Yengeç Burcu 22 Haziran - 23 Temmuz Yengeç Burcu ve Amaçları

Eylul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
6.137
13
44
Kusursuz duyarlilik - Yengec'in hedefi budur.

Her ayrintiyi hissetmek, hayatin uyumsuzlugunu gormek, her seye ragmen yasamin sundugu her seyi sevmek, kabullenmek ve ona guvenmek. Tum bunlar yengec'in konularidir. Duygularin lisanini cok akici bir sekilde konusmasi, iç dunyasinin zenginligi yengec'in kaynaklaridir. Yengec'te, subjektiflik ve duygusal yogunluk sonuna kadar aciktir. Stratejisi korunmaktir.
Yengec kabugunda saklanip veya icine kapanip guc toplayarak bu iç sureclerini korumak zorundadir. Sefkat ve ilgi yengec'in kendini koruma gudusunden daha guclu ozellikleridir. Anaclik, koruyucu olmak, yardimci olmak sevginin guvenli bir çesididir. Radikal bir kendini koruma, guvenli sevgi onceleri Iyidir, ama bir sure sonra Yengec'in cesaretini toplayarak
Kabugundan cikmasi -baska bir deyisle, gercekten sevme cesaretini bulmasi gerekir. Boyle oldugunda aktif olarak dunyayla butunlesir.
Once kendi ruhunun sisli diyarlarini arastirmak icin kullanmasi Gereken incelikli bakim surecini -iyilestirici, yardimci ve rahatlatici rollerini- dunyaya aktarir. Anaclik yengec'in en yuksek ifade bicimi -ayni zamanda golgesidir.
Iliskide oldugu insanlardaki hassasiyeti ve kederi kendine cekerek onlarin kendilerini guvende hissetmelerini saglar. Ustlendigi annelik rolunun sonucunda kendisini, gereksinimlerini ve firtinali iç dunyasini affedicilik ve anlayislilik perdesi ile ortebilir.
Diger yandan guvenlik icin gelistirdigi savunmalar gelisiminin onunu keser.

Ogrenmesi gereken; kabugundan siyrilmak, acilabilmek, guvenmek ve Sevgi icin riske girmektir

alıntı

yani o kadar beni anlattinizki komsularim bile bana sizi annem gibi seviyorum görüyorum diyor ama onlarin derdini bile kendime dert ediniyorum yardim etmek icin elimdeki bütün imkanlari kullaniyorum

Tam bir yengeç olarak bunları yaşıyorum.Gerçektende kabuğundan sıyrılması gerekiyor.Kendini riske atmaktan çekiniyor,ilk atılımı gösteremiyor.Herkesin derdine çare oluyor fakat kendisine??????????????

yengeç kendini çok aşabilen bi burçtur isterse o duygusallığını yenip kıskacına alabilir

aynı ben yaa..kabuğundan sıyrılma olayı aynen doğru :KK70: artı bu kadar çekingen olmak istemiyorum yahuuu..Hep bu çekingenlikten ve insanlar beni yanlış anlayacak korkusundan dolayı kaybettiğim çok şey oldu :KK70: :KK70: Anaç duygularda çok doğru erkek kardeşim var kendimi onun annesi gibi hissediyorum bazen acayip iyiyizdir herşeyini ben düşünürüm yaparım vs. :KK70: dışarıda bi çocuk görsem içim gider :KK70: :KK70: Ama eve gelen yaramaz çocuklardan nefret ederim o ayrı D:

X