem herkes bana kızarak tuhaf tuhaf baktı ben de gayet rahatım döndüm onlara ne kızıyorsunuz ya benim de bi sevdiğim vardı biz hemen evlenecektik ama o askere gitti ben de ona saygımdan sevgimden o gelene kadar çıkarmayacağım bu gelinliği dedim ne anlama geliyo aceba

selam kızlar dün gece çok değişik bir rüya gördüm. rüyamda düğünüm oldu ama gelinlik giymedim.sonra hamileydim. kız çocuğum oldu ama kızımı göremedim. acaba ne anlama geliyor olabilir?

dün gece bende rüyamda gelinlik giydim .Ama duvak yoktu. Saçım yapılmamış. Ağlıyordum Anneme kızıyordum Fotoğrafçıya gitmişiz çok üzgündüm

X