Yorgunluk için karanfilli çay için

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Çayla aram pek iyi değildir diyebilirim kahvaltılarda belki içerim ,eşime eşlik etmek için.Ama karanfilli çay hakikaten çok hoşuma gitti ve canlandırdı..
Mutlaka deneyin..

Siyah Çay
10-12 adet kuru karanfil

Dr ibrahim Saraçoğlundan, yorgunluk için mucize bir formül önerisi geldi. Üstelik bir çoğumuzun bildiği ya da kullandığı bir yöntem gibi görünüyor. Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız ve özellikle zihin yorgunluğunuz varsa;
Bildiğimiz siyah çayı demleyin.
(demli değil açık olacak) Ama çayı kendiniz demleyeceksiniz, sallama çay kullanmayacaksınız. En az 4-5 dakika demlenmiş siyah çayın içine 10-12 tane kuru karanfil atılacak. Burada önemli bir püf noktası var. Karanfili parmağınızla ufalamaya çalışın, eğer ufalanırsa o raf ömrünü tamamlamıştır. Yani bayatlamıştır. Onu kullanmayın.Taze olmasına dikkat edin. 2-3 dakika bekleyin ve karıştırıp için. İçtikten 10 dakika sonra saçınızın kökünde bile dahi kıpırdanmayı hissedeceksiniz. Yorgunluğunuzun buharlanıp gittiğini belirgin şekilde farkedeceksiniz. Dinçleştiren ve üzerinizdeki ağırlığı alan bir formül.

ben cok seviyorum karanfili cayi , faydasini bilmeden aromasi hos diye yapip iciyorum :kahve:
demleme seklim yanlismis ama:uhm: cay ile ayni anda katip demliyordum , artik boyle yaparim saol libyanam:1hug:

canım ben yorgunluktan ölüp bittiğim için duyar duymaz denedim bunu, beni hiç etkilemedi :a015:

canım ben yorgunluktan ölüp bittiğim için duyar duymaz denedim bunu, beni hiç etkilemedi :a015:

İnanmak başarmanın yarısıdırkaydirigubbakcemile3 İnan Tucem yorgunlugum gececek inşallah bomba gibi olacağım deŞeniz
Ben İbrahim Saracoglunun yalancısıyım Elcıye zeval olmaz
Lakin bize de çok iyi geliyor eşim inanılmaz ağır ve yoğun bir tempoda çalışıyor gelir gelmez demleriz çayımızı,çok iyi gidiyor tezkin ediyor..
Kolay gelsin sana canım..
Aysegül abuşum,ellerine sağlık

al bendende o kadar,bende burda okumustum,hemen yapti,hic bise olmadi valla,hatta acayip uykum bile gelmisti,uykumun gerlmesi ondanmi bilmem ama,bana etki etmedi yani,ama tvde duymustum raf omru bi seneyi gecmeyen karanfil olmali imis,belki bendekiler eskidir,gerci yeni almistim ama,,uzerindede tarihi var daha,ne biliyim,olmadi iste,,,,,,,,,,

al bendende o kadar,bende burda okumustum,hemen yapti,hic bise olmadi valla,hatta acayip uykum bile gelmisti,uykumun gerlmesi ondanmi bilmem ama,bana etki etmedi yani,ama tvde duymustum raf omru bi seneyi gecmeyen karanfil olmali imis,belki bendekiler eskidir,gerci yeni almistim ama,,uzerindede tarihi var daha,ne biliyim,olmadi iste,,,,,,,,,,

Ama ama senin hiç yorulmaman lazımkaydirigubbakcemile3

hatırlattığın iyi oldu arkadaşım.duyup not etmemiştim,şimdi sayende not aldım.eşime deniycem.teşekkürler.

dediğin gibi sanırım inanmak lazım .bende duymuştum saraçoğlundan denemiştim ve bana hep iyi gelir..a.s.

Rica ederim arkadaşlar,ben çay sevmiyorum ne yazık ki sadece karanfil ile içerim içersem ve gerçekten rahatladığımı,yorgunluğumu attığımı hissediyorum
herkese bol sağlıklı günler

farklı şeyleri denemeyi severim denicem bunu..eminim çok hoş bi aroması vardır..early grey e de bayılırım o tarz bişi sanırım..teşekkürlerr.. a.s.

X