öğretmen arkadaşlar doğum izni yardımmm

akser

Guru
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2007
107
0
32.Haftamda 37.haftaya kadar çalışabilir raporu aldım.
Acaba izne 36+0 damı ayrılacam yoksa 37+0 damı
Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden
teşekkürler

canım 32+0 da gidip doktordan çalışabilir raporu alıyorsun bir tanesini hastaneye bırakıyorsun biri sende kalıyor fotokopisini kurumuna bildiriyorsun aslı sende kalıyor 37+0 da gidip geçici iş göremezlik raporu alıyorsun

Ben böyle duymadım. benim duyduğum o haftayı son gününe kadar tamamlamak. Yani 37. hfatada izin diyorsan 37 artı 6 olmuş olman gerektiği...

Hakaten acaba hangisi doğru resmiyetini bilen varsa yazarmı lütfen...

arkadaşlar ben raporuma baktım ben 32.haftanın bitişinde almışım yani 32+6 da 5 haftalık rapor verdiler geçici iş göremezlik raporumu 37+6 da almam lazımmış hesapladım yanlış bilgi verdim ilk yazımda kusura bakmayın hesap hatası

Canım daha yeni doğum yaptım, bu nedenle çok iyi biliyorum 37. haftanı doldurman gerekiyor. yani 38+0 da baslar iznin.

ben 32+0da doktoruma söyledim yazacak iznimi sonuçta doğuma 8 hafta kalıyor .dediğiniz gibi 32+6da ayrılırsam 7 hafta kullanmış olurum siz yanlış yapmışsınız.elimde takvim hesapladım.tabi normal olmazsa hatta 1 haftası hebe oluyor yani bir hafta önce sezeryan olacağın için 7 hafta kullanmış olursun...

Canım daha yeni doğum yaptım, bu nedenle çok iyi biliyorum 37. haftanı doldurman gerekiyor. yani 38+0 da baslar iznin.

Bugün iyice bir baştan düşündüm galiba bu doğru olan, yanlış bir şeye sebep olmadım umarım.:)

Anladığım kadarıyla 37+0 da izne ayrılıcam.32+0 da rapor almıştım üzerine+5 hafta eklersem 37+0 çıkıyor böylece doğuma 3 haftaya kadar çalışmış oluyorum.

Arkadaşlar atladığınız bir nokta var. 37 haftalık hamile sayılmak için 37. haftayı dolu dolu bitirmeniz gerekiyor. 38+0 da tam 37 haftalık hamile sayılıyorsunuz. İsterseniz tıpta olsun isterseniz devlette olsun her yerde bu şekilde hesaplanıyor. Ben yeni doğum yaptım, hala doğum iznimdeyim ve bu konuları gerçekten iyi biliyorum. İzin işlemlerini hallederken bir sürü insanla muhatap oldum, bir yanlışlık olsa herhalde beni uyaran biri olurdu. Ama hem doktorum, hem okul idarecileri, hem de yeni doğum yapan arkadaşlarımın hepsi bu şekilde hesapladılar.

benim bildiğim kadarıyla 32+0 demek 32. hafta bitti 33 den gün alıyorsun demek bu yüzden de doğuma 8 hafta kaldı demek...benim doktorum 32+0 da çalışabilir raporu verdi ve bu raporu okulumda ilçe milli eğitimde kabul etti şimdilik bi sorun yok....37+0 da izne çıkıp 5 haftalık kısmı doğum sonrasında kullanıcam hemde 5 haftalık kısmın 2 haftası şubat tatiline denk geliyor ama ilçeden bi sorun olmaz atabilirsin dediler...bakalım hayırlısı..

arkadaşlar izin konusunda benimde kafam karıştı.doktor 32+4 te bana 32 haftalık diye rapor yazdı.(17/12/2010) 36.haftaya kadar çalışabilir dedi.8+4 hafta doğum sonrası izni uygundur yazdı.benim 40.haftayı doldurdupum tarih 7 şubat pazartesi.hafta başında 40 haftayı dolduruyor.ben şimdi izne 07/01/2011 de mi ayrılcam yoksa 14/01/2011 de mi.14 ünde ayrılırsam doğuma 3 hafta kalıyor.normalde 4 hafta kalması lazım.bebeğin doğum tarihi hafta başı olduğu için karıştı.

Arkadaşlar atladığınız bir nokta var. 37 haftalık hamile sayılmak için 37. haftayı dolu dolu bitirmeniz gerekiyor. 38+0 da tam 37 haftalık hamile sayılıyorsunuz. İsterseniz tıpta olsun isterseniz devlette olsun her yerde bu şekilde hesaplanıyor. Ben yeni doğum yaptım, hala doğum iznimdeyim ve bu konuları gerçekten iyi biliyorum. İzin işlemlerini hallederken bir sürü insanla muhatap oldum, bir yanlışlık olsa herhalde beni uyaran biri olurdu. Ama hem doktorum, hem okul idarecileri, hem de yeni doğum yapan arkadaşlarımın hepsi bu şekilde hesapladılar.

evet 38+0 olunca ayrılınıyor.38+0 demek 37. hafta bitmiş artık 38.haftaya giriş demektir.

X