Erken doğum da kromozom testi kesin tanımı????

E

EU2

Ziyaretçi
4. aşılamamla hamileydim ,,34 haftalık erken doğum yaptım ,,bebeğimi 24 günlükk kaybettimm,,,
2 şubatta kromozom testim var,,kromozom testinde yaptığım düşükler ve erken doğumun sebebi belli olur mu??? bir de doktorumun istediği birkaç testte antikardiyolopin biraz yüksek çıkmıştıı,,

4. aşılamamla hamileydim ,,34 haftalık erken doğum yaptım ,,bebeğimi 24 günlükk kaybettimm,,,
2 şubatta kromozom testim var,,kromozom testinde yaptığım düşükler ve erken doğumun sebebi belli olur mu??? bir de doktorumun istediği birkaç testte antikardiyolopin biraz yüksek çıkmıştıı,,

Merhaba neslihan1983,

34 haftalık erken doğuma rağmen bebeğinizi kaybetmeniz son derece üzücü, acınızı anlıyorum. Bugüne kadar kaç düşüğünüz ya da erken doğumunuzun olduğunu bilememekle birlikte, özellikle düşük nedenlerini açıklamada etkili olan bahsettiğiniz kromozomal incelemeleri yaptırmanız gerektiğini düşünüyorum. Antikardiyolipin yüksekliği kıymetli bir bilgidir, düşüklerin sık gördüğümüz nedenlerinden birisidir. Sizde, bu test grubunun (immunolojik) tamamının detaylandırılmasında ve bütününün doğru bir şekilde yorumlanmasında çok büyük fayda görüyorum. Günlerinizi sağlıklı geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan ÖZGÜN

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

sorumu cevapladığınız için teşekkür ediyorumm

X