Doğuma Hazırlık bebiş kıyafetlerinin yıkanması

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ben bebeğimin çamaşırlarını dalinin sıvı deterjanıyla 60 derecede yıkadım.İlave durulama yaptırdım ve de yumuşatıcı kullanmadım sonra da ütüleyip dolabına kaldırdım

peki ilk yıkamada 30 derecede ve kısa programda yıkıyoruzda daha sonrasında lekelendiğinde kaç derecede yıkamak gerekir? 30 derecede lekeleri çıkmayabilir sanki. birde kullandığımız bebe deterjanları lekeleri çıkartıyormu?çıkmadığı zaman lekeli yere leke çıkartıcı kullansak daha sonra bebe deterjanıyla yıkansa olurmu? beyazlarla renklileri ayırsak beyaz çok az şeyi varki zaten, çıtçıtlı badileri beyaz bitek bi onlar için makinayı mı açalım?

peki ilk yıkamada 30 derecede ve kısa programda yıkıyoruzda daha sonrasında lekelendiğinde kaç derecede yıkamak gerekir? 30 derecede lekeleri çıkmayabilir sanki. birde kullandığımız bebe deterjanları lekeleri çıkartıyormu?çıkmadığı zaman lekeli yere leke çıkartıcı kullansak daha sonra bebe deterjanıyla yıkansa olurmu? beyazlarla renklileri ayırsak beyaz çok az şeyi varki zaten, çıtçıtlı badileri beyaz bitek bi onlar için makinayı mı açalım?

canım...tam olarak düşündüklerimi ve aklıma takılan soruları sormuşsun...cevabı ben de merakla bekliyorum....

ilk aldığımız ürünleri 30 derecede kısa programda yıkamanın bir zararı olmaz, renkli yada çabuk bozulabilecek ipeksi hassa kumaşlı olanları 60 derecede yıkarsak mahvolur.

zaten yenidoğan bebek ne kadar kirletebilirki üstünü kızlar, emer ve kusar onuda suyla arındırdıktan sonra makinada yine 30 derecede yıkamamnın bir zarraı olmaz. ilerde büyüdükçe katı gıdalara yada ek besinlere geçildikçe ve kendi kendine bişeyler yemeye başladıkça üstünü çok batırır beekler, o zaman işte leke çıkarıcıya ihtiyaç olabilir.

benim tavsiyem bol bol önlük yada mendil kullanın, bebekler hem emdikten sonra azda olsa kusar yada ağzından beyaz beyaz çıkarır, eğer önlük v.s kullanmazsanız her saat başı kıyafet değiştirmek zorunda kalırsınız, kışın daha zor bir durum, çünkü ıslatır hep göğsünü boynunu üşütürler allah esirgesin. Bez yada önlük en iyi kurtarıcınız olacaktır. Bol bol alabilirsiniz:))

kızlar. ben bebiş kıyafetlerini yıkamak için ilk dalin aldım..
sonra tavsiye üzerine dalan roxy diye bi deterjan aldım 2.70 liraya bimde indirimli görünce..
daha henüz bebek kıyafeti yıkamadım erken diye ama bebiş elbiselerini arkadaşıma gösterirken nar suyu filan bişeyler bulaşmış battaniye ve zıbınların bikaçınaalsanaalsanasmile
farkedince artık kurumuştu lekeler ve çıkmaz nasılsa diye düşünüp yıkadım roxy'le ve dalin yumuşatıcıyla.
çıkmış ve miisss gibi kokuyolaropuyorumnanaktan
roxy %100 doğal diyo; ben beğendim şahsen.

bende mart sonu yıkamıştım dalanla hala mis gibi kokuyo yumuşacık 30 dercede yıkadım ilave durulama yaptırdım memnun kaldım ama koyu oembiş bir badisi vardı onun rengi biraz açıldı

kaçıncı ayından sonra normal deterjanla yıkayabiliriz? bazı tanıdıklarım 40 ından sonra normal deterjanla yıkadık diyolar. bebek birazda bağışıklık kazansın diye. burda okuduklarım, kimisi bir sene kimi iki sene, altı ay diyor. :çok üzgünüm:

benimde doğuma 1 ay kaldı...doktor bebeğin suyunun az olduğunu ve her an doğuma hazırlıklı olmamı söyleyince bebeğin bütün kıyafetlerini yıkamaya başladım.makinede bebek giysisini yıkama programı var 50 derecede yıkıyor....insallah deforme falan olmaz diğerlerini 30la yıkayım bari.dalan roxy ile yıkadım ama bahsedildiği gibi güzel kokuları alamadım yumuşatıcı da allerji yapabiliyormuş...bebişimin elbiseleri mis gibi koksun istiyorum öneriniz varmı?

:nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

zaten yenidoğan bebek ne kadar kirletebilirki üstünü kızlar, emer ve kusar onuda suyla arındırdıktan sonra makinada yine 30 derecede yıkamamnın bir zarraı olmaz. ilerde büyüdükçe katı gıdalara yada ek besinlere geçildikçe ve kendi kendine bişeyler yemeye başladıkça üstünü çok batırır beekler, o zaman işte leke çıkarıcıya ihtiyaç olabilir.

benim tavsiyem bol bol önlük yada mendil kullanın, bebekler hem emdikten sonra azda olsa kusar yada ağzından beyaz beyaz çıkarır, eğer önlük v.s kullanmazsanız her saat başı kıyafet değiştirmek zorunda kalırsınız, kışın daha zor bir durum, çünkü ıslatır hep göğsünü boynunu üşütürler allah esirgesin. Bez yada önlük en iyi kurtarıcınız olacaktır. Bol bol alabilirsiniz:))[/QUOTE]

çok güzel yazmışsınız gerçekten doğru.. fazla ısıda yıkamaya ayrıca gerek yok..ancak meyveli besinlere geçince 6 aylarda belki..oda lekeler için..dalinin birde granül matik makineler için deterjanı çıkmış kullanan varmı ondan kızlar bende ondan mı alsam dalinin sıvı deterjanındanmı alsam bilemedim..:44:

benimde doguma 2 ayım kaldı roxy aldım onunla yıkıycam ablam kullandı hem çok hoş kokuyo hemde sabun tozu oldugu iiçin alerji yapmıyo babamız çok hassa cildi ona benzerse artık ne kullanırım bilmiyorum offff offff

ben dalin sıvı bebek deterjanıyla yıkadım kıyafetlerimizi mis gibiler yumuşatıcı kullanmadım durulama suyunda kaldığı için.sabun tozunu tavsiye etmiyorlar çamaşırlarda kalıyomuş.

Ben daha yıkamadım bebişimin kıyafetlerini, dün hacışakirin granüllü toz deterjanını(matik) aldım...30 derecede 2 kez durulama yaptırarak yıkamayı düşünüyorum

bende 31. haftanin icindeyim.kizimin giysilerini bugun babasiyla 0-3 aylik diye ayirdik.camasir yikama posetinin icine koyduk.(önemli ayrinti camasir yikama poseti cunku cok kucuk coraplar vs camasir makinasinin biryerlerine sikisiyor.) camasir yikama posetini bebe magazalarinin hemen hepsinden temin edebilirsiniz. makinanin 60 derecelik bebek programini ayarladik.haci sakirin makina icin granul sabunu ve cok cok az dalin yumusaticisini koyduk ve esimle beraber start dugmesine bastik.siz siz olun tum bu islemleri esinizle yapin.anneninle veya baskasiyla degil.o heyecani birlikte yasayin.makina bittikten sonra yumusaticinin kokusu yogun gibi geldi bir durulama programi daha calistirdim.ve birazdan asacagiz camasirlari.herkesin bebegi hayirlisiyla zamaninda gelsin

slm kıslar bnde bebişimin çamaşırlarını amway diye tamamen doğal bir ürün var onun bebek deterjanı ve yumuşatıcısını kullandım süper herkese tavsiye ederim fakat heryerde bulunan bi ürün diil birde fiyatı normale göre biras pahalı ama değer bnce bebişlerimize herşeyin en iyisine layıklar internet sitesi var isterseniz ordan bilgi alabilirsiniz ürünlerinin çoğu konsantre olduğundan uzun süre kullanabiliosunus böylece diğerleriyle aynı fiyata gelmiş oluyo bi bakın derim:KK66:

Ben de bebişimin çamaşırlarını Amway ile yıkadım. İçeriği doğal olduğu için deterjan ve yumuşatıcısını rahatlıkla kullanabiliğrsiniz. Eğer marketten yumuşatıcı almayı düşünüyorsanız ilk 6 ay kullanmanızı önermem çünkü ciltleri daha çok hassas,alerji olabilrler.Sonuçta durulama suyuna katılıyor,çamaşır üzerinde kalıyor...

ben de klar çamaşır deterjanıyla ykadım hazırladım bebişin kıyafetlerini.yumuşatıcı kullanmadım,kullanmayacağım da.

ben yıllardır evimde sadece ersağ temizlik ürünlerini kullanıyorum,tamamen zararsız,bitki özlü ve organik.Benim 4.5 yaşında bir oğlum var.Hepimizin giysilerini bu ürünlerle yıkıyorum,oyuncakları evimiz,halımız,bulaşığımız...Bulaşıkta önemli kızlar marketteki ürünler zehir resmen:/
Bu arada kesinlikle yumuşatıcı kullanmam ve hiçte sert olmuyor..

X