açıköğretim ders çalışma metodu

azel_beliz

zümrüt
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2008
245
2
merhaba arkadaşlar açıköğretim işletme hazırlık sınıfı öğrencisiyim...burada yazılan yorumları sürekli okuyorum ve evden ders çalışmanın ne kadar zor olduğunu anlıyorum..insan kendini bir türlü derse veremiyor ve proğramlı bir şekilde ne kadar istesekte okuldaki gibi çalışamıyoruz...bu yüzden kendimce bir ders çalışma tablosu oluşturdum ve çok faydasını görmeye başladım..sorumluluk hissediyorum ve bu hazırlamış olduğum proğram doğrultusunda ne kadar konu çalıştığımı görüyorum...yardımcı olabilirsem çok mutlu olacağım..çizelgeyi buraya yüklemeye çalıştım,fikir sahibi olmak isteyen olursa yardımcı olacağım... hepinize kolaylıklar dilerim...

Eklentiler

• $ders çalışma çizelgesi.jpg
    $ders çalışma çizelgesi.jpg
    91,6 KB · Görüntüleme: 224
benim 4 dersim var fakat bunu kardeşim için hazırlamıştım. (7 ders üzerinden)..1.gün, 3 dersten birer ünite çalışıyoruz ve çalıştığımız konunun testlerini hem yardımcı kitap, hem ünv.verdiği kitaptan çözüp işaret koyuyoruz..2.gün 4 ders çalışıyoruz yine aynı işlemi tekrarlıyoruz..böylece hem fazla konu biriktirip sıkılmamış oluyoruz hemde eksik olan ünite kalmıyor..ayrıca çalıştığımız konuların takibini yapıyoruz...

merhaba canım bende tarih olarak kaçırdım bu sene ekim ayında kayıt olcam inş işletme intibak sınıfından başlıcam ..seneye dedğin gibi kendime bu şekilde prog. yapıp düzenli çalışmayı düşünüyorum...sanada kolay gelsin dersler nasıl bu arada zor mu ? sonraki senelerin desleri nasıl acaba hem istiyorum okumaya devam etmeyi hem de korkuyorum..

merhaba burcinnncim. ...walla 4 ders diye korkmuyorum ama çalışmadan 1 derste olsa geçilmiyor...hukuk ve işletme kolayda iktisad zor biraz..seneye yine bu şekilde çalışmayı düşünüyorum faydasını görüyorum tavsiye ederim...

bende dört ders alıyorum ama ben bi dersi bitirp diğer derse geçerek çalışıyorum yoksa kafam daha da karışıyo şuana kadar hukuk ve işletmeyi ilk sınawlara kadar olan ünitelerini testlerini bitrdim diğer iki derse geçip son ayda bütün derslerden geçmiş sınawların testlerini çözcem en azından öyle planlıyorum sırnaşık şey

X