lütfen cvp verin bebeğinin böbreğinde genişleme olan anneler

nursist

PAMUK PRENSİM...
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
455
11
moralim acayip bozuk başına gelen yada bilgisi olan warsa nolur cvp yazsın inanılmaz ihtiyacım war olumlu şeyler duymaya.bursadaki dr.um 16.haftada böbreklerde genişleme görmüştü 3mm çapındaydı. ayrıntılı ultrasonda dr. takip edicez demişti 20. haftada 4mm çıktı ama hücre yapısı normal ben riskli bişi görmüorum demişti kuş gibi dönmüştük ewimize.ist.a döndüm bugün gatadaki dr.a ben hatırlattım böle bişi wardı bi bakın ne durumda diye dr. baktı biri normal biri 6mm dedi.ne rahatlatmak için bi açıklama ne sebep ne sonuç tek laf etmio allahın kulları. ben sordum büyüme olursa ne gibi sorun teşkil eder die bana dediği tedavisi yok bunun gebelik sonlandırılır dedi gitti. ulan 6.aya gelmişim nekadar kolay söylüyosun. insaf ya dr.luk bumudur ağlaya ağlaya döndüm ewe ne düşünecem bilmiyorum. nolur bilen yaşayan warsa yardım etsin çok ihtiyacım warr. ben bırakmam ya oğlumu kolaymı okadar yaa ...5 sene sonra wermiş onu bize rabbim nasıl bırakırım onu yaa

insanın gerçekten allahtan başka dostu yardımcısı yokmuşş allahım sen yardım et sen yoluna koy sen düzelt herşeyi nolurr

canım başka bi doktora gitsenn böyle ilgilenmiyenn doktorlara gitmemek gerek CANIM ben hamile degil daha önce 5 haftalık düşük yaptım ama başlıgını görünce yazamandan edemedim evett bu dünyada insanlarınn tek yardımcısı yaradan bunu başımız sıkışıncaa anlıyoruzz amam RABBİMDENN acil şifalar diliyorumm inşallah herşeyy yolunaa girerr üzülmee şimdi odaa hisediyodurr her şerde bi yayır her hayırda bi şerr vardırr rabim insana kaldıramıyacagı yükü vermezz sabırlıı ol dua ett bende dualarımı sendenn vee yavrundann eksik etmiycemm AALAH büyüktürr her sıkıntının sonu feraha çıkarr AALAHA EMENETT OLL ogluşun ve senn herşeyyinn yolunaa girmesi dilegiylee bebişine ve kendine iyi bak canım

ALLAH yardımcın olsun canım bu konuda bi bilgim yok ama diğer böbrekde bi sorun yoksa neden gebelik sonlandırılsın sen içini ferah tut başka bi dr a görün stres yapma kolay değil ama yinede kendini rahatlatmaya çalış YARADANIM HERŞEYİN İYİSİNİ BİLİR İNŞALLAH MUTLU HABERLER ALIRSIN

nursist bu konuda sorun yaşayan başka anne adayları da vardı, hatta bir tanesinin topiğini linkliyorum aşağıya. Ama hatırladığım kadarıyla gebeliği sonlandıracak kadar büyük bir mesele değil bu, takip ediliyor sürekli. Bazen gebelik sürerken kendi kendine düzelebiliyor, düzelmezse de doğumdan sonra tedavi ediliyor.

Bunun tek problemi, bir down göstergesi olabilmesi. Ama eğer sen bu haftaya kadarki testlerini yaptırdıysan (ikili üçlü test vb.), ve ultrasonda bunun haricinde bir belirti yoksa, çok çok çok büyük bir ihtimalle bebeğinde de down yoktur zaten. İçini ferah tutmaya çalış lütfen ve mutlaka bir kaç doktora daha git. Mutlaka. Her doktorun olaylara bakışı, bilgisi, görgüsü, eğitimi, algılaması farklı.

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-yapanlar/202041-bebeginde-bobrek-genislemesi-olan-var-mi.html

kızlar çok teşekkür ederim inşlh herşey normale döndü diyede paylaşırım sizlerle çaresiz kalmak çok berbat bişeymiş allahım kimseye yaşatmasın. bütün testler tahliller herşey gayet sağlıklı gayet iyi çıktı bebeğin ölçümlerinde falan hiçbir problem yok bin şükür. bursadaki dr.ların biri doç biri prof.du onlar ciddi bişi olmadıgını söylemişlerdi ama ist.daki uzman ve asistan kırıntıları mahwetti korkudan beni dün . yine gidicem bursadaki dr.lara böyle bırakamam bu durumu. link için teşekkür ederim cnm aradım bulamayınca açmıştım bu başlığıda tekrar çoooook teşekkür ederim hepinize

slm bende senin gibi 5sene bekledikten sonra hamile kaldım bende 21 haftalık hamileyim benimde sag böbrekte 4.66 büyüme doktorum takipte kalıcaz dedi 1hafta sonra kontrole gidicem bende beklemek str4es benide mahvediyo zaten 5sene önce bir bebegimi kaybettim bunuda kaybetmek istemiyorum.o yüzden inan seni çok iyi anlıyorum çok stres yapma bebeginide üzme .

canım benim allah yardımcınız olsun bu ilgisiz doktorlar varya topunu allah kahretsiz madem ilgisiz alakasız olucaksınız neden bu mesleği seçiyosunuz yaa inşallah bişiy yoktur bebeğinin dua edicem sizin için :KK43:

genellikle çoğu gebelikte görülüyormuşş böbrek genişlemesi cnm 11mm geçmezse sorun yok eğer geçerse doğumdan sonra bi operasyon geçiriyor bebek anne karnında bişey yapamıyolarr inş geçmezz hayırlı doğumlarr

doğumdan sonra takiple tedavi edilir inşallah.
moralim acayip bozuk başına gelen yada bilgisi olan warsa nolur cvp yazsın inanılmaz ihtiyacım war olumlu şeyler duymaya.bursadaki dr.um 16.haftada böbreklerde genişleme görmüştü 3mm çapındaydı. ayrıntılı ultrasonda dr. takip edicez demişti 20. haftada 4mm çıktı ama hücre yapısı normal ben riskli bişi görmüorum demişti kuş gibi dönmüştük ewimize.ist.a döndüm bugün gatadaki dr.a ben hatırlattım böle bişi wardı bi bakın ne durumda diye dr. baktı biri normal biri 6mm dedi.ne rahatlatmak için bi açıklama ne sebep ne sonuç tek laf etmio allahın kulları. ben sordum büyüme olursa ne gibi sorun teşkil eder die bana dediği tedavisi yok bunun gebelik sonlandırılır dedi gitti. ulan 6.aya gelmişim nekadar kolay söylüyosun. insaf ya dr.luk bumudur ağlaya ağlaya döndüm ewe ne düşünecem bilmiyorum. nolur bilen yaşayan warsa yardım etsin çok ihtiyacım warr. ben bırakmam ya oğlumu kolaymı okadar yaa ...5 sene sonra wermiş onu bize rabbim nasıl bırakırım onu yaa

X