Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Beşik nasıl olmalı

ugurnuriye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
220
29
slm arkadaşlar. bugün kızıma oda baktık biraz. ama beşik konusunda karar veremedik. sallanan cinsten mi olmalı. korkulukları asansörlü mü olmalı. sonradan büyüyüp normal yatağa dönen beşik mi olmalı. sizin bu konuda deneyim ve görüşleriniz neler.lütfen yardımcı olumusunuz.iyi geceler

bizim bir bambu sepetimiz, birde odamızda korkulukları asansörlü, büyüyen karyolamız var.
Her ikiside sallanmıyor.

Büyüyen karyola bence çok ideal
ama sallanan beşik olsaydı sanırım daha rahat ederdik.
Biz anakucağında salladık, uyuttuk beşiğine koyduk uyandı.
Sonra sallanmayan beşiği yavaş yavaş sallar gibi yaptık :)

sonuç olarak çok işe yarar bir özellikmiş, benim bebeğim için.

bebişinizi sağlıkla büyütün

Bencede beşik sallanan ama yatak sallanmayan olmalı. Cumartesi tüm gün araştırdık genel fikir böyle. Yatağın altında arkadaş yatağı yada çekmece olması da iyi değilmiş. Onun yerine yatağı kademeli yapıyorlar. Bebek büyüyüpte korkuluklardan sarkmaya başlayınca 20 cm daha aşağıya indiriyorsunuz yatağı...

beşik kesinlikle ama kesinlikle derin olmalı
en önemli şey güvenlik, çocuk içinden düştükten sonra en baba beşik olsun at çöpe bence
benim kızım yaklaşık 1 aydır uynır uyanmaz gece bile anında ayağa dikiliyor
derin bir yatak olmasaydı kaç kere kafa üstü kapaklanmıştı kimbilir
biz de sallanma özelliğini kullanıyoruz, gece bazen mızırdanıyor, uyanacak gibi oluyor, o durumda hemen biraz pışpışlıyoruz, uyuyor tekrar

bizim bir tane bambu sepet ve büyüyen tarzda karyola beşiğimiz var
şuan hala bambu sepette ytaıyor yatak odasında bizim yanımızda
büyüyen karyola odasında ama daha hiç yatmadı çünkü o sallanmıyor ama artık yanımızdan ayırmayı düşünüyoruz çünkü sepet küçük gelmeye başladı ama sallanmadığı için benim için zor olacak
çünkü füsfüsün dediği gibi gece mızırdandığında hemen iki tıkırdatıyom uyuyo tekrar
ama sallanan büyüyen karyolaları pek tavsiye etmiyorlar sallanmayanlar daha dayanıklıymış

eğerki bambu sepet almıycam sadece beşik alacam diyorsan sallanan alman daha iyi hıı tabi sallmaya alıştırmıycam dersen artık orasını sen düşün tatlım...
fikirler bizden sağlıkla gelsin yavruşun

beşik mutlaka alıcam odasına ama yatak odasına portatif oyun parkı gibi bişey düşünüyoruz. 2 katlı oluyor onlardan.Bakınıyoruz henüz daha karar veremedik.teşekkür ederim yardımlarınız için

hihoyyytslm canım bende kızıma oda bakıyorum odamız kucuk oldugu ıcın ıkı kapılı dolabı olan bı takım bakıyorum beşiğe gelıncede sallanna tercıh etmiycem öyle cok zor olur alısır diye düşünüyorum ön tarafı asansörlu olanı tercıh edıcem sanırım

ben de senin gibi düşünüyordum sallanmaya alıştırmamak için. ama sonradan tecrübeli annelein fikirllerine de dayanarak sallamalı alıcam sanırım. istemezsen sallamasını iptal edebiliyormuşsun zaten.

öncelikle merhaba arkadasım ben oğluma sallanmayan yatak aldım büyük olanlarından sonrasında da bu yaatak yanlarına komidin olup yatagını değiştirdiğinde de baza olarak yatabiliyor.ama bebek doğduktan sonra geceleri tok halde bile uyanıyor ve onu azcık sallamak gerekiyor ve sürekli kalktığın için o yatagıda odaya alman çok zor.bizde sallanan bezden küçük yatak aldık cibinlikleride var 100 gibi çok uygun fiyata biz onunla çok rahat ettik.yanımıza aldık uyanınca emzirip uyandığında da salladık.3 ay o yatakta yatıp sonrasında aldığın büyük yatakta yatabiliyor.ben,m tavsiyem sallanan bide küçük mdfden olmayan bezden borulu yatklar var istediğin kadar yükseltip alçaltabiliyorsunuzda ondan almanız.

X