Bebek Beslenmesi Anne Sütünden yoğurt Yapımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
peki pompalayarak sütü arttırabilirmiyiz?bileniniz varmı?

ilk zamanlar benim sütüm çoktu, fışkırıyodu nerdeyse, 4. aydan sonra ek gıdaya bi başladık, beyefendi emmeyi reddetti, sütüm gitmesin diye pompayla sağdım ama ne çare artık sütüm falan yok :çok üzgünüm: illaki bebeğin kendisinin emmesi gerekiyo canım,bebeğin ağzının göse deymesi gerekiyo, o zaman beyne sinyal gönderiliyo süt üretimi için, pompayla sağınca bu olmuyo

canım benim bebeğüm hiç emmedi sütümü hep pompayla sağdım hala da sapyorum.Kullandığım popa ameda lactalane,bu pompa bebek emişine benzeyen şekilde sütü sapoy ve sütü artırıyor.

Arkadaşlar benim kızda 4.ayında henüz ek gıdaya geçmedim 2-3 gündür elma suyu verdim tadına alışsın diye severek yedi.Meyve suları, yoğurt ve mamamaya yavaş yavaş başlıyayım diyorum yakında işe başlamak zorundayım. ışe başlayınca mecburen sabah , akşam ve geceleri emzirip arada ek gıda vermem gerekecek sütüm azalırmı veya emmeyi bırakır mı bilmiyorum endişe duymaya başladım . Elimden geldiğince anne sütü vermek istiyorum .Siz ek gıdaya başlayınca sütünüz azaldımı

Arkadaşlar benim kızda 4.ayında henüz ek gıdaya geçmedim 2-3 gündür elma suyu verdim tadına alışsın diye severek yedi.Meyve suları, yoğurt ve mamamaya yavaş yavaş başlıyayım diyorum yakında işe başlamak zorundayım. İşe başlayınca mecburen sabah , akşam ve geceleri emzirip arada ek gıda vermem gerekecek sütüm azalırmı veya emmeyi bırakır mı bilmiyorum endişe duymaya başladım . Elimden geldiğince anne sütü vermek istiyorum .Siz ek gıdaya başlayınca sütünüz azaldımı

CANIM POMPAYLA SAĞYARSIN SÜTÜNÜ.Eg gıdaya başlayınca bebekler daha az emer ve süt azılır.Gündüz düzenli sağmasan yineden süt azılır.Emzirmeyi devam etmek istiyorsan mutlaka sütünü düzenli sağymalısın.

aradıgım konu burdaymıs elinize saglıkkaydirigubbakcemile5
henuz ek gıdaya gecmeyı dusunmuyorum ama gecınce kendı sutumden yogurt mayalamak ıstıyorum
tecrubelerinizden faydalanmak icin sizi takipteyim:eek:

canım benim bebeğüm hiç emmedi sütümü hep pompayla sağdım hala da sapyorum.Kullandığım popa ameda lactalane,bu pompa bebek emişine benzeyen şekilde sütü sapoy ve sütü artırıyor.

kobalt cm benimde bebeğim arkadaşın çocuğu gibi hiç emmedi
sağarak veriyorum 6.ayımıza grcez çok şkür hala var sütüm hem sağmak sütü arttırıyo bence göğsü tam boşalttığı içinnn

bence de sütü sağmak arttırıyor..
ayrıca şu anne sütünden yoğurt yapımı konusunu bende merakla takipteyim:) henüz ek gıdaya geçmedik ama geçersem bende kendi sütümden yoğurt mayalamak istiyorum.
bu konuda denemeler yapan ve iyi tutturacak arkadaşın deneyimini paylaşmasını merakla ve sabırsızlıkla bekliyorummmm..

bayanlar sanki cok abartıyosunuz gibi geliyor,sonucta süte anne sütünden mayalanmamış yogurt ekliyorsunuz,mayanın içeriği önemli.siz yine deneyin ama nebileyim herşeyin doğalı derken belki de aşırıya kaçıyorsunuz

evde normal sütten yoğurt yaparken soüuk sütün içine maya koyup kalorifer peteğinin üstüne koyuyorum. ama petek iyi yanmalı. akşama kadar bekliyorum sonra onu mutfak tezgahnda 30 dk soğutup dolaba alıyorum herkes yoğurduma bayılıyr taş gibi tutuyor MaşaAllah. belki anne sütüne de bunu deneseniz olur bir fikir vermek istedim.

Sırf soğuk sütlemi yapıorsun canım ısıtmadan????

Buzlukta sağdığım sütler var, onlardan nasıl yoğurt yapacağımı bilmiyorum eğer bilen varsa paylaşabilir mi?

cok faydali olur bence ama sutleri cokta bekletme derim ben

tam anne sütünden yoğurt yapan var mı diye başlık açacaktım zaten varmış benim gibi düşünenlerde. Benim oğlum dört aylık, gündüz uyanıkken pek emmiyor artık, kilo alımıda yavaşladığı için ek gıdaya tattırma amaçlı yeni başladık. ilk aylar sağdığım sütleri dışarıda işim varken bırakıyordum biberonla içirebiliyorduk, şimdi biberonu almıyor, sütümü gün içinde etkin içmediği için süt verimim azaldı, sürekli artırmaya çalışıyorum tabi biraz büyüdü de. İlk 2 ay çok fazla süt sağıp derin dondurucuya koydum çalışmaya başlayınca kullanırım diye. Bu ay dr az kilo almış ek gıdaya başlamanız iyi olur, sağdığınız sütlerden vermeye başlayın dedi ama bizimki biberon almıyor, kaşıkla beceremiyoruz 10-15 kaşık sonrasını göremedik, dr da herşeye anne sütünü katabilirsin dondurucudan çıkarır çıkarmaz kullanmak kaydıyla dedi, ben yoğurt yapabilirmiyim dedim tabi çok iyi olur dedi, denemeyi düşünüyorum bakalım. en azından alternatif birşeyler üretmem lazım sütlerim ziyan olmasın bebeğim beslensin. Bu konu ile ilgilenen arkadaşlar hem yoğurt yapımı hem de başka nelerde anne sütünü kullanabiliriz paylaşalım hadi

bir yasima daha girmis oldum cok sasirdim acikcasi
ben burda daha neler ogrenecegim :KK34:
masallahh Allah devamini getirsin

masallahh Allah devamini getirsin[/

nette neyi araştırsam tüm yollar kk ya çıkıyor, bakma bende nolcak bu sütler diye araştıra araştıra öğrendim dr da tutar güzel olur falan diyince ya tutarsa dedim bakalım:KK34:

masallahh Allah devamini getirsin[/

nette neyi araştırsam tüm yollar kk ya çıkıyor, bakma bende nolcak bu sütler diye araştıra araştıra öğrendim dr da tutar güzel olur falan diyince ya tutarsa dedim bakalım:KK34:

önceki yorumları okudumda sütün biraz sıcak olması gerekiyomuş,anne sütünü ısıtıncada bi yararı kalmıyormuş,sıcak suda ılıtıp mayalanıncada yoğurt sulu oluyomuş bi deneyin siz yinede,ilk sayfalarda yapımını anlatan hanımlar var..

ben ilk çocuğumda denedim kalorifer petegine koymustum tutmadı sulu oldu.ikinci çocugumda tefalin yoğurtcumunda mayaladım yıne olmadı bide prebiyotık yogurtla mayalayacagım bakalım o tutacakmı.normal sutu prebıyotıkle mayalayınca tutuyo.

merhaba,

Dün derin dondurucuda doğum yaptığım ilk haftadan sağıp koyduğum 100 ml lik sütle yoğurt yaptım. 6 saat bekledim tam tutmadı çok sıvı kalmıştı.Ben normalde çok güzel yoğurt ve kefir yaparım yıllardır, mayalamada sorun olacağını zannetmiyorum, sanırım dondurulmuş süt olduğundan olmadı. Şimdi netten yabancı siteleri taradım, yurt dışında bunu yapan bayanlar var yazmışlar tariflerini, bizden farklı mayalıyorlar, ben benmari usulü ısıttığım suya yerleştirdiğim kavanozun içindeki sütü ılıtarak yaptım yaklaşık sıcaklığı 36-37 dereceydi, onlar kaynayan suyun içinde ocağın altı açıkken kavanozun içindeki sütü ısıtarak yapmışlar, birde taze anne sütünü kavanoza koyarak çalkalamışlar daha yoğun ve yağlı olsun diye. Birde taze süt ve yoğurt makinasında daha başarılı sonuç alındığını yazmışlar, ben de yok malesef. Hatta bir bayan sütünden peynir, tereyağı bile yapmış çok şaşırdım.

ben taze sütten denedim hemde makinayla ama olmadı.yoğurt yapmayı başaranda yok sanırım.

dentist00 bende taze sütümle deneyecektim yazdığın iyi oldu, yoğurt makinam yok zaten, en iyisi denemeyeyim ziyan oluyor sütler.

X