dogum yapan anneler spıral taktırdınızmı hemen?

Cinarefeninannesi

çınar efe_alya naz
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2007
5.239
36
37
kızlar benım 15 aylık oglum var ben spıral taktırmak ıstıyorum fakat çok korkuyorum her ay acaba hamılemıyım demekten bıktım.illaki reglıykenmı takılıyor acı hıssedılıyormu bıraz bahsedermısınız lutfen cokk tırsıyorumsenağlama:çok üzgünüm:kafamçokkarıştı

benim kızım 2.5 aylık bende spiral istiyorum ama o korku bende de var arkadaşım :) bildiğim kadarıyla regliiyken takılıyor.2. 3. günü filan. doğumdan sonraki 2. reglimi görücem eli kulağında.cesaretimi toplarsam taktırıcam :)toplayamazsam öbür aya kalıcak

benim kızım 2.5 aylık bende spiral istiyorum ama o korku bende de var arkadaşım :) bildiğim kadarıyla regliiyken takılıyor.2. 3. günü filan. doğumdan sonraki 2. reglimi görücem eli kulağında.cesaretimi toplarsam taktırıcam :)toplayamazsam öbür aya kalıcak

cnm ben cesaretımı toplamak zorundayım adetım bu ay çok gectı hemen hastalansamda takrtırsam dıyorum şimdilik ama yınede bılemıyorummmm

evet bencede sen biraz cesaretini topla da hallet şu iş çünkü 15 ay olmuş cnm.ben senin yanında baya yeni kaldım cnm :)

kızlar benım 15 aylık oglum var ben spıral taktırmak ıstıyorum fakat çok korkuyorum her ay acaba hamılemıyım demekten bıktım.illaki reglıykenmı takılıyor acı hıssedılıyormu bıraz bahsedermısınız lutfen cokk tırsıyorumsenağlama:çok üzgünüm:kafamçokkarıştı

canım korkacak birşey yok bugüne kadar belki 8 kere filan takdırdım
adetinin 3-4 günü gidip taktırıyorsun
ama ilk dr kontrolü olması lazım eğer yara gibi lezyonlar varsa takmaz

henüz doğurmadım ama doğum olduktan sonra fazla beklemeden taktırmayı düşünüyorum her ay korkuyla yaşamaktansa arkadaşlarım var taktıran abartılcak bişey olmadığını söylüyorlar hem doğumdan daha zor olucak değilya :))

of benim de karar veremediğim bir konu bu...

benim de neredeyse 2.ayım dolucak.
biz de henüz cok yeniyiz.
ben cok korkuyorum walla yeniden hamile kalmaktan,malum daha buna alışamadık :))

eşim benim kadar korkmuyor o yüzden spiral şart gibi..
bi cesaret gelirse ben de denicem bakalım...

ay sagolun kızlar valla benım taktırmam sart bbu ay çok korktum 15 gun gectı adetım akıntımda çok pembe ve kahe akıntım oldu bılmıyorum nıye acaba bugun dr gıtcektım muayeneden çok korkuyorum drmuzda erkek offf yaa

selam kızlar sipiral konusundan bende korkuyorum geçen ay adetim tam 1.5 ay sonra geldi çok korkmuştum neyse geldide rahatladımkendimi hamileliğe hazırlamaya başlamıştımki neyse geldide rahat bir nefes aldım ama benim yara olduğunu söylemişti doktor bir daha kontrole gidemedim inşallah geçmiştir çünkü korkuyorum taktırmaktan :uhm:

kizlar bende siddetle dusunuyorum taktrmayi. Ama esim marta gelecegi icin daha zamanim var. Kesinlikle baska cocuk ta dusunmuyorum. Dun gece sabah 7 ye kadar uyumadim. Basim acayip agriyor suan gun icindede dogru durust uyumadim zaten. Bunyem boyle biseyi bir daha kaldiramaz herhalde. Insallah su kizin uykusu duzene girer.senağlamasenağlama

Bende taktırmak istiyorum ama oğlum memeden kesilince. Çünkü bazen yan etki yapıp kanamayı çoğaltabiliyormuş.. o zamanda kanamayı kesmek için dfoğum kontrol hapı kullanmak gerekiyormuş. Doğum kont. hapı kullanınca bebeği memeden kesmek zorundasınız. Bende emzirmeden önce taktırın ne olu ne olmaz...

valla canı ben doğumdan sonra 36.günde taktırdım adetli olmana gerek yok.ço acıyo ama.
kontrole gittimde düşmüş haberim yok.süt korumuş valla.
cesaretimi toplaya bilirsem bir daha taktırcam ama bende bir daha o acıyı çekmeye korkuyorum.çataldan nefret ediyorum.ama mecburuz ve muhtacızzz.
adetli olmadanda takılıo ama bu seferde gebelik testi istiyolar emin olmak için.
birde adetliyken daha kolay takılıo die duymuştum rahim açık olduğu için.
bir daha adetli gitmeyi düşünüyorum.şimdilik condom kullanıyoruz ama ben korkuyorum.
pek sağlıkılı değil gibi gelio bana.anlıcan napcamı şaşırdım offff

ben doğumdan sonra 40. günde dr un ikna etmesiyle taktırdım ama çok pişmanım. taktırdıktan sonra 15- 20 güne yakın kanamam oldu ve hala devam ediyor :sinifsinif: "gerçi sağlık ocağındaki ebelere göre adet görmeye başlamışım. " ama çıkarttırmayı düşünüyorum kontrole gidince.

bende doğumdan sonra 40. günde taktırdım dr. beni uyuşturarak taktı acı çekmemem için çok rahat oldu yarım saat sonra çıktım eve geldim. şuan çok memnunum

kızlar ben.bebeğime spiral ile hamile kaldım kaymış yerinden.o yüzden hiç güvenim yok spirale.ayrıca adet kanamalarım da da müthiş artış olmuştu mahvoluyordum her ay.sonra doğum kontrol hapı kullandım 2 sene.en rahatı o.adet kanamalarımı inanılmaz zalttı ve saati bile belliydi.1 hafta içinde doğumum olacak inşallah fakat akabinde emzirme dönemi olduğu için hap kullanamıycam bu süreçte ne yapıcaz bilemiyorum....

ulturasonla kontrol ettirirseniz kayma olup olmadığını anlarsınız boşu boşuna sıkıntı yaşamışsınız
kayma çok nadir yaşanan bir durum biraz adet kanamanız artıyor ama kafanız rahat ediyor

bende taktırdım arkadaşlar adetsizken takıldı hemde daha 40 günüm dolmamıştı öyle yan etki yapar sütten kesilmesini bekleyin bebeğin gibi şeyler hurafeden öte değil ben taktırdım ve gayette memnunum en azından koruma yüzdesi diğer yöntemlere oranla daha yüksek acılı falan değil ama herkesin acıya dayanıklılığı farklı tabii

X