Bebek Beslenmesi bebeğine tarhana çorbası içiren anneler lütfen bir bakın!!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

BenAyKizim

anneyim ben!!!!
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.447
184
kızlar ben bu tarhana çorbasını anlamadım.bizim herzaman içtiğimiz tarhanayı mı verecez bebişlere?valla hep baharatlı ve az biraz da acılı oluyor tarhanalar.acaba bebeklerine tarhana içirenler evde kendileri başka birşey mi yapıyorlar?CADIARZUanlamadım gitti?bir de bana şöyle değişik çorba tarileri verir misiniz pratik??

bunu bende merak ediyorum bizim bildiğimiz tarhanada biraz acılı oluyor denemeye çekiniyorum o yüzden.
yemek bölümünde bebeklere özel menü bölümü var çok güzel tarfiler yazmış arkadaşlar bakmanı tavsiye ederim.

Yok bizim tarhandan vermiyorum oğluma. Bebek tarhanası yaptırdı teyzem. Çorba tariflerini en kolay yemek tarifleri böümünde bebek yemekleri içinde bulabilirsin

var var , acı oluyor biraz. veriyorum ama , napalım.nadiren veriyorum zaten. bizim oranınki yoğurtlu olandan zaten, onu sık yapıyorum. seneye kendim yapcam inş. toz olandan.

annem hep acı yapardı oğlumun şansına bu sefer acısız olmuş, kendime pişirirken atıyorum pul biberi bi ton.. ama oğluma verirken normal pişirdim soğuttum biberonla verdim, ilk başta sevmedi içine bi çay kaşık şeker attım içti öyle, şimdi şekersiz de içiyor... acısız tarhana bulabilirsin bi tanıdığından canım yada marketten...

ya ben beceremem tarhana yapmayı.bi de kaç gün evin içi çok fena kokuyor.kayınvalidem yapardı eskiden gidemezdim onlara koku çıkana kadar.acısız tarhanayı nereden bulacam bilemiyorum.çok da besleyiciymiş tarhana.kafam karıştı..:uhm:

ben anneme yaptırdım acısız tarhana bide kemik suyu çıkartıp buz torbasına doldurdum her çorbasına 1 tablet atıyorum çok güzel yiyo ama her yörenin tarhahanası farklı olur mesela ben tarhanayı yarım su bardağı suya 1 tatlı kaşığı koyuyorum bi tablette kemik suyu başka yağ falan koymuyorum azcıkta tuz atıyorum kısık ateşte 5 dk pişiriyorum ama tv görmüştüm adanadaydı sanırım parça parça beyaz bişeydi bide sarımsaklı yapıyolarmış banaçok değişik geldi benimbildiğim tarhana turuncu ve tozhalinde oluyo

Un tarhanasını taylan için baharatsız yaptırdık ancak hiç sevmiyor ama bizim yörenin tarhanasını yiyor acıda değil veriyorum.

Ananem,yiğit için ayrı yaptı tarhanayı sağolsun,çok ta severek içiyor oğluşum:)

ohh yaa herkes annesine acısız yaptırmış.ben napsam ki..organik felan alalım ama acı çıkarsa elde kalır.evde var zaten napiiim ben o kadar tarhanayı??

ohh yaa herkes annesine acısız yaptırmış.ben napsam ki..organik felan alalım ama acı çıkarsa elde kalır.evde var zaten napiiim ben o kadar tarhanayı??

Canım senin elindeki tarhana çok mu ekşi CADIARZU Ben ekşiliği gitsin diye içine biraz süt katıyorum kızım çok seviyor ..

Canım senin elindeki tarhana çok mu ekşi CADIARZU Ben ekşiliği gitsin diye içine biraz süt katıyorum kızım çok seviyor ..

yok ekşi değil de biraz acı.bize göre normal de bebeğe göre acı.kızım mama felan yemiyor.tek sevdiği normal yemek.tarhana da çok besleyici.vermek istiyorum sık sık.ama tatlı tarhana bulabilirsem:eek:

yok ekşi değil de biraz acı.bize göre normal de bebeğe göre acı.kızım mama felan yemiyor.tek sevdiği normal yemek.tarhana da çok besleyici.vermek istiyorum sık sık.ama tatlı tarhana bulabilirsem:eek:

Canım araştır mutlaka vardır. Pazarlarda kadınlar satıyo kendi yaptıkları tarhanayı. Nette filanda oluyo bazen ev tarhanası diye ilanlar, hatta bigün kadınlar kulübünde alıyorum satıyorum topiğinde de görmüştüm..
Elimde fazla olsa inan yollardım sana bana da idarelik yolladı yengemin annesi benneyaptımki

Canım araştır mutlaka vardır. Pazarlarda kadınlar satıyo kendi yaptıkları tarhanayı. Nette filanda oluyo bazen ev tarhanası diye ilanlar, hatta bigün kadınlar kulübünde alıyorum satıyorum topiğinde de görmüştüm..
Elimde fazla olsa inan yollardım sana bana da idarelik yolladı yengemin annesi benneyaptımki

canım sağol.düşünmen bile sevindirdi beni.araştıracam artık.bulucaz inşallah :Saruboceq:

Rica ederim canım..
Dur bak bi çorba tarifi vereyim sana ..

Orta boy tencereye su koy iyice kaynasın.
Ayrı bir tasın içinde 3-4 kaşın un( tencereye koyduğun su miktarına göre ), 3 kaşık yoğurt, 1 yumurta sarısını boza kıvamına gelene kadar çırp.
Su kaynayınca kepçeyle biraz al tasın içine koy karıştır ve tencereye dök karışımı.
Sonra tekrar kaynayana kadar karıştırmaya devam et. Sıvıysa biraz daha un ilave et ama çok az suyla karıştırıp ilave etki topaklanma olmasın.

Sonra çok az yağı kızdırıp isteğine göre içine az nane de katıp karışıma dökebilirsin istersen.

İçine bir dilim bebek ekmeği ufalayıp bebişine yedirebilirsin ya da arada değişiklik olsun diye kaynayan suya tel şehriye de katabilirsin.

AFİYET OLSUN MELEĞİNE sengözlerimebaksanab

X