Op. Dr. Sezai SEVENGİL

_buffy_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2007
22
0
herkese merhaba,
Sezai bey 'e burun ameliyatı olanlar varsa onlardan yorumlarını duymak isterim.Bana deviasyon operasyonu yanında estetik bir düzeltmede önerdi fakat tabi yüz bölgesi olduğu için biraz endişeliyim bu doktorla tecrübesi olan varsa paylaşırsa çok mutlu olurum gerçekten .
şimdiden teşekkürler..

Sezai sevengil'e ameliyat oldunuz mu? Ben de ameliyat olmak istiyorum ama plastik cerrah olmadığı için tam olarak emin olamıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

senin durumundayım bende hastası olan varsa görüşlerini alıcaktım ama yok sanırım=)
Aslında konuşunca ortak yerde buluşuyoruz ,benim tanıdığım konuşulabilen ilk doktor bile sayılır.Benim sağlık sorunumda olduğu için Kbb doktoruna daha sıcak bakıyorum ama yine de şüphe oluyor insanda..

Bende kesinlikle estetik için tavsiye etmiyorum Eşim 3 ay önce ameliyat oldu kırık olan kemiği alıp estetik yaptı sözde Burnu kırık olduğu için düz durmuyodu ameliyat sonrasında da düzelicek diye bekledik 3 ay geçti düzelmedi kontrol için gittiğimizde bize dediği ''gerçekten olmamış''dı Tekrar gün verdi ameliyat için fakat eşim bi gün önce başka bi doktora gözükmek istedi iyi ki istemiş çünkü gittiği doktor 3 ay sonra tekrar ameliyat olunamıycanı bunu yapıcak olanın da doktor olamıycanı yapanın ancak kasap olucağını söyledi Ancak ameliyatının üstünden 6 ay geçerse ameliyat edebiliceğini söyledi ve eşimi muayene etti sonuç kemik alınması gerektiği gibi alınmamış estetik adına bişey yapılmamış bi de muayene ederken estetik cerrah cağırdı beraber muayene ettiler KBB doktoru burdan kemiği aldığımda bu burnu toparlama şansın varmı diye sordu ama sezai sevengil hiç böyle bişey yapmamıştı bizimde o an tecrübesizliğimize denk geldi ve boşu boşuna 2000tl para ödedik bide 2. ameliyat için 300-400 civarı bi ödeme daha yapıcaktık şimdiyse sadece 600 vererek hem kemiği alıcak hem estetiği yapıcaklar Size tavsiyem sadece sezai sevengilden uzak durun biz mahkemeye vermeyi bile düşünüyoruz

14 MARTTA eşim amelyata girdi.K.B.B UZMANI SEZAİ SEVENGİLE DAHA FAZLA İÇİNİN ISINDIĞINI SÖYLEDİĞİ İÇİN ONU TERCİH ETTİK

1 saat 10 dk sürmesi planlanan amelyat 2 saat sürdü.eşimin burnunda çocukken oluşmuş olan kırıkı desteklemesi uzun sürmüş.Oldukça temiz ağrısız ve bulantısız uyandı narkozdan GÖZALTLARI EPEYCE MORARDI BELLİ ARALIKLARLA 1ER 2ŞER SAAT BUZ TANPON UYGULADIK MİNUMUM GÜNDE 3 SEFER ÖNERDİLER .BUNA KARŞIN GÖZ ŞİŞMELERİ VE MORLUKLAR 2. 3. GÜN DAHA FAZLA OLUYORMUŞ ,OLDUDA.
1 GECE YATTI HASTANEDE.ertesi sabah burnuna koyduğu sargı bezlerini çıkardı tanpon kullanmayı sevmediğini söylemişti zaten sezai bey .ISRARLA sormama rağmen hiç ağrısı olmadığını söylüyor eşim Burun ustundeki alçı duruyor.18 martta ilk kontrolune gittik dikişlerine baktı pansuman değişti.22 MARTTA dikişleri ve alçıyı almak üzere tekrar çağırdı.
ŞİMDİDEN EŞİMİN BURNUNU KISKANMAYA BAŞLADIĞIMIDA İTİRAF ETMELİYİM :)))
OPERASYONDA:

*burnu kırarAk dışarıdan bariz görülen c kavisini düzeltmiş.
* burun ucu kıkırdağındaki kırığı desteklemiş.
*burnu ufaltmış.
*burnun kemerini hafif törpüleyerek yumuşatmış.
*bir taraftaki eti diğer taraftaki nefes almasına mani olan eğri kemiği almış.
*burun deliklerinin biri diğerinden daha büyüktü büyük olanı diğeri kadar ufaltarak eşitlik sağlamış

Benim yakın bir arkadaşım sezai sevengil e estetik yaptırdı. valla çok şaşırdım hiç bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim. burun ameliyatından korkan ben bile ciddi ciddi düşünmüştüm olmayı. tabi olmadım o ayrı :)

14 MARTTA eşim amelyata girdi.K.B.B UZMANI SEZAİ SEVENGİLE DAHA FAZLA İÇİNİN ISINDIĞINI SÖYLEDİĞİ İÇİN ONU TERCİH ETTİK

1 saat 10 dk sürmesi planlanan amelyat 2 saat sürdü.eşimin burnunda çocukken oluşmuş olan kırıkı desteklemesi uzun sürmüş.Oldukça temiz ağrısız ve bulantısız uyandı narkozdan GÖZALTLARI EPEYCE MORARDI BELLİ ARALIKLARLA 1ER 2ŞER SAAT BUZ TANPON UYGULADIK MİNUMUM GÜNDE 3 SEFER ÖNERDİLER .BUNA KARŞIN GÖZ ŞİŞMELERİ VE MORLUKLAR 2. 3. GÜN DAHA FAZLA OLUYORMUŞ ,OLDUDA.
1 GECE YATTI HASTANEDE.ertesi sabah burnuna koyduğu sargı bezlerini çıkardı tanpon kullanmayı sevmediğini söylemişti zaten sezai bey .ISRARLA sormama rağmen hiç ağrısı olmadığını söylüyor eşim Burun ustundeki alçı duruyor.18 martta ilk kontrolune gittik dikişlerine baktı pansuman değişti.22 MARTTA dikişleri ve alçıyı almak üzere tekrar çağırdı.
ŞİMDİDEN EŞİMİN BURNUNU KISKANMAYA BAŞLADIĞIMIDA İTİRAF ETMELİYİM :)))
OPERASYONDA:

*burnu kırarAk dışarıdan bariz görülen c kavisini düzeltmiş.
* burun ucu kıkırdağındaki kırığı desteklemiş.
*burnu ufaltmış.
*burnun kemerini hafif törpüleyerek yumuşatmış.
*bir taraftaki eti diğer taraftaki nefes almasına mani olan eğri kemiği almış.
*burun deliklerinin biri diğerinden daha büyüktü büyük olanı diğeri kadar ufaltarak eşitlik sağlamış
Merhaba bende düşünüyorum Sezai beye hala memnun mu eşiniz burnundan

X